Nisan ayında binlerce vaka bildirilmedi, Profesör Pala’nın gözünden kaçmadı

Nisan ayında binlerce vaka bildirilmedi, Profesör Pala’nın gözünden kaçmadı

0
PAYLAŞ
Sağlık bakanı Fahrettin Koca eleştirilmeye devam ediyor, son yapılan önlemlerde yetersiz kalındığı düşünülen Fahrettin Koca eleştirilmeye devam ediyor, bir çok vakanın ise bildirilmemesi ise eleştirilerin hedef noktasına koymuştu Fahrettin kocayı, dünya sağlık örgütü ise Türkiyede olan vaka sayılarının yanlış olduğunu daha önce bildirilmiş bir çok doktor ise sağlık bakanı için doğru rakamları vermediğini söylemişti.
Uludağ Üniversitesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı öğretim üyesi ve Türk Tabipleri Birliği Korona Virüs İzleme Grubu üyesi Prof. Dr. Kayıhan Pala, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, Sağlık Bakanlığının Nisan ayında 81.570 vakanın bildirilmediğini iddia etti.

Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya’nın Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile görüşmesine dayandırarak kaleme aldığı yazıdaki bilgileri yorumlayan Pala, şunları kaydetti:

“Sağlık Bakanı Nisan’da testlerden +çıkma oranını %20 olarak açıklamış. Turkuaz tabloya göre Nisan’da; •Toplam test sayısı: 941.214 •Toplam ‘vaka’ sayısı: 106.673 •Vakaların test sayısına oranı: %11,3 +çıkma oranı %20 ise 188.243 vaka var; bu durumda 81.570 vaka bildirilmemiş”

İşte o paylaşım:

Kaynak Yeniçağ:

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK