Connect with us

SİYASET

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu : İnşaAllah (c.c) Cudi’de festival yapacağız

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu : İnşaAllah (c.c) Cudi'de festival yapacağız

İçİşleri Bakanı Süleyman Soylu : İnşaAllah (c.c) Cudi’de festival yapacağız

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “İnşallah eylülde Cudi’de festival yapacağız” ifadelerine yer verdi.

 

Hürriyet gazetesi’de yazar olan Abdulkadir Selvi, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, “İnşallah eylülde Cudi’de festival yapacağız” dediğini söyledi.

Selvi’nin yazmış olduğu yazısına göre Soylu, “Cudi’de Hazret-i Nuh’un gemisinin olduğu Sefine diye bir alan var. Her yıl oralara gidilir, namazlar kılınır, dua edilirdi. Allah nasip ederse Sefine’ye eylülde çıkacağız. Bu yıl söz vermiştik festival yapacağız diye. Festivali yapacağız. Bir de Ağrı Dağı’na yürüyüşlerin açılması düşüncemiz var. Onun için biraz daha terörle mücadeleye asılacağız” dedi.

 

 

Haberi Okumaya Devam Et
Advertisement
Habere Yorum Yap

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SİYASET

Uğur Mumcu katledilişinin 28. yıldönümünde unutulmadı Ak Parti Unuttu

Uğur Mumcu katledilişinin 28. yıldönümünde unutulmadı Ak Parti Unuttu

Uğur Mumcu katledilişinin 28. yıldönümünde unutulmadı Ak Parti Unuttu, bir çok Ak partili vekilin ise anma yapmaması tepkilere sebep oldu,Ak partiden henüz resmi bir açıklama yapılmadığı görüldü..

Bombalı suikastla katledilen yazarımız Uğur Mumcu, ölümünün 28. yıldönümünde bombalı saldırıya uğradığı evinin önünde anıldı.

Haberi Okumaya Devam Et

SİYASET

Ak Parti ret etti, Mansur Yavaş EYT’liler için GSS primleri ödeme başlıyor!

Ak Parti ret etti, Mansur Yavaş EYT'liler için GSS primleri ödeme başlıyor!

Ak Parti ret etti, Mansur Yavaş EYT’liler için GSS primleri ödeme başlıyor! Ak parti içinde karışıklığa sebep olan olay sonrası Mansur Yavaş bu birikimi nereden buluyor bunun önüne geçmeye çalışacağı iddia edildi. EYT’li vatandaşlar ise son derece Mutlu.. Ak parti hiç olmadığı kadar çaresiz bırakan proje siyasi gündeme bomba gibi düştü.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, emeklilikte yaşa takılanların (EYT) yanında olacaklarına söz verdiklerini belirterek genel sağlık sigortası primlerini yeni kararname çıkana kadar ödemeye başlayacaklarını duyurdu.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, sosyal medya hesabından seçimden önce emeklilikte yaşa takılanların (EYT) yanında olacaklarına dair söz verdiklerini hatırlattı.

Yavaş, paylaşımında “Genel Sağlık Sigorta primlerini yapılandırmayan ve Ankara’da yaşayıp belediyemize başvuranların GSS primlerini, yeni kararname çıkana kadar ödemeye başlıyoruz” bilgisini vererek “Daima yanınızda olacağız” dedi.

EYT NEDİR?

Emeklilikte yaşa yakılanlar ya da diğer bir ifade ile EYT, 1999 yılında emeklilik yaşını yükselten 4447 sayılı kanun ile ortaya çıkmıştır. 8 Eylül 1999 tarihine kadar emeklilik şartı, kadınlar için 20, erkekler için ise 25 yıl sigortalılık şartı ile birlikte 5000 prim günüydü. 8 Eylül 1999 tarihinde çıkartılan kanun ile emekli olabilmek için yaş şartı getirildi.

Kaynak: Cumhuriyet

Haberi Okumaya Devam Et

SİYASET

Ak Partili Başkan kapı kapı karne dağıttı! Skandallar Ak partide bitmiyor!

Ak Partili Başkan kapı kapı karne dağıttı! Skandallar Ak partide bitmiyor!

Ak Partili Başkan kapı kapı karne dağıttı! Skandallar Ak partide bitmiyor! Sosyal medyaya yansıyan görüntüler sonrası bazı mesajları da silen Ak partili başkan için veriler nasıl verildiği tartışılırken soruşturma açılacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan henüz konuyla ilgili açıklama yapamadı.

Eğitim-Sen, kapı kapı dolaşarak öğrencilere karne dağıtan AKP Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan ve öğrencilerin karneleri ile adres bilgilerini veren Süleymanpaşa Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Abdullah Şenol hakkında suç duyurusunda bulunacağını açıkladı.

Haberi Okumaya Devam Et

Popüler