Sağlık Bakanlığı bu verileri apar topar sitesinden kaldırdı! İstanbul’da 1 kişi öldü!

Sağlık Bakanlığı bu verileri apar topar sitesinden kaldırdı! İstanbul’da 1 kişi öldü!

0
PAYLAŞ

Sağlık Bakanlığı bu verileri apar topar sitesinden kaldırdı! İstanbul’da 1 kişi öldü! web sitesinde bilgilerin ise nasıl yapıldığı merak konusu bakanlık bunun için henüz resmi bir açıklama yapmazken, Sağlık bakanlığının verileri tartışmaya devam ediyor.

Sağlık Bakanlığı’na göre İstanbul’da korona virüs neredeyse bitmiş durumda. Bakanlık tarafından yayımlanan günlük raporda, İstanbul‘da 13 Eylül ile 4 Ekim arasında sadece bir kişinin korona virüs nedeniyle hayatını kaybetmesi dikkat çekti. Bakanlık sitesinden bu raporu kaldırdı

Sağlık Bakanlığı verilerine göre son bir ay içerisinde İstanbul’da koronavirüs nedeniyle yalnızca 1 kişi hayatını kaybetti.

Gerçek Gündem’den Elif Ünsal’ın haberine göre; Sağlık Bakanlığının resmi internet sitesinde yayımlanan verilerde 13 Eylül’de İstanbul’daki korona virüsten toplam can kaybı 2 bin 873 olarak görünüyor. Ancak 4 Ekim tarihinde bu sayı 2 bin 874 olarak kayıtlara geçmiş.

Yani Sağlık Bakanlığının verilerinde son 1 ayda İstanbul’da koronavirüs nedeniyle sadece 1 kişi hayatını kaybetmiş.

İşte o tablolar:

1koro3 EKİM RAPORU: ÖLÜM 2.873

3 EKİM RAPORU: ÖLÜM 2.873

4 EKİM RAPORU: ÖLÜM 2874

4 EKİM RAPORU: ÖLÜM 2874

RAPORLARA ULAŞILAMIYOR

Sağlık Bakanlığı verilerinin güvenilirliği tartışılmaya devam ederken ortaya çıkan bu durum karşısında bakanlıktan henüz bir açıklama yapılmadı.

Skandal sayıların ortaya çıkmasının ardından ise Bakanlık, son 1 aya ait 4 adet haftalık Kovid-19 raporunu sistemden kaldırdı. Raporlara erişim sağlanamıyor.

Kaynak: Yeniçağ

BİR CEVAP BIRAK