Cumhurbaşkanı Erdoğan :Fransa, ABD ve Rusya’ya mesajı verdi: Bu oyun bozulacak!

Cumhurbaşkanı Erdoğan :Fransa, ABD ve Rusya’ya mesajı verdi: Bu oyun bozulacak!

0
PAYLAŞ

Cumhurbaşkanı Erdoğan :Fransa, ABD ve Rusya’ya mesajı verdi: Bu oyun bozulacak!

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine Toplantısının hemen  sonrası gündem dair önemli açıklamalarla millete seslendi. Ermenistan işgalinde bulunan Karabağ ile ilgili konuşmada bulunan Erdoğan “ABD, Fransa ve Rusya tarafından oluşturulan Minsk grubu sorunu çözmedi. Kardeş Azerbaycan halkı yıllardır hem işgalin hem de kayıplarının acısını yaşadı… Türkiye elindeki gücü ve imkanları bu haksız, hukuksuz, çirkin oyunu bozmakta kararlıdır.” dedi.

 

Başkan Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şu şekilde; 

 

Bugünkü kabine toplantımızda koronavirüsten, iç ve dış olaylardan spora kadar pek çok hususu kapsamlı bir şekilde değerlendirdik. Gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerin karşılaştığı büyük sınamalar elbette bizi de olumsuz etkilemektedir. Hamdolsun her alanda verdiğimiz mücadeleyi başarıyla yürütüyoruz. Salgın sürecinde sağlık altyapımız, sistemimiz, teşhis ve tedavi protokolleri ile takdire şayan bir farklılık ortaya koyduk.

 

“BUNLAR HASIMLARIMIZIN DEĞİRMENİNE SU TAŞIR”

 

Millitemizin faydasına ve çıkarına olan her çabayı değersizleştirme gayretinde olanlar, muarrızlarımıza malzeme sağlamayı misyon eden bir güruh her konuda olduğu gibi burada da ortaya çıktı. Ülkemiz pekçok alanda çifte standarda maruz kalır, bunlar karşımızdakilerle birlikte hareket eder. Ekonomimize tuzaklar kurulur, felaket tellallığı ile hasımlarımızın değirmenine su taşır.

Hastane açarız, beğenmezler. Fabrika açarız, kulp takarlar, Yol, otoyol, metro açarız burun kıvırırlar. Halbuki böyle bir dönemde dünyanın her yerinde meslek kuruluşları, medya, sivil toplum gibi yapılar ülkelerinin ve halklarının yanında yer almıştır. Bu anlayışının ülkemizde de bir an önce tesisini temenni ediyoruz.

Son dakika: Erdoğan, Fransa, ABD ve Rusya'ya mesajı verdi: Bu oyun bozulacak!Son dakika: Erdoğan, Fransa, ABD ve Rusya’ya mesajı verdi: Bu oyun bozulacak!

“AMACIMIZ BAĞCIYI DÖVMEK DEĞİL ÜZÜM YEMEKTİR”

Aslına bakarsanız bu hizmetlerden en çok faydalananlardır. Konya’da şehir hastanemizin açılışını yaptık. Salgın döneminde sadece İstanbul’da donatılmış 5 hastaneyi hizmete sunduk. Her türlü yapıcı tenkide saygımız vardır. Siyasi rekabetle ülke ve millet menfaatlerini ayrı tutmayı, ahlaki bir sorumluluk olarak görüyoruz. Amacımız bağcıyı dövmek değil üzüm yemektir. Karşımızdakilerin de aynı anlayışa sahip olmaları şartıyla herkese kalbimiz ve kapımız açıktır.

Karşımızdaki en tatsız manzaranın sorumlusunun biz olmadığımızın da gayet iyi biliyoruz. Suimisal emsal olmazdan hareketle biz bunlara bakmıyoruz. Bizim baktığımız tek yer milletimizin ne istediğidir. Milletimiz bize 18 yıldır olduğu gibi bugün de durmak yok, yola devam diyoruz. Bu anlayışla salgının sağlık boyutu yanında diğer tüm etkileri azaltmaya başlayan pekçok tedbiri, teşviki hayata geçirmeyi sürdürüyoruz.

 

Canlı yayının tamamı isteyenler içi ;

Cumhurbaşkanı Erdoğan : Kabine Toplantısı Sonrası Millete Sesleniş CANLI YAYIN

 

 

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK