Connect with us

GÜNDEM

Bülent Arınç ne dedi, Cumhurbaşkanı Erdoğan HDP ile Yakınlaşıyor mu?

Bülent Arınç ne dedi, Cumhurbaşkanı Erdoğan HDP ile Yakınlaşıyor mu?

Gündem çok sıcak son iki haftadır, kanallarda İYİ parti, CHP tartışılırken bir anda oklar yeniden saraya döndü, şok,şok,şok flaş,flaş,flaş..

Gelelim Bülent Arınç beye oldukça güzel konuştu, Selahaddin Demirtaş terörist vb söylemlere ve konulara girmeden konuşmak ve bakmak gerek bu olaya.

Öncelikle Bülent Arınç Ak partinin abisidir, Cumhurbaşkanı Erdoğan ne ise Bülent Arınç o! İki dava arkadaşı  iki yol alan, bir birlerinde büyük sırları olan iş yapan, ticaret yapan insandan bahsediyorum ne Erdoğan ondan vaz geçer ne Bülent Erdoğan’dan.

Geçerse ne olur?

Geçerse Erdoğan büyük bir zarar görür, Bülent Arınç hafife alınacak siyasetçi değil  Hafif bir adam’da değil öyle sürekli fırçalanacak bir adam hiç olmadı.

Şimdi bir kaç yazar dışında kimse ses çıkaramadı farkında mısınız iki tane gazeteci ve Melih Gökçek onu ayrı tutuyorum o zaten bir şey dese de bir şeyler yazsam diye bekliyor, kovulmuş ve görevden alınmış gökçek AK parti içinde hiç bir etkisi yok.

Şimdi Bülent Arınç ne yaptı derki adam gibi iş yapın, Cumhurbaşkanı ‘da benim gibi düşünüyoır diyor, Yani bu ne demek Bülent Arınç bir düğmeye bastıysa o düğmenin basanı ‘da Erdoğan’dır.

 

Bakalım Bülent Arınç için gazeteciler ne demiş isim vermeyeceğim bu gazetecilerin hepsi yani zaten iki tane onlarda Bülent Arınç ile önceden tartışma yaşadı, kovulmuş ve görevden alınmış Melih Gökçek için bir şey demiyorum o zaten kendi halinde eğleniyor işte.

Mesele şu ne olacak?

Öncelikle Selahaddin Demirtaş video paylaşıyor saat 9 buçuk gibi şimdi o video önceden hazırlanmış bir mesaj var ne diyor yeniden birlikte olmak, Akşam’da haberler Bülent Arınç ile güncemi değerlendiriyor, kimse maval okumasın bu önceden planlanmış, çizilmiş, üzerinde düşünülmüş bir proje, yani tutup ‘da Bülent Arınç kendi kafasında uydurmuyor.

 

Gelelim diğer meseleye, Bülent Arınç kim için ne konuşuyorsa o olur AK parti içinde örnek verelim, Melih Gökçek ile tartışma yaşadı, parsel lafını ilk kullanan isim o dönem Bülent Arınç oluyor ve görevden alınıyor Gökçek, Berat Albayrak görevden alınıyor yakın zamanda, Mehmet Metiner Bülent Arınç için bir kaç ifade söz ediyor, tak medyada konuşması artık daha az sebep, öyle elini kolunu sallayarak Bülent Arınç için konuşamazsın, konuşursan bedelini ödersin.

Ne olacak?

Öncelikle o tutuklu gazeteciler serbest bırakılacak, Selahaddin Demirtaş serbest bırakılacak, çünkü henüz bir kanıt yok ortada, sonra ne olacak hemen söyleyelim Türkiye yine bir siyasi olaya girecek, ak troller tek kelime edemeyecek Çünkü her fırsatta ne dedi Erdoğan Trollerle devlet yönetilmez, yani sizin sosyal medyada yazıp çizdiklerinizin bende önemi hiç yok olmadı, onlarla iş tutanlarda dikkat etsin, bakın Esenler belediye başkanı Tevfik yakın zamanda ipi çekilecek diğer isimlerin başında neden, trollerle RT yaparak iş tutması Ak parti içinde rahatsızlık oluşturuyor.

