Sağlık Bakanlığı, 30 Aralık 2021 güncel koronavirüs tablosunu açıkladı: 40 bin kişiye dayandı! » Baykuş Haber
Connect with us

SAĞLIK

Sağlık Bakanlığı, 30 Aralık 2021 güncel koronavirüs tablosunu açıkladı: 40 bin kişiye dayandı!

30 Aralık 2021 güncel koronavirüs tablosu

Sağlık Bakanlığı, 30 Aralık 2021 güncel koronavirüs tablosunu açıkladı: 40 bin kişiye dayandı! Ak partinin en fazla eleştirilen isimlerindne olan Bakan Fahrettin Kocaya salgınla mücadele yetersiz kaldığı için tepkiler artmaya devam ediyor.

Bir çok kişinin maske bile takmadığını belirten kişilerin ayısı her gün artıyor.

Maske takmayan kişilerin mahalle aralarında sokak ve caddelerde rahat şekilde dolaştığını belirten uzmanların, bu toplumda kırılma noktası artık açıklamalara güvenmiyorlar denildiği iddia edildi..

Ak parti ve MHP ise salgınla ilgili nasıl önlem alacakları merak konusu..

Sağlık Bakanlığı’nın internet sitesinde yer alan Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu’nun güncel verileri paylaşıldı.

Türkiye’de son 24 saatte 369 bin 647 Covid-19 testi yapıldı, 39 bin 681 kişinin testi pozitif çıktı, 139 kişi yaşamını yitirdi.

VAKA 40 BİNE DAYANDI!

Bakanlığın 29 Aralık verilerine göre, dün 366 bin 363 test yapılmıştı. Dün, 36 bin 684 vaka tespit edilirken, 142 kişi hayatını kaybetmişti. Bugün ise vaka sayısında rekor artış yaşandı ve koronavirüse yakalananların sayısı 40 bini geçti!

BAKAN KOCA’DAN UYARI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “İKİ FAKTÖRÜ birlikte düşünmek zorundayız. Vaka sayıları yakın günlere kıyasla iki katına yaklaşıyor. Öte yandan, vakalar içinde oranı giderek yükselen Omicron varyantının bulaşma kabiliyeti fazla. Mevcut durum, alışageldiğimizden çok daha dikkatli olunmasını şart kılıyor” ifadelerine yer verdi.

AŞILAMADA İLK SIRADA HANGİ ŞEHİR VAR?

Bakanlığın tablosuna göre Türkiye’de en çok aşılamanın gerçekleştirildiği Ordu’yu Osmaniye, Amasya, Muğla, Kırklareli, Çanakkale,  Eskişehir, Balıkesir, Zonguldak ve Bartın takip etti.

EN DÜŞÜK AŞILAMA ŞANLIURFA’DA

Bakanlığın tablosuna göre Türkiye’de en az aşılamanın gerçekleştirildiği Şanlıurfa’yı sırasıyla Batman, Siirt, Diyarbakır, Muş, Bingöl, Mardin, Bitlis, Ağrı ve Elazığ takip etti.

Fahrettin Koca’ya güvenmiyorum neden mi?