Selimpaşa Emlak Konutları Yönetimi İlyas UZUN büyük vurgun! | EKONOMİ
DOLAR

32,2427$% 0.03

EURO

35,0413% -0.25

STERLİN

41,2875£% -0.02

GRAM ALTIN

2.422,26%-0,28

ÇEYREK ALTIN

3.945,00%1,06

a

Selimpaşa Emlak Konutları Yönetimi İlyas UZUN büyük vurgun!

Selimpaşa Emlak Konutları Yönetimi İlyas UZUN büyük vurgun! Selimpaşa Avrupa Emlak yöneticisi, Selimpaşa Emlak Konutları yönetim başkanı İlyas UZUN iddialara göre site daire sahiplerinden bakım onarım adı altında usulsüz para toplamaya çalıştığı iddia edildi.

AVRUPA EMLAK VE SELİMPAŞA EMLAK KONUTLARINDA SİTE YÖNETİCİSİ!

Selim paşa emlak konutları çevre şehircilik bakanlığı kapsamında geliştirilmiş projelerden, Yüzme havuzu, süs havuzu, Taş havuzu, tenis kortu ve daha bir çok alanı olan projede aksaklıklar site sakinlerinin isyanını artırdı.

Yönetim’in en son yaptığı daire başı. 7.619.437,00 TL para toplama işleminde usulsüz seçim yapıldığı belirtildi.

Site sakinlerinin onayı olmadan iddialara göre site temsilcilerinin onayı ( kendi adamları ) ile seçim yapılmadan daire hak sahiplerine bu paranın taksitler halinde on ay içerisinde vermesi gerektiği belirtildi.

Gelen mesaj ise şu şekilde;

BİLGİLENDİRME:

Sayın Kat Malikleri;
Bugün yapılan Temsilciler Kurulu Toplantısında sitemizde yapılacak; İç-Dış Cephe Boya, Çatı tadilatları, Kamera sistemleri, Güvenlik kapıları, Blok acil aydinlatmalari, Yangın, Turnike, Bariyer ve Plaka okuma sistemleri, Süs havuzları ve Çocuk parkları zemin çalışması, Paratoner işleri ile ilgili yapılan değerlendirmeler sonucu ek bütçe onaylanmıştır.

Yapılacak işlerin toplam maliyeti 7.619.437,00 TL’dir.

Toplam maliyet Arsa payı oranında hesaplanarak dairelere yansıtılacaktır. Ödeme planı 10 taksit halinde olacaktır.

Ek bütçe bildirimleri en kısa sürede tebligat yolu ile gönderilecektir.

İşin süresi 5 ay olarak planlanmıştır.

Uygulanacak boya renkleri ankette 1.secenekte sunulan renklerdir.

15.06.2022 tarihine kadar alt yapı calismalari tamamlanarak iş ve işlemlere başlanacaktır.

Sitemizin yenileme ve güzelleştirme çalışmaları hayırlı olsun ..

Sağlıklı günler dileriz .

İlyas UZUN
Yön. Kur. Başkanı

Daire sakinlerinin onayı olmayan bu duruma tepki gösterdikleri ve konuyu mahkemeye taşıyacakları iddia edildi.

Selimpaşa emlak konutları

Selimpaşa emlak konutları


Toplam ise yönetim 6.5 milyon para toplayacağı belirtilirken, usulsüz para onayına hak sahipleri itiraz ediyor, bir çok daire sakini ise durumdan habersiz.

Diğer iddia ise, blok temsilcilerinden yönetimin para almayacağı iddia edildi.

Blok temsilcilerini denetleyen yapılarında olmadığı belirtiliyor, daire sakinlerine herhangi bir imza alınmadan yapıldığı, yönetiminin blok temsilcileri ile birlikte kendi adamları ile seçim yaptığı ve karar verdiği belirtiliyor.

Yasalara aykırı durum hakkında suç duyurusunda bulunacak..

Yönetiminin yapmış olduğu ankette ise ekranlara yansıyan görüntülerde hayır şıkkının olmadığı bir diğer hukuksuzluk olarak belirtiliyor.

Yönetim ve denetim kurulu üyeleri her ay 3 aidat(1200 ₺) tutarı kadar huzur hakkı aldığı iddia ediliyor.

İlyas UZUN ise konuyla alakalı açıklama yapmazken, site içerisinde bir çok aidat toplandığı ve hiç bir işlem yapmadığı, projede yer alan havuz ve alanların ise yıprandığı, kullanılmaz hale geldiği belirtiliyor, Projede olan süs havuzlarının, taş havuzun ise arızalarını gideremeyen yönetimin aynı zamanda seçimde usulsüzlük yaptığı için mahkemeye verildiği iddia edildi. Site yönetiminin iddialar, bilgi ve belgelere cevap hakkı vardır.

Konuyla ilgili adli mahkeme kararı ise merakla bekleniyor.

Kaynak: İhbar gelmiştir. ( Mail ihbar )

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
Tüm Yorumlar (6)
 • Kabaca
  2 yıl önce
  9 12

  Haberi yapanın elleri dert görmesin, İlyas uzun yıllardır para topluyor denetleme yok, kendi adamlarını yönetime doldurmuş ne var ne yok aralarında bölüşüyorlar, bu zamana kadar topladığı paralar ile hiç bir fayda sağlayamadı.Bu kişinin denetlenmesi gerek, bu sitenin denetlenmesi gerek.

 • Site Sakini
  2 yıl önce
  6 3

  Bu kadar büyük bir site için 7.600.000 TL normal bir onarım bedeli. Türkiyenin ekonomik durumu değerlendirildiğinde, bu gün bu işi yarından daha ucuza yaptırıyoruz. Ayda 1.000 TL ye dairemin değeri artacaksa ben bu işe varım. Bu haberin kaynağı için, Bahaneler üretmek ve bunu alışkanlık haline getirmek, bir süre sonra haddi de aşmaya sebep olur. Burada haddini bilmek önemli bir unsur olarak karşımızda durur. Haddi aşarak aksaklıklara sebep olmak, sınırlarımızı aşarak başka sınırları ihlal etmek ve sonrasında bahaneler üretmek, başarının yoluna taş koymak olur. 

 • Ayten
  2 yıl önce
  4 7

  Evet mesajı alınca şok olduk, sürekli önümüze böyle toplam tutarlar geliyor, hiç bir şeffaflık yok, kalem kalem ayrıntılı hesabın açık olmasını istiyoruz, gerekli ise metrajları kendimiz de hesaplarız, ödenen ücretlerin de piyasa koşullarında olmasını isteriz. Ben bu yönetim işini anlamadım, birilerine görev verip maaşlarını ödüyoruz, başımıza diktatör kesiliyorlar, davanın kimin açtığını bilmiyorum, varsa böyle bir şey dahil olmak isterim .

 • Emlak konut sakini
  2 yıl önce
  3 4

  Yahu böyle asparagas haberi nasıl yaparlar ve nasıl inanır insanlar anlamıyorum.. Vurgun demek olan paranın çalınmış olması demektir. Daha ortada olmayan bir para için nasıl vurgun yapılır söyleyin biz de öğrenelim. Enflasyon rakamlarına kimsenin alışamadığı belli. Böyle büyük bit site minimum ancak bu rakamlarda boya-tamirat yapılır. Ayrıca bu projede sadece boya-tamirat yok, kamera ve alt yapı yenileme işleri de var. Sayın site editörü kaynak: “ihbar gelmiş (mail ihbar)” demiş. Bu durumu araştırmadan nasıl haber yapar anlaşılır değil. Haber işi ciddiyet ister. Röportaj yapmadan dedikodu magazin haberciliği gibi olmuş.

 • Emlak Yönetim
  2 yıl önce
  7 3

  Yapılan haberler aslını yansıtmamaktadır. Haberi ulaştıran, paylaşan yayan hesaplar hakkında adli işlem başlatılmıştır.

 • Toplanmamış bir bedel için böyle bir haber yapmak çok yanlış. Site bence çok doğru yönetiliyor. bu yersiz haber i yapanlar gerekçelerini yönetime dilekçe ile sunabilirler. Sosyal medyada aldı yapmak insafsızca diyorum.

Sıradaki haber:

Hemşire Maaşları 2022, Özel Sektörde Hemşire Maaşları

HIZLI YORUM YAP