Connect with us

TEKNOLOJİ

Apple’ın iPhone 12’si düşmesi! Görenler şaştı kaldı!

Apple'ın iPhone 12'si düşmesi! Görenler şaştı kaldı!

Görenler şaştı kaldı Apple iPhone 12 düşmesi sonucunda dayanıklı testi ise görenleri hayrete bıraktı

  • Allstate, iPhone 12 ve iPhone 12 Pro ile bir dizi düşme testi gerçekleştirdi
  • Ahizeler, altı fitlik yüz aşağı, geri-aşağı ve yan aşağı düşürüldü
  • Test, yeni Seramik Kalkanın ne kadar dayanıklı olduğunu görmek için yapıldı.
  • İPhone 12, testlerin her birinde neredeyse hiç zarar görmedi
  • İPhone Pro 12, akıllı telefonun arka kısmını koruyan bir kalkan olmadığı için yalnızca geriye dönük testte başarısız oldu.

 

Apple’ın yeni iPhone 12’si, teknoloji devinin ‘herhangi bir akıllı telefon camından daha sert’ olduğunu söylediği bir Seramik Kalkana sahip ve Allstate bu iddiayı test etti.

Amerikan sigorta şirketi hem iPhone 12 hem de iPhone 12 Pro’yu havada altı fit yükseklikten sert bir kaldırıma düşürdü.

Akıllı telefonlar, Apple’ın da belirttiği gibi, kalkanın gerçekte düşme korumasının dört katına kadarını sağlayıp sağlamadığını görmek için yüzü aşağı, geri ve yan aşağı indi.

Testler, geliştirilmiş ekranın iPhone 12’nin düşüşe iPhone 11 ve Samsung Galaxy S20 ailelerinden ‘önemli ölçüde daha iyi’ dayanmasına yardımcı olduğunu ortaya koyuyor ve Allstate, ‘iPhone 12’nin test ettikleri en dayanıklı akıllı telefon’ olduğunu söylüyor.

Apple, 13 Ekim’de canlı yayınlanan bir etkinlik sırasında yeni iPhone 12 ailesini tanıttı ve akıllı telefonların yuvarlak kenarlı yeni bir tasarıma ve ‘düşme performansını dört kat artıran’ bir Seramik Kalkana sahip olduğunu söyledi.

Kalkan, cam matris içinde nano-seramik kristalleri büyüten yeni bir yüksek sıcaklıkta kristalizasyon adımını kullanarak daha fazla koruma sağlar.

Allstate, cihazları bir kaldırıma üç farklı yoldan düşüren bir dizi Kırılabilirlik Düşme Testi ile yeni tasarımın ne kadar dayanıklı olduğunu görmek için yola çıktı.

İPhone 12 ilk test için yüzüstü indi, bu da birkaç küçük çatlağa neden oldu ve kenarları aşındırdı.

Allstate bir basın açıklamasında şunları paylaştı: ‘Bu, hem önceki iPhone 11 hem de Samsung Galaxy S20’den önemli ölçüde daha iyi.

25 gram daha ağır olan iPhone 12 Pro, aynı şekilde düşürüldüğünde alt yarısı boyunca çatladı.

Bununla birlikte, cihaz hala normal şekilde çalışıyordu ve sigorta şirketi hala iPhone 11 Pro’dan daha iyi performans gösterdiğini söyledi.

25 gram daha ağır olan iPhone 12 Pro, aynı şekilde düşürüldüğünde alt yarısı boyunca çatladı

Çalışmanın bir sonraki kısmı akıllı telefonları geri çekti.

İPhone 12 ‘neredeyse hiç zarar görmemişti’, ancak iPhone 12 Pro’nun arkası paramparça oldu, bu da gevşek camla sonuçlandı çünkü arkada kalkan olacak şekilde tasarlanmadı.

Allstate, “Hasar felaket değildi ve iPhone 12 Pro işlevselliği etkilenmiş görünmüyordu” dedi.

Son deney, cihazları yan taraflarına düşürdü ve her ikisi de, kaba kaldırıma çarptıktan sonra kenarlarda yalnızca küçük bir sürtünme yaşadı.

Allstate Protection Planning’in başkan yardımcısı ve küresel kreatif direktörü Jason Siciliano, “Seramik Kalkan cephesi büyük bir gelişme” dedi.

Bununla birlikte, kaldırıma düşürüldüğünde her iki telefon da hasar gördü.

“Yüksek onarım maliyetleri göz önüne alındığında, herkesi koruyucu bir kılıf kullanmaya ve yeni iPhone 12’lerine pahalı bir kameraya vereceğiniz özenle davranmaya teşvik ediyoruz.”

Haberi Okumaya Devam Et
Advertisement
Habere Yorum Yap

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GÜNDEM

Azerbaycan’dan Selçuk Bayraktar çağrısı: Bizim için onurdur…

Türkiye’ye kattığı teknoloji ile Türkiye’nin dünya da gururu Selçuk olan iha ve sihaları Baktar’a sürpriz bir çağrı geldi.

Azerbaycanlı iktisatçı Prof. Dr. Gubad İbadoğlu, SİHA’ların mimarı Selçuk Bayraktar’ın emeğinin değerlendirilmesi gerektiğini ifade ederek, “Azerbaycan halkı onu ve bütün Türk halkını seviyor. Ama o bu konuda gönüllerde özel bir yere sahip oldu. Selçuk Bayraktar, Azerbaycan’ın fahri vatandaşı olursa bu bizim için gurur ve şereftir” dedi.

 

Azerbaycan'dan sürpriz Selçuk Bayraktar çağrısı: Bizim için şereftir...

Azerbaycanlı iktisatçı Prof. Dr. Gubad İbadoğlu, Azerbaycan ordusunun Dağlık Karabağ’daki ilerleyişinde büyük pay sahibi olan SİHA’ların mimarı Selçuk Bayraktar hakkında açıklamalarda bulundu.

‘SELÇUK BAYRAKTAR OLMASAYDI…’

Türkiye’nin Azerbaycan’a desteğini değinen Prof. Dr. Gubad İbadoğlu, “Azerbaycan’ın bu davasını kazanmasında Türkiye’nin diplomatik ve teknik desteğinin çok büyük önemi var. Özellikle teknik desteğini belirtmek isterdim. Bayraktar insansız hava aracı olmasaydı Azerbaycan ordusunun Karabağ’da bu kadar ilerleyebileceğini düşünmüyorum. Aynı zamanda bizim kayıplarımız daha fazla olurdu. Bu sayede Azerbaycan ordusu Ermenistan’ın askeri teçhizatlarını, zırhlı araçlarını etkisiz hale getirdi. Ermenistan sivil halkı hedef aldığı askeri silahları bu dronelar sayesinde kısa bir sürede imha edebiliyordu. Eğer Azerbaycan’da Türkiye’nin Bayraktarı olmasaydı Azerbaycan, Karabağ’da bu kadar ilerleyemezdi ve bu kadar toprağı işgalden kurtaramazdı diye düşünüyorum” dedi.

Selçuk Bayraktar, İHA, SİHASelçuk Bayraktar, İHA, SİHA

AZERBAYCAN İÇİN ÖNEMLİ BAŞARILAR ELDE ETTİ

Selçuk Bayraktar’ın ürettiği İHA’nın Azerbaycan için önemli başarılar elde ettiğini belirterek İbadoğlu, “Azerbaycan vatandaşlarını, Azerbaycan askerlerini kurtardı ve onun sayesinde Azerbaycan Karabağ’dan galibiyetle ayrıldı. Onun için Azerbaycan olarak onun bu emeğini değerlendirmeliyiz. Azerbaycan halkı onu ve bütün Türk halkını seviyor. Ama o bu konuda gönüllerde özel bir yere sahip oldu. Selçuk Bayraktar, Azerbaycan’ın fahri vatandaşı olursa bu bizim için gurur ve şereftir. Bununla birlikte bizim ona teşekkürlerimizi ve minnettarlığımızı iletmek için dostluk veya şeref madalyası da verebiliriz. Böyle şahısları ödüllendirmek Azerbaycan için önemlidir. Biz bunu halka açık bir kampanyaya çevirdik. Bununla ilgili bir dilekçe hazırlıyoruz. Yakın zamanda bu dilekçeyi imzalamak için hazır olacak. Bir sonraki aşamada ise bunu Azerbaycan Cumhurbaşkanına ve Milli Meclisi’ne sunacağız” diye konuştu.

TÜRKİYE'nin Milli Teknoloji Hamlesi seferberliğinde önemli bir adım daha atıldı. Baykar tarafından milli ve özgün olarak geliştirilen Bayraktar TB2 SİHA (Silahlı İnsansız Hava Aracı), Aselsan tarafından geliştirilen elektro optik keşif, gözetleme ve hedefleme sistemi CATS ile ilk test atışını başarıyla gerçekleştirdi.TÜRKİYE’nin Milli Teknoloji Hamlesi seferberliğinde önemli bir adım daha atıldı. Baykar tarafından milli ve özgün olarak geliştirilen Bayraktar TB2 SİHA (Silahlı İnsansız Hava Aracı), Aselsan tarafından geliştirilen elektro optik keşif, gözetleme ve hedefleme sistemi CATS ile ilk test atışını başarıyla gerçekleştirdi.

