Türkiye Eurovision yarışmasına 2022 yılında da katılmayacak! » Baykuş Haber
Connect with us

Magazin Haberleri

Türkiye Eurovision yarışmasına 2022 yılında da katılmayacak!

Türkiye Eurovision yarışmasına 2022 yılında da katılmayacak!

Türkiye Eurovision yarışmasına 2022 yılında da katılmayacak! Başarılarla dolu Eurovision yarışmasına katılmama kararı alındığı bildirildi. Bir çok kişi alınan bu karara tepki gösterirken, Türkçenin yayılması gerektiğini düşündüğünü belirtiyor.

Konuyla ilgili ise resmi açıklama geldi ve Eurovision yarışması 2022’de Türkiye’nin olmayacağı bildirildi!

2022 Eurovision Yarışması’na dair merak edilen detaylar yavaş yavaş netlik kazanmaya başladı. 2013 yılında yarışmadan çekilen Türkiye, gelecek sene de yarışmada olmayacak.

Her yıl geleneksel olarak şarkıların yarıştığı Eurovision, bu yıl kazanan İtalya’dan Måneskin grubu olduğu için gelecek yıl yarışma, İtalya’nın Torino kentinde yapılacak. Ülkemizde yeniden gündem olan yarışmaya Türkiye‘nin katılıp katılmayacağı da merak konusu oldu.

2013 yılında puanlama sistemindeki adaletsizliği gerekçe göstererek yarışmadan ayrılan Türkiye, bu yıl da Eurovision’da yer almayacak. Yarışmanın finali mayıs ayının ikinci haftasında, yapılacak ve PalaOlimpico adlı stadyumda gerçekleştirilecek.

TRT Genel Müdürü İbrahim Eren, sosyal medya hesabından yarışma ile ilgili tekrar görüşmelere başlandığını açıklamıştı. Eren, “Eurovision’un başına Kuzey Avrupa’dan çok iyi biri geldi. Bence bu sene çok başarılıydı. Uzun zaman sonra güzel bir yarışma yaptılar. Yeni gelenle bizim arkadaşlar görüşmeye başladı. Ne olur bilemem” demişti.

Türkiye’nin son kez katıldığı Eurovision Şarkı Yarışması’nda Can Bonomo ‘Love Me Back’ adlı şarkıyla 112 puan alarak 7’nci oldu.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *