Cumhur İttifakı Dönemin 'de Merkez Bankası'nın rezervleri son 20 yılın en dip seviyesini gördü! » Baykuş Haber
Connect with us

EKONOMİ

Cumhur İttifakı Dönemin ‘de Merkez Bankası’nın rezervleri son 20 yılın en dip seviyesini gördü!

Cumhur İttifakı Dönemin 'de Merkez Bankası'nın rezervleri son 20 yılın en dip seviyesini gördü! Ak parti ev MHP'nin liderliğini sürdüğü hükumet sisteminde ekonomide sıcak gelişmeler yaşanmaya devam ediyor.

Cumhur İttifakı Dönemin ‘de Merkez Bankası’nın rezervleri son 20 yılın en dip seviyesini gördü! Ak parti ev MHP’nin liderliğini sürdüğü hükumet sisteminde ekonomide sıcak gelişmeler yaşanmaya devam ediyor.

Uzmanların uyarına karşı Ak parti genel başkanı Erdoğan’ın farklı bir ekonomi modelini öne sürmesi ile ekonomide olan durumun daha da kötüleşmesi gündemde konuşulurken,

TCMB verilerine göre brüt rezervler 7 Ocak haftasında 109,45 milyar dolara geriledi. Bir önceki hafta rezervler 111,05 milyar dolar olarak kaydedilmişti.

Net rezervlerdeki erime de devam etti. 31 Aralık haftasında 8,3 milyar dolar olan net rezervler 7 Ocak haftasında 7,9 milyar dolara indi. Böylece TCMB’nin net uluslararası rezervleri Ağustos 2002’den bu yana yeni en düşük seviyelerdeki seyrini sürdürdü.

EKSİ 56,9 MİLYAR DOLAR

Bu rakamlar swap hariç net rezerv rakamlarına da yansıdı. 7 Ocak haftası itibariyle swap hariç net rezervler eksi 56,9 milyar dolar oldu. Bir önceki hafta bu rakam eksi 56,4 milyar dolardı.

21,17 MİLYAR DOLARDAN DÜŞÜŞ

Net rezervler Aralık ayında TCMB’nin satış tarafında döviz piyasasına doğrudan müdahalesini takiben 21.17 milyar dolardan düşüşe geçmişti.

Konuyla alakalı Ak parti ve MHP2nin açıklama yapması bekleniyor!