CHP Maltepe mitingine binlerce kişi katıldı, Gün gelecek devran dönecek Ak Parti halka hesap verecek | SİYASET
DOLAR

32,0485$% -0.37

EURO

35,0137% -0.49

STERLİN

41,2884£% -0.21

GRAM ALTIN

2.424,98%-0,17

ÇEYREK ALTIN

3.945,00%1,06

a
  • Baykuş Haber
  • SİYASET
  • CHP Maltepe mitingine binlerce kişi katıldı, Gün gelecek devran dönecek Ak Parti halka hesap verecek

CHP Maltepe mitingine binlerce kişi katıldı, Gün gelecek devran dönecek Ak Parti halka hesap verecek

CHP Maltepe mitingine binlerce kişi katıldı, Gün gelecek devran dönecek Ak Parti halka hesap verecek sloganları atıldı.

Mikrofonu alan halk ise derdini anlattı, farklı bölgelerden gelen vatandaşların derdini anlatması ile coşku ikiye katlandı.

Kılıçdaroğlu konuşmasında bir çok konuya değindi. Zaman, zaman Gün gelecek devran dönecek ak parti halka hesap verecek sloganları atıldı.

Kılıçdaroğlu EYT konusuna değinirken,

Harbiyeli öğrencilere ‘de değindi.

Kılıçdaroğlu türküler ile biten konuşmasına ona eşlik eden sanatçılarla birlikte şarkı söyledi.

“BİZE KATILIN”

“Silivri korkusu olmadan konuşmak istiyorsanız bize katılın.

Çocuklarınızı bu güzel ülkede tutmak istiyorsanız,

128 milyar doların kimlere satıldığını bilmek istiyorsanız, vergilerin nereye harcandığını bilmek istiyorsanız bize katılın.

İsraf haramdır, yolsuzluk haramdır diyorsanız bize katılın.

Asgari ücretli açlık sınırına mahkum olmasın diyorsanız bize katılın.

3600 ek gösterge ve EYT sorunu çözülsün diyorsanız bize katılın.

Barış istiyorsanız, aş, iş istiyorsanız bize katılın.

Herkesin inancına yaşam tarzına saygı duyulsun istiyorsanız bize katılın.

Bu ülkeden çalınanları tavizsiz geri alacağıma milletimin huzurunda söz veriyorum. Geliyor gelmekte olan…” Konuşmasının bitirdiği sırada Kılıçdaroğlu’nun yanında geçen günlerde Erdoğan’a hakaret ettikleri iddiasıyla okullarında gözaltına alınan iki lise öğrencisi de vardı.

CHP Maltepe mitingine binlerce kişi katıldı, Gün gelecek devran dönecek Ak Parti halka hesap verecek

MEYDANDAN ORTAK SES: ERKEN SEÇİM

Miting alanının etrafında sabahın ilk saatlerinden itibaren polis ekipleri tarafından geniş güvenlik önlemleri alındı. Yurttaşlar öğlen 12.00’den itibaren alana üzerleri aranarak alındı. Türkiye’nin birçok ilinden ve İstanbul’un çeşitli ilçelerinde gelen yurttaşlar mitingin başlamasına saatler kala alanı doldurdu. Yurttaşlar, “Hak, Hukuk, Adalet”, “Hükümet istifa” sloganı attı.

Alanda yurttaşların bazıları ise yaşadıkları adaletsizlikleri dile getiren dövizleri taşıdı. Kastamonu Bozkurt’tan gelen bir yurttaş, “Sel mağduru Bozkurt’a adalet”, Boğaziçi Üniversiteli bazı öğrenciler, “Boğaziçi senin babanın malı değil”, “Canan’ın yanındayız” yazarken bir yurttaş da “Bu ülkenin İçişleri değil Suçişleri bakanı var” pankartı taşıdı. Mitingde ilgi çeken bir başka isim ise Kılıçdaroğlu’nun çok benzeri olan Nusret Gümüşel idi. Gümüşel’le yurttaşlar ve basın mensupları hatıra fotoğrafı çektirdi. Miting, yurttaşların yaşadıkları adaletsizliklerile kürsüden dile getirmesiyle başladı.

Sabah erken saatlerde geldiğini söyleyen bir yurttaş, “Bir an önce seçimler gelsin, gitsinler. Canan Hanım’a yazık ettiler. Hak etmiyor. Kemal Bey çağrı yapmasa da Canan Hanım için geliriz” dedi. Bir yurttaş da, “Emekliyiz, geçinemiyoruz. Maaşımız 10 gün anca yetiyor. Markette her gün fiyatlar kat kat artıyor. Bir an önce seçim gelmeli” dedi. CHP’li 11 Büyükşehir Belediye başkanı, Gezi Şehitleri aileleri, Gezi davasında ceza alanların aileleri katıldığı mitingde ilk olarak, kağıt toplayıcılığı yapan Nusret Güllü, 65 yaşında bulaşıkçılık yapan Nazife Canoğlu, esnaf Fatih Uludağ isimli yurttaşlar yaşadıkları adaletsizleri anlattı. Bu sırada Kılıçdaroğlu ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, konuşmaları yurttaşların arasında beraber dinledi. Kürsüde Gezi tutuklularını temsilen Meriç Kahraman konuşma yaptı. Kahraman, “Baskıya, zulme, yağmaya, talana, istibdat düzenine karşı burada toplanan kalabalığı ve koğuşlarından bizi takip eden Gezi Davası tutuklularının aileleri olarak selamlıyoruz. Gezi direnişi bugün meydanlara taştı. Kentlerimizin yağmalanmadığı, kısıtlanmadığı günler için bu talebimiz” ifadelerini kullandı. Mitinge sanata dünyasından ise destek büyük oldu. Birçok sanatçı, yurttaşlarla birlikte Kılıçdaroğlu’nun konuşmasını dinledi.

“İKTİDARDA ASLA DEĞİŞMEYECEĞİM”

İktidar olduğumuzda asla değişmeyeceğim diyen Kılıçdaroğlu şöyle konuştu: Bir parti liderinin halkını dinlemesini zayıflamış gibi algılıyor. Bir liderin kibar olmaması gerektiğini söylüyorlar, iyi olmak, devlet adamı olmak zayıflıkmış gibi gösteriyorlar. Biz birlikte oluyoruz ve birlikte iktidar oluyoruz ve ben iktidar olduğumuzda asla değişmeyeceğim. Ben neysem oyum. Nerede durduğumu biliyorsunuz, bunu değiştirmek niyetinde değilim. Kibar olmayı, dinlemeyi, anlamayı, dezavantajlı olanların derdine koşmayı değiştiremem. Tam aksine inadına koşacağım.” CHP lideri Kılıçdaroğlu, “Hatalarımız oldu, biz hatalarımızdan ders çıkarmasını bilen bir partiyiz. Siz de Allah da şahidimdir ki, kendimizi geliştirmek ve düzeltmek için çok çaba harcıyoruz” diye konuştu.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Ak Parti Gençlik Festivali Yeni Adana Stadyumunda kutlandı 33.543 kişilik kutlama

HIZLI YORUM YAP