Kuş gribi: Rusya virüsün H5N8 türünün ilk kez insanlarda tespit etti! | Baykus Haber
Connect with us

SAĞLIK

Kuş gribi: Rusya virüsün H5N8 türünün ilk kez insanlarda tespit etti!

Kuş gribi: Rusya virüsün H5N8 türünün ilk kez insanlarda tespit etti!

Kuş gribi: Rusya virüsün H5N8 türünün ilk kez insanlarda tespit etti! Dünya iki yıla yakındır bulaşıcı hastalıklar ile uğraşıyor, gelişmiş ülkelerin karantinalara devam ettiği ve vatandaşına destek olduğu Dünya’da bazı ülkeler ise vatandaşlarına destek olmamaya devam ediyor, Rusya vatandaşlarına yardım ederken bir hastalığı daha deşifre etti.

Rusya, H5N8 tipi kuş gribi virüsünün kümes hayvanlarından insanlara geçen ilk vakasının tespit edildiğini açıkladı.

SAĞLIK

Bakan Fahrettin Koca, vaka sayısı en çok azalan ve artan illeri açıkladı

Son dakika haberleri: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, geçen haftaya göre vaka sayısı azalan ve artan illeri açıkladı.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Bakan Koca, ”Geçen haftaya göre vaka sayısı 100.000 nüfusta en çok azalan illerimiz; Bayburt, Erzincan, Trabzon, Karabük ve Hatay. En çok artış olan illerimiz ise; Ordu, Giresun, Samsun, Tokat ve Bolu. Normalleşmek için daha çok emek vermek gerekiyor.’‘ ifadelerini kullandı.

Haberi Okumaya Devam Et

GÜNDEM

Son dakika; Johnson and Johnson firması duyurdu ! Aşıda yeni gelişme, tek doz yetiyor…

Amerkan merkezli ilaç firması Dünya’yı heyecanlandıran yeni aşı açıklamasında bulundu. Johnson and Johnson ilaç firması yeni aşı bulduklarını ve yalnızca tek bir dozda  koronavirüs (Covid-19) yendiğini duyurdu.

 

 

 

ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA), Johnson and Johnson ilaç firması tarafından yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı geliştirilen aşının “güvenli ve etkili” olduğunu bildirdi. Aşının tek dozunun hastalık ve ölüme karşı güçlü koruma sağladığı belirtildi.

ABD Gıda ve İlaç Dairesi, Johnson and Johnson ilaç firması tarafından koronavirüse karşı geliştirilen aşının “güvenli ve etkili” olduğunu ve hastalığa karşı yüzde 66 koruma sağladığını bildirdi.

AA’da yer alan habere göre, FDA uzmanlarının 26 Şubat’ta aşının acil kullanım onayını görüşeceği toplantı öncesi yayımlanan analizde, 44 bin kişi üzerinde denenen Johnson and Johnson’ın tek dozluk Kovid-19 aşısının hastalık ve ölüme karşı güçlü koruma sağladığı ifade edildi.

Jonhson and Johnson aşısı, onaylanması durumunda, ABD’de acil durum kullanım onayı alan 3’üncü aşı olacak.

Söz konusu aşı tek doz uygulanıyor.

KAYNAK: AA

Haberi Okumaya Devam Et

SAĞLIK

Sağlık Bakanı duyurdu: Normalleşme süreci 1 Mart’ta başlayacağını söyledi!

saglik-bakani-duyurdu-normallesme-sureci-1-martta-baslayacagini-soyledi

Sağlık Bakanı duyurdu: Normalleşme süreci 1 Mart’ta başlayacağını söyledi! Hastalığın önüne geçilemeyen Türkiye’de vakaların artması ise esnafı zor durumda bıraktığı söylenmiştir, Sağlık bakanı ise hastalığın bitmesini beklemeden kademi şekilde normale döneceğini dile getirdi! Karara sağlıkçılar ise akıl tutulması dedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, normalleşme sürecinin 1 Mart itibarıyla belirlenen kriterler çerçevesinde başlayacağını duyurdu.

Haberi Okumaya Devam Et

Popüler