Ak Partili Mustafa Şen, Suriyelileri savunayım derken Türkleri hedef aldı » Baykuş Haber
Connect with us

SİYASET

Ak Partili Mustafa Şen, Suriyelileri savunayım derken Türkleri hedef aldı

Mustafa Şen, Suriyelileri savunayım derken Türkleri hedef aldı

Ak Partili Mustafa Şen, Suriyelileri savunayım derken Türkleri hedef aldı, Türkiye’de toplum Suriyelilerin ülkelerine dönmelerini beklerken, Ak parti ve MHP Suriyelilerin ülkelerine gönderilmesine olumlu bakmıyor, yıllardır barışı sağlayamayan hükümete tepkiler artarak devam ederken, sınır bölgelerinde Afgan mültecilerin ülke sınırlarına yakın yerlerde görülmeleri ve gazetecilerin çekmiş olduğu görüntüler ile Türkiye’ye girişi sağlanan Afganlar tartışma konusu olurken,

Ak partili Mustafa Şen sosyal medyadan paylaştığı mesaj ile tepkilerin hedefi oldu!

Türkleri hedef alan mesajı ile gündem olan Mustafa Şen’e tepkiler dinmiyor.

Öte yandan Almanya ise Suriyelilerin Türkiye’de kalacağını ve parasını AB ülkelerinin vereceğini açıklamaya devam ederken, Suriyeliler Türkiye’de kalacak demesi üzerine gözler yeniden Hükümete çevrildi!

Öte yandan seçmenler ise Suriyeliler ülkelerine gönderilmeli tepkisi artarak devam ediyor.

 

Türkiye’de kontrolsüz göç sebebiyle yaşanan sorunlar gündemde daha fazla yer tutmaya başladı.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen, Ayyıldız Hareketi Lideri Bağımsız İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ’ın ”Türkiye’de kayıtlı ve kayıtsız toplam 5.3 Milyon Suriyeli var. Türk milletine soruyorum; 5.3 Milyon Suriyeli için ne yapılmasını istiyorsunuz?” ifadeleriyle paylaştığı anketi alıntılayarak, ”Suriye’den gelenlere sordum. Diyorlar ki: İlk olarak bizden önce gelenler geldikleri yere gitseler, biz de yol yordam öğrensek, sonra biz gitsek’’ dedi.

Bu paylaşıma tepki yağdı.

Ak Partili Mustafa Şen, Suriyelileri savunayım derken Türkleri hedef aldı

Tepkilerden birinde Dr. Naim Babüroğlu, 1Neresini düzelteceksiniz? Birileri Balkan Türk göçmenleri ile Suriyeli-Afganlı sığınmacıları mukayese ediyor. Amacı belli. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmanın ötesinde bir durum. Osmanlı, öncelikle bir Balkan devleti olarak doğdu ve gelişti. İkra! Oku!” dedi.

Babüroğlu devamında şu ifadeleri kullandı:

“İstiklal Savaşı kadrosundan; M.Kemal Atatürk, Albay Sıtkı Ülke,Albay Ş.N. Gökberk, Yarbay F. Bulca,Yarbay A.Zeki Soydemir Selanik’liydi. R. Bele Tırnova’da,Albay İ.Çalışlar Yanya’da,Yarbay Derviş Vardar’da doğmuştu. Ve daha nice kahramanlar… Bence, İkra! Oku!”

ANKET SONUCU NE OLDU?

Öte yandan Ümit Özdağ’ın yaptığı ankette 82.119 oy kullanıldı. Sonuçları şöyle çıktı:

Soru: 5.3 Milyon Suriyeli için ne yapılmasını istiyorsunuz?
Vatandaşlık verilsin :       %20,5
Ülkelerine gönderilsin:    %79,5

Kaynak: Veryansın