Connect with us

GÜNDEM

Tümamiral Cihat Yaycı görevden alınmasına İYİ Parti ve CHP’den tepki

Tümamiral Cihat Yaycı görevden alınmasına İYİ Parti ve CHP’den tepki

Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Tümamiral Cihat Yaycı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay başkanlığından alınarak Genelkurmay Başkanlığının emrine atandı.

Deniz Kuvvetleri’nden FETÖ’yü temizlenmesinde büyük rol oynayan komutan Tümamiral Cihat Yaycı’nın, Cumhurbaşkanı ve AK Parti CumhurBaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay Başkanlığı’ndan , Genel Kurmay Başkanlığı’na atandı.

Atanmanın üzerine CHP’den tepkiler yükseldi.

CHP’nin  Kahramanmaraş Milletvekili olan aynı zaman da TBMM İçişleri Komisyonu üyesi Ali Öztunç, Yaycı’nın FETÖ ile mücadele eden büyük rol oynadığının altını çizerek şu ifadelere yer verdi :

“Yaycı uzun süredir FETÖ ile mücadelesi nedeniyle, terör örgütünün yok edilecek isimler listesinde yer alıyordu. FETÖ’cüler tarafından cezalandırılması gerekiyordu. Sabah uyandık komutan görevden alınmış. Demek ki iddialar doğruymuş. Bu saatten sonra hiç kimse bana, ‘AK Parti, FETÖ ile mücadele ediyor’ demesin.” dedi.

CHP İzmir Milletvkeili PM üyesi Mehmet Ali Çelebi de atama kararına tepki gösteren isimlerden.

Sosyal medyada hesabından konuyla ilgili bir paylaşımda bulunan Çelebi şu ifadelere yer verdi :

“Libya antlaşmasının mimarı, Mavi Vatan konseptinin yaratıcılarından, fetöcülerin ve Yunanlıların hedefindeki Tümamiral Cihat Yaycı’nın atama kararı çok vahimdir, düşündürücüdür.

Unutulmasın Mavi Vatan Misak-I Millinin denizlerdeki karşılığıdır.” dedi.

İYİ Parti İzmir Milletvekili Aytun Çıray da karara tepki gösterenler arasında yer aldı . Sosyal medya Paylaşım sitesi olan twitter’dan yaptığı paylaşım da Çıray, “FETÖMETRE kriterleri ile Deniz Kuvvetleri başta olmak üzere TSK bünyesinde binlerce FETÖ üyesini ortaya çıkaran, en son “mavi vatan” kavramıyla Akdeniz’i yeniden Türkiye’nin gündemine sokan Deniz Kuvvetleri Kurmay Başkanı Tümamiral Cihat Yaycı” pasif göreve atandı” dedi.

 

Konu ile ilgli açıklama detayları bekleniyor…

Haberi Okumaya Devam Et
Advertisement
Habere Yorum Yap

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GÜNDEM

AK partili Melih Gökçeğin Zarara Uğrattığı 750 milyon dolar AK Parti’de kriz bitmiyor!

AK partili Melih Gökçeğin Zarara Uğrattığı 750 milyon dolar AK Parti'de kriz bitmiyor!

Sosyal medyada gündem olan olayla ilgili kullanıcıların yoğun eleştirisine Maruz kalan Melih Gökçek henüz konuyla ilgili cevap vermedi, Park battı, zarar büyük.

Sosyal Medya kullanıcıları ise ilginç yorumlarda bulundu. İşte gökçeğin batırdığı iddia edilen parayla ilgili çarpıcı yorumlar.

Haberi Okumaya Devam Et

GÜNDEM

Metro Turizm’de Taciz olayları bitmiyor sözde sahte kabadayı sahibi Galip Öztürk nerede!

Metro Turizm'de Taciz olayları bitmiyor sözde sahte kabadayı sahibi Galip Öztürk nerede!

Metro Turizm’de Taciz olayları bitmiyor sözde sahte kabadayı sahibi Galip Öztürk nerede! Sürekli taciz ve skandallar ile adı dünya çapında bilinen ve Türkiye’nin en güvensiz firması olan Metro Turizm’de bir taciz olayı daha gerçekleşti.

Yine Metro Turizm, yine TACİZ ! Metro Turizm çalışanı otobüsün şoförü, 19 yaşındaki ERKEK yolcuyu TACİZ ediyor! Üstelik cinsel birliktelik için PARA dahi teklif ediyor!

Tacize uğrayan kişi ise gizlice video çekti korktuğu için kimseye birşey demeyen kişi şikâyetçi oldu, 2 aydır sonuç alamayınca sosyal medya üzerinden olayı duyurdu.

Metro Turizm sahibi sözde Mafya ve kabadayı olduğu bilinen kişi ise kayıp, nerede olduğu belli değil, iddialar ve videolar ve tacizler hakkında Galip Öztürk tek cevap veremedi.

Olayla ilgili iç işleri bakanı Süleyman Soylu ve Aile sosyal politikalar bakanı ve Adalet bakanlığının açıklama yapması bekleniyor.

Sahte kabadayı galip öztürk

Haberi Okumaya Devam Et

GÜNDEM

Enes Batur’un kaza anı görüntüleri ortaya çıktı! Sosyal Medya’da linç edildi

Küçük yaşta çocukların izlediği videolar çeken Enes Batur kaza yaptı, sosyal medyada yayınlanan resimler ile Linç edilen Enes batur için çok fazla hakaret edildiği görüldü, daha önce ödül alan ve Yapmış olduğu uygunsuz sözler sebebi ve içeriklerinden dolayı Ödülü elinden alınan Enes Batur son zamanlarda şarkı söylemeye çalıştığı ve klip çektirttiği görünüyor.

Başarılı Youtube fenomeni özellikle çocukların üzüntüsüne sebep oldu bir çok kişi ise olayla ilgili geçmiş olsun mesajı verdi.

 

Bayku, haber olarak Geçmiş olsun Enes Batur

Haberi Okumaya Devam Et

Popüler