AK Parti'den İstanbul için yapılan 'hizmet' paylaşımı | Baykuş Haber
Connect with us

SİYASET

AK Parti’den İstanbul için yapılan ‘hizmet’ paylaşımı

Son günlerde temel atmama töreniyle ismi sıkça anılan İBB yönetimine karşı AK Parti’den mükemmel bir çıkış geldi. Ak Parti tek tek 25 yıllık hizmet paylaşımı ile cevap verdi. AK Parti, “Temiz bir çevre için kaç tane temel atma törenine imza atmışız hatırlatmak istedik” ifadeleri ile paylaşım yaptı.

 

 

 

Marmara’da yaşanan  deniz felaketi olarak adlandırılan deniz salyası tehdidini artırarak tetikleyen sebeplerden biri olarak karşımıza çıkan Silahtarağa Arıtma Tesisi’ni gülerek iptalini İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu yaptığı görüldü.

 

İBB’nin sosyal medya ve görsel medya da gündeme gelen temel atmama törenine AK Parti’den ““Temel atmama” törenlerinin trend olduğu bugünlerde; 25 yılda temiz bir çevre için kaç tane “temel atma” törenine imza atmışız hatırlatmak istedik.” diyerek paylaşıma soktu.

 

 

AK Parti İstanbul’un sosyal paylaşım siteleri üzerinden   yapılan paylaşımda hizmetler tek tek şu şekilde sıralandı:

“İstanbul’da 1994’te 4 tane içme suyu arıtma tesisi varken; bu sayıyı 2019’da 21’e yükselttik. İstanbul’da 1994’te 2 tane atık su arıtma tesisi sayısı varken; ileri biyolojik atık su arıtma tesisleri de dahil bu sayıyı 87’ye yükselttik.

İstanbul’da 1994’te atık su arıtma tesislerinin günlük kapasitesi 941 bin metreküp iken; yaptığımız tesislerle bu oranı 5 milyon 811 bin metreküp’e yükselttik.

1994’te atık su arıtma oranı %9’du. Biz ne mi yaptık? %99’a yükselttik.

Biyolojik atık su arıtma tesisi hiç yoktu; %45’e yükselttik. 2023’te bu oranı %90’a ulaştırmak için yeni tesisler planladık. Ancak malum, CHP’li İBB “temel atmama” törenleriyle iptal etti.

Cumhurbaşkanımızın Belediye Başkanlığı ile başlayan süreçte İstanbul’a 17 yeni içme suyu arıtma, 85 yeni atık su arıtma tesisi kazandırdık. Şimdi çok daha büyük bir bütçeyi yöneten İSKİ’nin “temel atmama” kurumuna dönüşmesini milletimizin takdirine bırakıyoruz.”

KAYNAK: HABER7