Demem o ki Arınç ne derse bizzat Erdoğan’ın ağzından der.

 

Sorum şu

  • Madem serbest bırakılacaktı bunca zaman onu içeride tutan savcı ve hakimler ne olacak
  • Madem gazeteciler suçsuzdu sosyal medyada onlara küfür edenler ne olacak

 

Ben deyi vereyim, bu daha öncede oldu görevden alındı ve haklarında işlem yapıldı, çünkü Erdoğan’ın tek çıkar yolu bu, yapmazsa hem Türkiye kaybeden hem partisi, ayın 14’de twitterdan bir yazı yazdım çözüm diye, manası derin.

Dış politikamız yerle bir, bakmayın siz bizim gazetecilerin yazdığına hem Erdoğan’a vuruyorlar hem Türkiye’ye hukuk yok diye neden mi, gerekçe yok suç teşkil edecek kanıt olmadıkça kimseyi içeride tutmazsınız diyor, bu piyasayı ‘da etkiliyor. Bir isim daha var, Bir iş adamı var FETÖ’den alınmış ama adamın geçmişi böyle değil o adamda çıkar yakında neden mi,  orta Doğu’da büyük projeler yapmış birisi ve zamanında Erdoğan’ın her dediğine koşan isim kendisi bunlara hazırlıklı olun çünkü Erdoğan bunu yapmazsa sonrası daha felaket olacak. ne dolarla mücadele edebilir ne başka olaylarla bir devir kapandı yeni bir devir geliyor.

Bülent Arınç= Ak partinin derin devletidir.

Ben buna çözüm diyorum siz ne derseniz deyin

Reçete: Çözüm

Ersoy .k

 

 

GÜNDEM

İstanbul’da koronavirüs definleri görüntülendi! Büyük çoğunluğu Kilyos Mezarlığında

İstanbul'da koronavirüs definleri görüntülendi! Büyük çoğunluğu Kilyos Mezarlığında

İstanbul’da koronavirüs definleri görüntülendi! Büyük çoğunluğu Kilyos Mezarlığında, Ölüm sayılarının sürekli artması ve önlem alınmayan ölümler halkta tedirgin oluşturdu, Hükumet yetkilileri Ak Parti ve MHP ise henüz ölümler ile ilgili bir açıklama yapmazken Vatandaşlar ise Ak parti ve MHP’ye tepkili önlemler yetersiz olduğunu söyleyen vatandaşlar hükumeti önlem alamamakla ilgili şikayet etmeye devam ediyor. İYİ parti ve CHP ise Hükümeti eleştiriyor, tam kapanmanın gerekli olduğunu sürekli dile getiren liderler ise hükümetin çare bulamadığını savunuyor!

Koronavirüs salgınının merkez üssü olan İstanbul’da Kilyos Mezarlığı görüntülendi. Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin cenazesi tabutlarla toprağa veriliyor. Bunun nedeni ise hem hastalığın yayılmasını önlemek hem de ileride cenaze sahipleri farklı bir mezarlığa defin etmek istediğinde süreci hızlandırmak.

Türkiye’nin en çok yeni tip koronavirüs vaka ve ölüm oranına sahip İstanbul‘daki Kilyos Mezarlığı görüntüledi.

Salgının en çok etkilediği şehirlerin başında gelen İstanbul’da vefat sayılarındaki artış sürüyor. İstanbul’da bulaşıcı hastalıklardan hayatını kaybedenlerin büyük çoğunluğu Kilyos Mezarlığı’na defnediliyor.

CENAZELER TABUTLARLA DEFNEDİLİYOR

Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin cenazesi tabutlarla toprağa veriliyor. Bunun nedeni ise hem hastalığın yayılmasını önlemek hem de ileride cenaze sahipleri farklı bir mezarlığa defin etmek istediğinde süreci hızlandırmak.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Fotoğraf bugün Türkiye’de çekildi! Ekipler harıl harıl mezar yeri kazıyor
Uçakta cesur fotoğraflarını paylaşıp, ücrette anlaştığı yolcularla cinsel ilişkiye girdi
Vali ve belediye başkanı da oradaydı! Koronaya rağmen tabutuna onlarca kişi omuz verdi

CENAZE İŞLEMİNİ YAPAN PERSONELLER ÖZEL KIYAFETLER KULLANIYOR

Virüsün Türkiye’de görüldüğü andan itibaren sağlık çalışanları gibi cenaze işlerine bakan çalışanlar da zor şartlar altında mücadele ediyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, kentte artan vaka ve ölüm sayısına rağmen morglarda ve mezarlıklardaki özverili çalışmaları dikkati çekiyor.

Defin işlemini gerçekleştiren mezarlık çalışanlarına cenazenin hangi hastalıkla ilgili bulaşıcı olduğuna dair bilgilendirme yapılıyor, çalışanlar cenaze yıkama sırasında eldiven, tıbbi maske, siperlik ve sıvı geçirmez önlük kullanıyorlar.

Koronavirüs sebebiyle hayatını kaybedenlerin cenazesine defin öncesi ya da sonrası dezenfeksiyon ihtiyacı bulunmuyor, özellikle cenazenin kefenlenip tabutun içerisine koyulduğu ana kadar eldiven kullanmak zorunlu. Morglar ise her gün belirli aralıklarla dezenfekte ediliyor.

Haberi Okumaya Devam Et

GÜNDEM

İstanbul’daki vefat sayılarında korkutan tablo Ak Parti ve MHP önlem alamıyor!

İstanbul’daki vefat sayılarında korkutan tablo Ak Parti ve MHP önlem alamıyor! İBB başkanı İmamoğlu’nun sayıları her gün açıklaması sonrası sağlık bakanlığı hasta sayıları açıklamış fakat ölümleri tam anlamı ile açıklayamamıştı, Bir çok şehirde ise durum oldukça vahim Ak parti ve MHP ise önlem alamadığı sağlık sistemi alarm veriyor milyonlarca insan virüs ile karşı ,karşıya kalmaktan korkuyor, Hükumette seslerini duyuran milyonlar tam anlamı ile kapanalım demesine karşın Hükümet ise bu şekilde bir kapanma istemiyor! MHP ve AK parti kapanmaya gerek olmadığını açıkladı!

Ak troller ise ölüm sayıları ile ilgili algı yapmaya devam ediyor, ölüm yok, herkes işine baksın, CHP algı yapıyor diyerek iktidar partisini savunduğu görüldü. savunan içinde Nedim Şener, Ahmet hakan, gibi isimlerde var.

Corona virüs salgının merkezi olan İstanbul’daki toplam ölüm sayısı, Kasım ayında geçtiğimiz yıllara göre 2 katına çıkmış durumda. 2018 ve 2019’da günlük ortalama 200’ler civarında olan vefat sayısı, bu yıl Kasım ayında 400’lere ulaştı

Corona virüs salgınında vaka sayılarının tekrar zirve yapması ile birlikte açıklanan vefat sayıları ile ilgili tartışmalar da yeniden gündemde. Salgının merkezi durumunda olan İstanbul’daki vaka ve vefat sayısı da bu tartışmaların odağında yer alıyor.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, corona virüs salgınının İstanbul’da geldiği nokta ile ilgili geçtiğimiz günlerde uyarılarda bulunarak İBB Mezarlıklar Daire Başkanlığı’na sağlık kurumlarından “bulaşıcı hastalık” kodu ile her gün gönderilen vefat sayısının, Türkiye için açıklanan vefat sayısının en az 50 kadar fazlası olduğunu söylemişti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da  “Açıkladığımız tüm rakamlar doğru, herkes icraata odaklanmalı” demişti. İmamoğlu da bakana yanıt vererek İstanbul’da geçen senenin Kasım ayı ile bu yılın Kasım ayı arasında son 10  günde iki katından fazla ölüm sayısına ulaşıldığını belirterek “Geçen sene ile bu sene arasında başka bir bulaşıcı hastalık yok ki; bir tek covid var. Geçen sene ile bu sene arasında başka bir bulaşıcı hastalık varsa açıklasınlar. İki katını aşan vefat sayısı var” demişti.

