Son dakika haberleri; Darbe imalı bildiriye imza atan amiraller için yeni karar | Baykus Haber
Connect with us

SİYASET

Son dakika haberleri; Darbe imalı bildiriye imza atan amiraller için yeni karar

Son dakika haberleri ; Darbe imalı bildiriyi imzasını atan emekli amirallerin lojman hakları ve koruma hakları iptal edildiği rapor edildi.

 

Son dakika haberileri: Güvenlik kaynakları: Darbe imalı bildiriyi imzalayan emekli amirallerin lojman hakları ve koruma hakları iptal edildi.

10’U GÖZALTINDA, 4’Ü İFADEYE ÇAĞRILDI

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın soruşturmasında, haklarında gözaltı kararı verilen emekli amiraller Ergun Mengi, Atilla Kezek, Ankara’da; Alaettin Sevim, Ramazan Cem Gürdeniz, Nadir Hakan Eraydın, Bülent Olcay, Kadir Sağdıç ve Türker Ertürk, İstanbul’da; Turgay Erdağ ve Ali Sadi Ünsal ise Kocaeli’de bu sabah gözaltına alındı. Emekli amiraller Engin Baykal, Cemil Şükrü Bozoğlu, Mustafa Özbey ve Atilla Kıyat’ın ise 3 gün içinde Ankara Emniyet Müdürlüğü’ne müracaat etmeleri tebliğ edildi.

 

NE OLMUŞTU? 

Bazı emekli amirallerin imzasıyla Montrö Sözleşmesi gündemi üzerinden bir bildiri yayımlandı. Siyasete yön verme çabası içeren bildiriye çok sert tepki gösterildi.

Darbe imalı bildiriyi imzalayan 103 emekli amiral kimdir

DARBE İMASI: AKSİ HALDE…

Emekli amirallerin imzası olan bildiride, “Bu gerekçelerle, TSK ve Deniz Kuvvetlerimizi bu değerlerin dışına çıkmış, Atatürk’ün çizdiği çağdaş rotadan uzaklaşmış gösterme çabalarını kınıyor ve tüm varlığımızla karşı çıkıyoruz. Aksi halde, Türkiye Cumhuriyeti, tarihte örnekleri olan, bunalımlı ve bekası için en tehlikeli olayları yaşama risk ve tehdidi ile karşılaşabilecektir” açıklaması darbe iması olarak dikkat çekti.

Devam et
Advertisement
Habere Yorum Yap

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir