Connect with us

TEKNOLOJİ

Trendyol indirim dedi ama fiyatlar arttı! Vatandaş isyan etti devlet el atsın!

Trendyol firmasının indirimleri başlar başlamaz kullanıcılar kayıt ettikleri rakamları paylaştı, Binlerce vatandaş paylaştıkları fiyatlar ile trendyol firmasına tepki yağdırdı.

Trendyol firması henüz bir açıklama yapmazken, bu tarz işlemlerin trendyol üzerinde olması şok etkisi oluşturdu, daha öncede bir çok olaya şahit olan firmalar için bir yaptırım yapılacak mı ve ceza ödeyecekler mi henüz resmi açıklama yapılmadı.

Trendyol firması indirim değil ürünlerin fiyatını arttırdığı resimleri şu şekilde!

Daha onlarca ürün var, bu rezalet bakanlığın bu olaya el atması gerekiyor! Türk milletini kandırmaya ve aldatmaya kimsenin hakkı yok!

Ersoy .k

TEKNOLOJİ

Telegram dünyaya Erdoğan’ı örnek verdi: Onur duyduk…

Whatsaap’ın aldığı karar sonrası Dünya’da kişisel hakları ihlal gerekçesi ile büyük tepkiler almaya devam ediyor.

 

 

Dünyada Telegram çılgınlığı hız kesmeden devam ediyor. Telegram’ın kurucusu Durov, Whatsapp’ın tepki çeken zorunlu güncelleme kararına yönelik bir açıklama yaptı. Tarihi bir an yaşadıklarını belirten Durov, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Telegram hesabı açmasını da dünyaya örnek gösterdi.. İşte detaylar…

 

 

Popüler anlık mesajlaşma uygulamalarından Telegram’ın kurucusu Pavel Durov, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro’nun da Telegram’a katıldıklarını belirterek, liderlerin Telegram’ı tercih etmesinden ötürü onur duyduklarını bildirdi.

‘EN BÜYÜK DİJİTAL GÖÇE ŞAHİT OLUYORUZ’

Durov, “İnsanlık tarihinin en büyük dijital göçüne tanık oluyor olabiliriz” ifadesini kullandı.

Pavel Durov, Telegram üzerinden yaptığı paylaşımda, uygulamaya yönelik yeni kullanıcı akışının hızlı bir şekilde devam ettiğini aktardı.

Telegram, Whatsapp, açıklamaTelegram, Whatsapp, açıklama

Telegram’a yönelik küresel çapta bir ilgi olduğunu belirten Durov, “İnsanlık tarihinin en büyük dijital göçüne tanık oluyor olabiliriz. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro da Telegram kanallarını açtılar” ifadelerini kullandı.

‘TEK DOĞRUDAN YOL’

Telegram kanallarının, liderlerin kitleleriyle güvenilir bir şekilde bağlantı kurmasının “tek doğrudan yolu” olduğunu savunan Durov, “Liderlerin Telegram’ı tercih etmesinden ötürü onur duyduk. Telegram kanalları, 2010’ların teknoloji platformlarıyla eş anlamlı hale gelen manipülatif algoritmaları kaldırarak kamusal iletişime şeffaflık ve bütünlük kazandırır” değerlendirmesinde bulundu.

Telegram kullanıcı sayısının bu yılın ilk haftasında 500 milyon kişiyi geçtiği açıklanmıştı.

BAŞKAN ERDOĞAN’IN TLEEGRAM’DAN İLK MESAJI

WhatsApp milyonlarca kullanıcısına dayattığı gizlilik sözleşmesi nedeniyle günden güne erirken, Cumhurbaşkanı Erdoğan da geçtiğimiz günlerde WhatsApp yerine Telegram kullanmaya başladığını duyurmuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın son günlerin popüler mesajlaşma uygulaması Telegram üzerinden paylaştığı ilk mesaj ise su tasarrufu konusunda oldu.

BAŞKAN ERDOĞAN’DAN TELEGRAM’DAN AŞI MESAJI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Şehir Hastanesi’nde Covid-19 aşısı oldu. Erdoğan, aşı olduktan sonra ilk mesajını Telegram hesabından “Ben de aşı oldum” yazarak verdi

Haberi Okumaya Devam Et

TEKNOLOJİ

YouTube’tan Donald Trump’a yasak içerik Yükleyemeyecek!

YouTube'tan Donald Trump'a yasak içerik Yükleyemeyecek!

YouTube’tan Donald Trump’a yasak içerik Yükleyemeyecek! Halkı sokağa çıkarıp karışıklığa sebep olan Abd eski başkanı Trump için sonuçlar ortaya çıkmaya başladı, bir tekmede YOUTUBE attı. Halkını sokağa çıkarıp koltuğu için direniş göstermeleri istemişti!

Google’ın video paylaşım platformu YouTube ABD Başkanı Trump’a yasak getirdi. Şirket, Trump’ın kanalındaki bir videonun şirketin şiddeti kışkırtmaya karşı politikasını ihlal etmesi nedeniyle videoyu kaldırdığını ve kanala içerik yüklenmesinin 7 gün boyunca engellediğini açıkladı.

Haberi Okumaya Devam Et

TEKNOLOJİ

Apple’dan ABD Kongresi baskınında kullanılan ‘Parler’ kararı

Apple'dan ABD Kongresi baskınında kullanılan 'Parler' kararı

Apple, ABD’de yaşanan Kongre baskının organize edildiği platform olduğu düşünülen Parler’i App Store’da askıya aldı. ABD içinde kargaşaya neden olan Trump için söylentiler devam ederken şok bir karar alındı!

Apple, cuma günü Parler’a gönderdiği uyarıda, kullanıcılar tarafından paylaşılan içeriklerin daha düzenli bir şekilde yönetilmemesi durumunda uygulamanın App Store’dan kaldırılacağını söylemiş ve 24 saat süre vermişti.

Apple, yeterli önlemlerin alınmadığı gerekçesiyle uygulamaların bulunduğu çevrim içi mağazasından Parler’i kaldırdı.

Şirketten yapılan açıklamada, “App Store’da farklı bakış açılarının temsil edilmesini her zaman destekledik, ancak platformumuzda şiddet içeriklerine ve yasadışı faaliyetlere yer yok” denildi.

Parler yatırımcısı Dan Bongino konuyla ilgili yaptığı açıklamada,  “Apple, totaliter düşünce kontrolünü tercih etme konusunda Çin komünist partisinden farklı değil. Bu ülkenin geriye kalan özgürlük seven insanlarla gurur duyuyorum. Ve bunun kontrolünü ele geçiren teknoloji totaliterleri beni utandırıyor ve dehşete düşürüyor”  ifadelerini kullandı.

Kaynak: Cumhuriyet

Haberi Okumaya Devam Et

Popüler