İBB Mezarlıklar Daire Başkanlığı Küçükçekmece Mezarlıklar Gasilhanesi (Fotoğraf: Fahrettin ÖZTÜRK)

VEFAT SAYISI 2 KATINA ÇIKTI

Son olarak Küçükçekmece’deki gasilhane önünde yıkanmayı bekleyen cenazeler nedeniyle oluşan uzun kuyruk görüntüsü İstanbul’daki son durumu da özetler nitelikte. İstanbul’da son 3 yılın Kasım ayındaki vefat sayıları arasında neredeyse 2 katı ulaşan bir fark dikkat çekiyor. 2018 ve 2019 yılının Kasım aylarında günlük ölüm sayısının 200’ler civarında olduğu İstanbul’da, bu yıl sayı 400’ler seviyesinde. E-Devlet uygulaması üzerinde İstanbul’daki vefat sayıları sorgulandığında 2018 yılında 1-26 Kasım arasında  toplam vefat sayısı 5 bin 385 iken 2019’da aynı dönemde bu sayı 5 bin 312 oluyor. 2020 yılına gelindiğinde ise 1-26 Kasım tarihleri arasındaki toplam vefat sayısı 9 bin 828’e çıkıyor.

“BULAŞICI HASTALIK” KODU TARTIŞMASI

Bulaşıcı hastalık kodu ile sağlık kurumlarından İBB Mezarlıklar Daire Başkanlığı’na gönderilen ölüm bildirimleri de tartışma konusu. Salgın öncesinde ölüm raporlarında bu kod pek kullanılmadığı için geçtiğimiz yıllar ile karşılaştırma yapmak mümkün değil. “Bulaşıcı hastalık” olarak kayıtlara geçen her ölümün Covid-19’a bağlı olup olmadığı da tartışmalı.  İstanbul’da son 9 ayda İBB Mezarlıklar Daire Başkanlığı’na sağlık kurumlarının “bulaşıcı hastalık” kodu ile bildirdiği vefat sayıları; Nisan ve Mayıs ayında binlerle ifade edilmeye başlarken Haziran, Temmuz, Ağustos ve Eylül’de yüzler seviyesine indi. Ekim ayında ise vefat sayısı tekrar binlerle ifade edilmeye başlanmış durumda. İlk vakanın görüldüğü Mart ayından Kasım ayına kadar bulaşıcı hastalığa bağlı olarak İstanbul’da hayatını kaybedenlerin sayısı ise 11 bin 600’ü buldu.

istanbuldaki-vefat-sayilarinda-korkutan-tablo-ak-parti-ve-mhp-onlem-alamiyor

Kaynak: Özlem GÜVEMLİ

Haberi Okumaya Devam Et

GÜNDEM

AK parti ve MHP’nin sakladığı Bursa’da koronavirüs kaynaklı ölümler artınca yüzlerce yeni mezar yeri açıldı

AK parti ve MHP'nin sakladığı Bursa'da koronavirüs kaynaklı ölümler artınca yüzlerce yeni mezar yeri açıldı

AK parti ve MHP’nin sakladığı Bursa’da korona virüs kaynaklı ölümler artınca yüzlerce yeni mezar yeri açıldı. Görüntüler korkunç derecede olması ise vatandaşı tedirgin ederken çalışmak ve işe gitmek zorunda kalanlar ise yarının ne olacağını bilmiyoruz her gün ölüme yürüyoruz, devletimizin kapanma yapması gerek, bizi duymuyorlar, 15 – 20 gün kapanmada hiçbir iş yeri batmaz, devletimiz elektrik, su, doğalgaz gıda yardımı yapmalı, bunu yapmalı.

Görüntü sonrası Hükumete sesler yükselirken, sağlık bakanı Kocanın yakın Zaman’da istifa edeceği koşuluyor.

CHP ve İYİ parti aylar önce uyarmıştı, hükumet dikkate almamıştı.

Hükumet henüz yeterli adımları atmaması sebebiyle eleştiriliyor, sayıların bu şekilde artması sonrası ise bir çok bakan ve vekilin Ak partiden istifa etmesi bekleniyor.

 

Haberi Okumaya Devam Et

Popüler