Sağlık Bakanı Koca açıkladı: 50 yaş üzeri aşılanmasına başlanacak tarih 1 Haziran! | Baykuş Haber
Connect with us

SAĞLIK

Sağlık Bakanı Koca açıkladı: 50 yaş üzeri aşılanmasına başlanacak tarih 1 Haziran!

Sağlık Bakanı Koca açıkladı: 50 yaş üzeri aşılanmasına başlanacak tarih 1 Haziran!

Sağlık Bakanı Koca açıkladı: 50 yaş üzeri aşılanmasına başlanacak tarih 1 Haziran! Korona virüs salgının başlangıcı ve içerisinde çok büyük tepkiler alan Ak Partili Fahrettin Koca 50 yaş üzeri vatandaşların aşılanacağını duyurdu.

Tarih olarak ise 1 haziranda başlayacağını duyurdu, 5 milyon doz daha aşının geleceğini duyuran koca Rus aşısının kullanacağını duyurdu.

50 YAŞ ÜZERİNE AŞILAMA

“Nüfusumuzun 3 katını aşan 270 milyon doz aşıyı imza altına aldık” diyen Koca, “1 Haziran’dan itibaren aşılama programımız hızlanacak, 50 yaş üzeri vatandaşlarımızın da aşılanmasına başlanacak” diye konuştu.

DAHA ÖNCEDE TARİH VERMİŞTİ!

Fahrettin Kocanın gelişen bu açıklamalarına ardından eski yapmış olduğu tarihler ve açıklamalar tekrardan gündeme gelirken, aşının olup olmayacağı ise merak konusu oldu.

HALK TEPKİLİ!

Dünya genelin ‘de neredeyiz söz verdiğiniz tarihlerde aşı olamadık derken sosyal medya kullanıcılarının ikinci doz aylar sonra olacak olmanın ise kimseye fayda getirmeyeceğini iddia etti.

“50 milyon doz Sputnik anlaşması için imza atmış bulunuyoruz” bilgisini paylaşan Bakan Koca, “Önümüzdeki hafta başında yaklaşık 5 milyon doz aşı daha ülkemize ulaşacak” açıklaması yaptı.