BBC hemen özür diledi fakat Kılıçdaroğlu yine aynı! Varank: Utanma duygusu yok » Baykuş Haber
Connect with us

SİYASET

BBC hemen özür diledi fakat Kılıçdaroğlu yine aynı! Varank: Utanma duygusu yok

Kemal Kılıçdaroğlu, Dışişleri Bakanlığı’nın basın mensuplarına yapmış olduğu açıklamasını, İngiliz Savunma Bakanı Wallace’ın  yalanlamasını, BBC Türkçe ve haberi yapan medya kuruluşlarının dilediği özre rağmen yalana devam ediyor…

 

 

BBC Türkçe, İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace’nin yazmış olduğu yazıda, “Türkiye’de Afgan mülteciler için kamp oluşturulacak”  söylemi dikkat çekti.

Wallece’nin yazısında, Türkiye ile ilgili olarak herhangi bir ifade yer almamasına rağmen, İngilizin yalan  medyası, “İngiltere, Türkiye’de mülteci merkezleri kuracak” söyleyerek aslı astarı olayan gelişmeyi kamuoyuna servis etti.

 

 

KILIÇDAROĞLU YALANI ISRARLA DEVAM ETTİRDİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, haberin servis edilen kurum tarafından özür dilenerek düzeltilmesine ve Dışişleri Bakanlığı tarafından yalanlanmasına rağmen aynı yalana sarılarak açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu“İngiltere diyor ki ‘Türkiye’de kamplar kuracağız. Sonra oradan seçeceğiz kendi ülkemize bazılarını alabiliriz.’ E diğerleri? Para verelim ülkemize gelmesinler.” diyerek BBC tarafından ortaya atılan yalanı özür dilenmesine rağmen devam ettirdi.

 

 

BAKAN VARANK: UTANMA DUYGUSU İNSANI DİĞER CANLILARDAN AYIRAN EN ÖNEMLİ ÖZELLİK

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Kılıçdaroğlu’nun aynı yalanı tekrar diline dolamasına “İngiliz Bakanın bizzat yalanladığı, haberleştirenlerin özür dilediği bu iftirayı bugün hala gerçekmiş gibi dile getiriyor. Utanma duygusu insanı diğer canlılardan ayıran en önemli özellik. Ama herkese nasip olmuyor.” sözleriyle tepki gösterdi.

 

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *