Berna Laçin’den ”MEDİNE TOPRAKLARINDA TECAVÜZ” Açıklaması Geldi

Berna Laçin’den ”MEDİNE TOPRAKLARINDA TECAVÜZ” Açıklaması Geldi

0
PAYLAŞ

Berna Laçin’den ”MEDİNE TOPRAKLARINDA TECAVÜZ” Açıklaması Geldi

Berna Laçin bugün ”#idam çözüm olsaydı Medine toprakları tecavüzde rekor kırmazdı! Konuşturmayın şimdi beni! Bırakın artık bilim insanları, nörologlar,psikiyatrlar, psikologlar,toplum bilimciler ,hukukçular el birliği verip çare üretsin. Devlet, tribün sesleriyle toplum inşaa etmez!” sözlerine karşı açıklamada yaptı.

Berna Laçın şunları söyledi :

”Twitter’da yazdığıma ne hikmetse burda saldırı olmuş!
Dinle ilgili tek kelime etmedim, niye tutup kendi dinime laf edeyim zaten! Medine deyince neden sadece İslam geliyor aklınıza! Bir Arap şehri orası ve günümüzde bir toplumsal düzeni var! İsveç’le ilgili bir şey desek Hristiyanlara mı laf etmiş oluyoruz! Şehirler ayrı içindeki kutsalları ayrı! Kutsal olan Araplar değil, orası bizim değil biz de Arap değiliz! Aynı cümle içinde islamiyet ile bu kadar küfrü beraber kullanmak da nasıl bir Müslümanlık anlamadım! Hem ayıp hem günah! İslamiyetle söylediğimin uzaktan yakından ilgisi yok! Net! Meseleyi oraya çekmeye çalışmak kötü niyettir, bu da net! Çocuklar ölmesin noktasında bile buluşamıyoruz ya günahın büyüğü asıl orda!”

Sosyal Medya’da gündeme gelen Laçin büyük tepki aldı. Medine hakkında öyle bir verinin olmadığı en çok atılan twitler arasında yer aldı .

BİR CEVAP BIRAK