‘TÜRK ORDUSUNUN AZERBAYCAN’A GELMESİ LAZIM’

Türk ordusunun Azerbaycan’a gelmesini teklif ettiğini belirten İbadoğlu, “Biz Türk ordusunun Azerbaycan’a gelmesini istiyoruz. Türk ordusunun Şuşa kentinde Azerbaycan askerleri ile birlikte bir askeri üssü olsun. Bizim buna çok ihtiyacımız var. Neden derseniz çünkü Rus ordusu Karabağ’da. Bize güçlerin dengesi lazım. Biz bunu Ermenistan’la yapabiliyoruz ama Rusya ile güç dengelerini sağlamamız için Türkiye’nin gelmesi lazım. Onun için ben Türk ordusunun Azerbaycan’a gelmesi için de bir kampanya başlattım” ifadelerini kullandı.

Türkiye, Azerbaycan, SİHATürkiye, Azerbaycan, SİHA

İbadoğlu daha önce sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Selçuk Bayraktar Şuşa’nın işgalden kurtarılması nedeniyle bizi tebrik etti. Tebrik edelim, çünkü onun çok büyük emeği var. Selçuk Bayraktar’a önce Fahri Azerbaycan vatandaşlığı, sonra da Milli Kahraman adı verilmesini teklif ediyorum” ifadelerine yer vermişti.

Haberi Okumaya Devam Et

TEKNOLOJİ

Önemli toplantının ardından İletişim bakanlığından açıklama

Savunma Sanayii İcra Komitesi Toplantısında, başta teknoloji ve Ar-Ge üzerine yoğunlaşılarak savunma sanayii politikanın güçlendirilerek devam edeceğini duyurdu.

 

İletişim Başkanlığı tarafından, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen Savunma Sanayii İcra Komitesi Toplantısına ilişkin açıklama yapıldı.

 

Savunma sanayiindeki gelişmelerin ele alındığı toplantıda, TSK ve güvenlik birimlerinin kullandığı yerli ve milli sistemlere yenilerinin eklemesine yönelik elektronik harp, kent güvenliği sistemleri, muhabere, silah, mühimmat, füze ile muhtelif platformlara ilişkin çeşitli projelerin karara bağlandığı bildirildi.

 

Açıklamada, Türk Silahlı Kuvvetlerinin ve güvenlik birimlerinin başarıyla sürdürdüğü çalışmalarda yerli ve milli savunma sanayiinin tasarladığı, geliştirdiği ve ürettiği ürünlerin öneminin son gelişmelerle bir kez daha ortaya çıktığı vurgulandı.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Savunma sanayii sektörünün Kovid-19 kaynaklı salgına rağmen çalışmalarına ara vermeden devam ettiği vurgulanan toplantıda, teknoloji odaklı ve Ar-Ge temelli savunma sanayii politikamızın güçlenerek süreceği, sektörler arası tecrübe paylaşımı ve ihracata yönelik çalışmaların artacağı dile getirilmiştir. Türkiye tam bağımsız savunma sanayii hedefiyle kararlı bir şekilde yoluna devam edecektir.”

Haberi Okumaya Devam Et

TEKNOLOJİ

Lady era nedir ne işe yarar! Dolandırıcılık da son nokta!

Lady era nedir ne işe yarar! Dolandırıcılık da son nokta!

Lady era nedir ne işe yarar! onlarca kişinin internet ortamından sipariş ettiği bu ürünün yıllardır dolandırıcıların üretimi olduğunu biliyormusunuz?

Dolandırıcılar bu cinsel ilacın sahtesini ve resmi sitelerini yaparak sizleri zehirliyor, yapılan araştırmaya göre 2010 yılı itibari ile dolandırıcılar Lady era isimli bir ilacı piyasaya sürdü, bunun üzerinden servet kazandılar, Bunun için bakanlık binlerce siteyi erişime kapattı, kapatmaya ‘da devam ettiği belirtildi. Beylikdüzü, Esenyurt , Fatihgibi yerlerde ofisler açarak halkı zehirlediler.

Satıcıların çoğunun parayı aldıktan sonra kişiye yaşını sormadığı sonrasında alınan telefonlar ile farklı ürünleri gönderdiği ortaya çıktı, hayali şirketler açarak sahte belge ile site açtılar!

Bir çok sahte belge ile internet sitesi açarak halkı kandıran kişiler servet kazanmaya devam ediyor!

Kullanıcılar bu ilaç cinsel dürtü ilacı diyor!

Merdiven altı firmalarda üretilen bu ilaç zehir saçıyor! Bakanlığın onayı ise asla yok! İlacı kullanan kişilerin çok olduğu dolandırıcı zehir tacirlerinin ise kişileri dolandırmak için sosyal medya reklamları ile kandırdıkları görünüyor!

teknolojinin kullanımı arttıkça kişileri dolandırmaya çalışan çalışanlar pandemi sürecini ‘de hesaba katarak reklamlar ile dolandırıcılık yapmaya devam ediyor! Bakanlık kapatsa ‘da yeni site açıp yayın yapmaya devam ediyorlar!

telefonla arayıp bilgi veriyorlar, sonra ise mağdur kişiye farklı ürünler alması için şantaj yapıyorlar!

 

 

Haberi Okumaya Devam Et

Popüler