Gözaltına alınan amiraller Ankara'ya götürülüyor! | Baykus Haber
Connect with us

GÜNDEM

Gözaltına alınan amiraller Ankara’ya götürülüyor!

Gözaltına alınan amiraller Ankara'ya götürülüyor!
Gözaltına alınan amiraller Ankara’ya götürülüyor! Emekli amirallerin TBMM başkanı Mustafa Şentop’un tartışma konusu yaptığı olayla ilgili açıklama yapmasından sonra göz altına alınmıştı, Ankara’ya götürülüyorlar!
TSK’daki cübbeli general ve Montrö Boğazlar Sözleşmesi’ne ilişkin ortak açıklama yapan 104 emekli amiral ile ilgili başlatılan soruşturmada, sabah saat 6 sıralarında gözaltılar yapıldı. İstanbul’da gözaltına alınan emekli Amiraller Ankara’ya götürülecek ve ifade işlemleri Ankara’da yapılacak.

Odatv Ankara Haber Müdürü Müyesser Yıldız’ın verdiği bilgilere göre; emekli amirallerden FETÖ’nün Balyoz kumpasında hedef olan Kadir Sağdıç, Cem Gürdeniz ile Balyoz kumpası nedeniyle görevinden istifa eden Atilla Kezek’in gözaltına alındığı öğrenildi. Ergun Mengi de gözaltına alınan emekli amiraller arasında. Daha önce Ergenekon kumpasından yıllarca hapis yatan emekli Amiral Alaettin Sevim de gözaltına alındı.

Emekli Amiraller Ali Sadi Ünsal, Türker Ertürk, Nadir Hakan Eraydın, Bülent Olcay ve Turgay Erdağ’ın da gözaltına alındığı bildirildi.

ANKARA’YA GÖTÜRÜLECEKLER

İstanbul’da gözaltına alınan emekli Amiraller Ankara’ya götürülecek ve ifade işlemleri Ankara’da yapılacak.

İFADEYE ÇAĞRILDILAR

4 emekli amiral ise ifadeye çağrıldı.

Bu isimler arasında; Atilla Kıyat, Engin Baykal, Cemil Şükrü Bozoğlu ve Mustafa Özbey bulunuyor.

Kaynak Yeniçağ