CumhurBaşkanı Erdoğan İstanbul Teknopark 2. hetap açılışı

CumhurBaşkanı Erdoğan İstanbul Teknopark 2. hetap açılışı

120
0
PAYLAŞ

CumhurBaşkanı Erdoğan İstanbul Teknopark 2. hetap’ının açılışın da genç yatırımcılara hitaben “şimdi yatırımın tam zamanı, beklerseniz çok geç kalırsınız ” dedi.

Bilim ve sanayi konusun da doğru hedeflere ilerleyen ülkelerin İkinci dünya savaşından sonra ülkelerin bugün önemli yerlere geldiğini belirten Başkan Erdoğan, “Türkiye’nin geleceği, teknolojide ve inovasyondadır.” dedi.

ALTAY TANKI , İHA ,AMFİBİ, MİLGEN

Teknopark İstanbul istihdam da da ülkemizin önde gelen projesidir . 312 şirket 5 binin üzerinde çalışanı ile dev istihdam sağlıyor. Milli grurumuz olan  MİLGEM korvet, Altay tankı, ANKA İha ve amfibi hücum gemisi gibi projelerin AR-GE çalışmaları da bu merkez üzerinden yürüyecek . TEKNOPARK İstanbul’un en önemeli hedeflerinden biri dışa bağımlılığı minimize hale getirmektir. Bu hedeflerine emin adımlarla ilerlerken Ekonomi ve Sanayinin sentez halini bu alanda sergiliyor .

“TÜRKİYE YAPAMAZ DİYENLER 60 YIL KAYBETTİRDİ”

Bizim buradaki en temel amacımız burayı 43 bin AR-GE çalışanı ile dünyanın en iyi AR-GE merkezi haline getirmektir. Yerli ve milli otomobil bilişim vadisinde çalışmalarını sürdürüyor. Araştırmacılar tecrübelerini ülkemize aktarıyor, gençlerimize rol model oluyor. Türkiye yapamaz diyen zihniyet ülkemize 60 yıl kaybettirdi.

 

 

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK