Elazığ Valiliği Enes Kara'nın ölümünden sonra eylem yasağı getirdi! » Baykuş Haber
Connect with us

GÜNDEM

Elazığ Valiliği Enes Kara’nın ölümünden sonra eylem yasağı getirdi!

Elazığ Valiliği Enes Kara'nın ölümünden sonra eylem yasağı getirdi!

Elazığ Valiliği Enes Kara’nın ölümünden sonra eylem yasağı getirdi! Açıklamayı Elâzığ valiliği getirdi, konuyla ilgili olarak ayrıntılarda Enes Kara2nın babasının ‘da haberlere erişim yasağı istediğini ve mahkemenin de erişim yasağı getirdiği belirtildi.

Elazığ Valiliği’nden yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“İlimiz genelinde (polis ve jandarma sorumluluk bölgeleri dahil) kapalı yerlerde pandemi kurallarına uygun olarak düzenlenecek eylem ve etkinlikler ile kamu düzeni ve sağlığını tehlikeye düşürmeyen, Valilik ve Kaymakamlıklarca açık alanlarda düzenlenmesi uygun görülenler hariç olmak üzere, ilimizdeki açık alanlarda yapılması planlanan her türlü açık hava toplantısı, yürüyüş, miting, basın açıklaması, çadır kurma, stant açma, oturma eylemi, imza kampanyası, anma töreni, yüksek sesle yayın yapan araçlarla şehir içerisinde tur atılması ve toplu karşılama ve uğurlama vb. türdeki eylem ve etkinlikler ile 2559 sayılı Polis Vazife ve Salahiyetleri Kanunun Ek-1 maddesi kapsamındaki oyun, temsil ve çeşitli şekillerdeki gösteri ve etkinliklerin, ticari kimliği bulunan tüzel kişiliklerinin ticari faaliyetleri hariç olmak üzere el ilanı dağıtılmasının, pankart/afiş asılmasının, 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11/C maddesinin (a) ve (c) bentleri ile 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununun 17. ve 19. Maddelerine istinaden Elazığ İl sınırları içerisinde 12/01/2022 günü saat 00.01’den 26/01/2022 günü saat 23.59’a kadar (15) gün süre ile YASAKLANMIŞTIR.”

Cemaat yurdunda gördüğü baskıları ve gelecek kaygısını anlatarak yaşamına son veren tıp fakültesi öğrencisi Enes Kara’ya dair haberlere babanın isteği üzerine İskenderun 2. Sulh Ceza Hâkimliği tarafından erişim engeli getirilmişti.

Konuyla ilgili ilerleyen günlerde cemaat yurdu ile ilgili soruşturma yapılıp yapılmayağı merak konusu olurken

enes kara cahit özkan tarikat

AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan Enes Kara Açıklaması!

Enes Kara’nın kaldığı yerin yurt değil, gençlerin kendi hür iradeleriyle bir araya gelerek açtığı öğrenci evi olduğunu belirtmişti.