Mansur Yavaş, Ak Partili meclis üyelerini uyardı, Belediyeciliğini böyle mi durdurabileceğinizi zannediyorsunuz? | SİYASET
DOLAR

32,5994$% 0.36

EURO

34,7395% -0.04

STERLİN

40,4957£% -0.28

GRAM ALTIN

2.496,49%0,51

ÇEYREK ALTIN

4.269,00%0,51

a
  • Baykuş Haber
  • SİYASET
  • Mansur Yavaş, Ak Partili meclis üyelerini uyardı, Belediyeciliğini böyle mi durdurabileceğinizi zannediyorsunuz?

Mansur Yavaş, Ak Partili meclis üyelerini uyardı, Belediyeciliğini böyle mi durdurabileceğinizi zannediyorsunuz?

Mansur Yavaş, Ak Partili meclis üyelerini uyardı, Belediyeciliğini böyle mi durdurabileceğinizi zannediyorsunuz? Bir çok seçmenin güvendiği siyasetçiler arasında olan ve Son yıllarda Melih Gökçek döneminden sonra Ankara’ya enfes aldıran, ayrım yapmayan ve alınan karar ile her şeyi canlı yayınlar ile ortaya koyan, vatandaş her şeyden haberdar olacak diyen Mansur Yavaş’a Ak partili meclis üyelerinden çelme geldi..

ABB Meclisi’nde maliyetinin yarısına satılan su ücretlerine AK Partili üyelerin önergesi ile verilen yüzde 50 indirim teklifi, alınan veto kararına rağmen yeniden kabul edildi. Maliyeti 24 TL olan suyu 13 TL’ye satan ASKİ’nin su gelirleri artık yalnızca elektrik giderlerini dahi karşılayamayacak. Bununla birlikte İvedik-Polatlı içme suyu hattının devam eden çalışmaları ise yarıda kalacak.

ABB Meclisi’nde zaten maliyetinin yarısına satılan su ücretlerine AK Partili üyelerin önergesi ile verilen yüzde 50 indirim teklifi, alınan veto kararına rağmen yeniden kabul edildi. Yıllık 300 milyon metreküp su sağlanan Ankara’da ücretin 6 TL olması ile elde edilecek olan 1.8 milyar TL, ASKİ’nin 2.3 milyar TL olması beklenen yıllık elektrik giderini dahi karşılamayacak. Artan enerji, personel ve arıtma maliyetleri ile ülkenin içerisinde bulunduğu ekonomik şartlara rağmen alınan bu karar, ASKİ’nin tüm acil altyapı yatırımlarını durdurması anlamına geliyor. ASKİ’de tüm müteahhitlik hizmetlerinin durdurulacağı belirtiliyor.

Alınan karar gereği 30 yıldır yapımı beklenen ve Mansur Yavaş döneminde başlanan, maliyeti 1,6 milyar TL’yi geçen İvedik-Polatlı İçme Suyu Hattı’nın yapım çalışmalarının yanı sıra Mamak – Gölbaşı İçme Suyu Hattı ve Elmadağ İçme Suyu Hattı gibi projeler yarıda kalacak. Bunun yanı sıra yağışlarda su taşkınları yaşanmasına neden olan bölgelerde yapımı süren altyapı çalışmaları da durdurulacak. Karar ile Büyükşehir Belediyesinin tüm altyapı hizmetleri mali açıdan yapılamaz hale getirilip engellenecek.

“MANSUR YAVAŞ BELEDİYECİLİĞİNİ BÖYLE Mİ DURDURABİLECEKSİNİZ?”

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan ABB Meclisi CHP Grup Başkanvekili Yaşar Neslihanoğlu şöyle konuştu:

“Kararı mahkemeye götüreceğiz. Eğer mahkeme de öyle ya da böyle bu kararı onaylarsa şu anda devam eden projelerin hepsi yarım kalacak. 30 yıldır yapılmayan altyapı çalışmaları yarıda kalacak. Selde insanlar hayatını kaybediyor, bunu mu istiyorsunuz? İnsanlar temiz su içsin istemiyor musunuz? Kurumları işlemez hale mi getirmek istiyorsunuz? Tüm Türkiye’ye örnek olan Mansur Yavaş Belediyeciliğini böyle mi durdurabileceğinizi zannediyorsunuz? Taşkın sahalarını önleme projeleri, kapalı sistem kanalizasyon projeleri yarıda kalacak. Polatlı’nın, Elmadağ’ın, Gölbaşı’nın devam eden 30 yıllık hasretleri yarıda kalacak. Şimdiden ilan ediyorum, kayda geçsin. Eğer kanun dışı bu ısrarınızı sürdürürseniz tüm bunların sorumlusu sizlersiniz. Ankara Büyükşehir Belediyesi yönetimini böyle engelleyemezsiniz. Yıllarca 2,5 kat daha pahalı su satıp bugün ekonomiyi getirdiğiniz durumun acısını kamuyu zarara uğratarak çıkaramazsınız”

Odatv

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Ak Partililerin kayyım atamak istediği belediye karıştı, MHP’liler partilerinden istifa etti! Cumhur ittifakında gerilim!

HIZLI YORUM YAP