İstanbul'un göbeğinde koronavirüs Pfizer-Biontech COVID-19 aşısı pazarlığı! | Baykuş Haber
Connect with us

SAĞLIK

İstanbul’un göbeğinde koronavirüs Pfizer-Biontech COVID-19 aşısı pazarlığı!

İstanbul'un göbeğinde koronavirüs Pfizer-Biontech COVID-19 aşısı pazarlığı!

İstanbul’un göbeğinde koronavirüs Pfizer-Biontech COVID-19 aşısı pazarlığı! Yasadışı yollar ile satışa sunulan aşıların görüntüsü bu kadarda olmaz dedirtti, milyonlarca insanın aşı beklediği Türkiye’de parası olan ve zengin kişilere satılması istenen aşılar pazarlık esnasında kayda alındı.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI!

Pfizer-Biontech COVID-19 aşısını İstanbul’da satmaya çalışan iki şüpheli suç üstü yakalandı, edinilen bilgiye göre ise bu zamana kadar kaç kişiye aşıların satıldığı merak edilirken, aşıların hangi hastaneden ve kimler tarafından verildiği ise merak konusu olurken el altından aşıların hastanelerden nasıl çıkarılıp satışa sunulduğu merak ediliyor.

Sağlık Bakanlığı Ne Diyecek?

Ak partili sağlık bakanı Fahrettin koca ise konuyla ilgili açıklama yapmazken, aşıların el altından satılmasına tepki gösteren Türk vasatları yıllardır evlerimizdeyiz aşı bekliyoruz, işimizden olduk; Fakat kendini bilmez suç örgütleri aşıları bizden önce bulup parası olana satıyor diyerek açıklama bekledi.

Biontech Aşısı Satılmaya Başladı!

Şişli’de para karşılığı yeni tip Koronavirüs (COVİD-19) aşılarının ticaretini yaptıkları belirlenen 2 şüpheli gözaltına alındı. Aşıların hangi hastaneden nasıl çıkarıldığı araştırılıyor.

Alınan bilgiye göre, Şişli İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı devriye ekipleri, önceki akşam saat 21.45 sıralarında elinde poşetle yolda yürüyen bir kişinin durumundan şüphelendi. Tedirgin davranışlar sergileyen şahsı durduran ekipler, poşette üzerinde “Pfizer-Biontech COVID-19 Vaccıne” ibaresi bulunan 6 adet aşı buldu. K.D. isimli zanlı polis tarafından gözaltına alındı.

K.D. ilk ifadesinde sadece kuryelik yaptığını ve ilaçları M.Ş. isimli bir eczacının kendisine getirmesini istediğini anlattı. Çalışmayı genişleten polis, K.D.’ye M.Ş.’yi aratarak buluşmak için randevulaştırdı. Buluşma noktasına K.D. ile birlikte giden polis, aşıyı almak için gelen M.Ş.’yi de gözaltına aldı. Zanlının üst aramasında 10 bin lira para ele geçirildi. Zanlı, üzerinde ele geçirilen bu para ile K.D.‘den 3 adet aşı satın almak için geldiğini itiraf etti.

Covid-19 salgınına karşı tedavide kullanılan aşıların yasadışı ticaretini yaparken suçüstü yakalanan her iki şüpheli, karakoldaki ifade işlemlerinin ardından, Türk Ceza Kanununun 187. maddesi olan “Kişilerin Hayatını Tehlikeye Sokacak Biçimde İlaç Satma” suçundan dün adli makamlara sevk edildi. Zanlılar, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.