Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı Akpartili vekiller dinlemedi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı Akpartili vekiller dinlemedi!

1
PAYLAŞ

Son toplantısında Recep Tayyip Erdoğan vekilleri uyarmış birçok konuda hem katılım hemde proje ve halk ile iç içe olunması gerektiğini söylemişti. Erdoğan’ı dinlemeyen Akpartili vekiller ise telefonlara cevap vermediği verenlerin ise bahane sürerek toplantıya ve kurula gelmedikleri belirtildi.

AKP grup toplantısında uyarmıştı! Milletvekilleri Erdoğan’ı dinlemedi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın AKP’li milletvekillerine “Her birinizden aktif katılım bekliyorum” uyarısına rağmen milletvekilleri TBMM çalışmalarına katılmayınca, Genel Kurul yeterli çoğunluğu sağlayamadığı için kapandı.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında milletvekillerine “Her birinizden aktif katılım bekliyorum” uyarısına rağmen, milletvekilleri TBMM çalışmalarına katılmayınca, Genel Kurul yeterli çoğunluğu sağlayamadığı için kapandı.

GRUP TOPLANTISINDA UYARMIŞTI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün partisinin grup toplantısında, “Yeni dönemde, önemli işler bekliyor. Milletimizin beklentilerine cevap verecek kanunların hazırlıklarını takip ediyoruz. Komisyonlardan Genel Kurula kadar her birinizden aktif katkı bekliyorum. Vaktimizin ve enerjimizin kahir ekseriyetini burada kullanmalıyız” ifadeleriyle milletvekillerine uyarılarda bulunmuştu.

ERDOĞAN’I DİNLEMEDİLER

Odatv’de yer alan habere göre; TBMM Başkanvekili Haydar Akar’ın yönettiği birleşim, dün 14.00’te başladı. Ancak Erdoğan’ın bu uyarısına rağmen, AKP’li milletvekilleri, TBMM Genel Kurul çalışmalarına katılmadı. Birleşim, gündem dışı konuşmaların ardından yeterli çoğunluk sağlanamayınca 15.44’te kapandı.

BU HAFTA BİTMESİ GÜNDEMDEYDİ

Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi’nin görüşmeleri öne çekilmişti. Dün, teklif görüşmelerinde usul tartışmaları yaşanmış ve tümü üzerindeki görüşmeler tamamlanmıştı. AKP kulislerinde, teklifin bu hafta bitirilmesi gündemdeydi.

Kaynak: gunboyu

PAYLAŞ

1 YORUM

  1. Neden dinlesinler ki, herkes başına buyruk. ama müstehak kendisine sebep ise vekillerin arttın diye bağırmaıs medyanlarda al sana vekil 🙂

BİR CEVAP BIRAK