Jose Sosa ve Ahmet Ağaoğlu’dan basın toplantısı

Jose Sosa ve Ahmet Ağaoğlu’dan basın toplantısı

0
PAYLAŞ

Jose Sosa ve Ahmet Ağaoğlu’dan basın toplantısı

Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu ve kaptan Jose Sosa basın toplantısında yaptı.

Jose Sosa ve Ahmet Ağaoğlu basın toplantısı düzenledi

 

Trabzonspor’da sözleşmesi sezon sonu sona erecek Jose Sosa’nın takıma alıp alınmayacağı  merak edilirken basın toplantısı yapıldı.

İlk söz alan Ahmet Ağaoğlu, “Takım olarak hiçbir sorunumuz yok, lige hazır durumdayız ve inşallah şampiyon olacağız. Yaklaşık ocak-şubat ayından bu yana Sosa sözleşmesini yeniliyor mu gibi haberler sürekli çıkıyor. Maalesef de gündemden düşmek bilmiyor. Sosa ile sözleşme yenilemek istediğimizi ilettik. Sosa bizim için sadece bu takımın kaptanı değil, bizimle beraber bu takımın yükünü sırtına yükleyen, kulübün çok önemli parçası. Son 10 senenin en başarılı kadrosuna sahibiz ve birçok haber çıkıyor; bu haberlere ben yabancı değilim. Bu tip oyunları planlayanlar kadar benim yöneticiliğim var, çıkan transfer ve ayrılık haberleri takımımızın hedefinden sapmasına yönelik.” ifadesine yer verdi.

 

” KARARI JOSE SOSA ALDI”

Sözleşmesi sona eren  oyuncularla ilgili konuşan bordo mavililerin kulüp başkanı, “Sözleşmesi biten oyuncular için görüşmeler devam ediyor, hepsini sezon sonuna bırakalım, lig bitene kadar görüşmeyelim. Bu ve benzeri konular için konuşmayalım kararı aldık, bu Sosa’nın direkt kararı ve bize iletti. Takımımızın tamamına yönelik bir transfer operasyonu var ve bunların neden yapıldığını biliyoruz; bu duruma açıklık getirmek ve “bizim konsantrasyonumuzu bozamayacaklarını” beyan etmek için bu toplantıyı yapmak zorunda kaldık.” dedi.

 

“KİRLİ BİR KAMPANYA “

Eleştirilere değinen Ağaoğlu, “Son bir hafta içerisinde Sosa’nın eşine yönelik bir kirli kampanya var, bunu şiddetle kınıyorum, lanetliyorum. Bir kadına, bir anneye karşı bu denli aşağılık şeylerin yapılmasını kınıyorum; gerekli hukuki işlemleri de başlattık. Sosa bizim değerli kaptanımız ve Trabzonspor’u da çok seviyor. Ailesi de bizim ailemiz.” ifadesine yer verdi.

“OPERASYON YAPILDIĞINI BİLİYORDUK”

Kendilerine operasyon yapıldığını anlatan Ahmet Ağaoğlu, “Şampiyonluk yolunda ilerlediğimiz süreçte bize karşı bir operasyon yapılacağını zaten biliyorduk ancak farklı odakların başlattığı algı operasyonuna bizim taraftarımızın kesinlikle aldanmaması gerekiyor. Taraftarımız, futbolcularımızı destekleme ve takımına sahip çıkma olgularının dışında başka hiçbir oluşumun içerisinde yer almamalı, bunu özellikle rica ediyorum. Takımımızın geldiği nokta eminim ki bazı çevreleri ciddi şekilde rahatsız etmiştir, doğaldır. Biz hiçbir zaman için rakiplerimizi düşman olarak görmedik, her zaman rakip olarak gördük. Rakibin güçlü değilse elde ettiğiniz bir başarının da anlamı kalmaz. Rakiplerimize karşı her zaman saygılı davrandık ve bu ülkeye gelen her yabancı futbolcu da bizim misafirimizdir, aileleri bizim değerlimizdir” dedi.

“HİÇBİR ŞEYE MÜSAADE ETMEYECEĞİZ”

Ahmet Ağaoğlu “Önümüzdeki 8 hafta ve önümüzdeki yıllara yönelik takımımızın konsantrasyonunu bozmak amacıyla yapılan algılar ve bu sığlıkları oluşturan insanlar kendi sığlıklarında boğulacaktır. Biz dimdik ayaktayız, hedeflerimiz var ve bu hedeflere ulaşmak için son ana kadar mücadele edeceğiz ve hiçbir şeye müsaade etmeyeceğiz” dedi.

“NOVAK İLE SEZON SONU GÖRÜŞECEĞİZ”

Filip Novak ile ilgiil de bilgi veren Ağaoğlu “Novak’la da sürekli görüşüyoruz. O da ‘Önümüzde çok önemli bir 8 hafta var, şampiyonluğa gidiyoruz, geleceğim önemli ama bunların hepsinden önemli olan 2.5 senedir hizmet ettiğim ve şampiyonluğu bekleyen takımım’ dedi. Dolayısıyla sezon sonunda Novak ile oturup konuşacağız.” ifade etti.

SOSA: “TARAFTARIMIZ RAHAT OLSUN”

Ahmet Ağaoğlu’dan sonra söz alan Jose Sosa ise, “Başkanımız ile görüştük ve beraber aldığımız kararı birlikte açıklamamızın doğru olduğunu düşündük, bugün de bu basın toplantısını düzenledik. Taraftarımız rahat olsun ve kalan 8 haftada uzaktan da olsa bize destek olsun, bize sahip çıksın. Biz en çok sevdiğimiz şeyden mahrum kaldık, taraftarımız olmayacak ama kalan 8 haftada şampiyon olabilmek için çok iyi çalışıyoruz. Başkanımız ile konuştum, kararımı ilettim ve beni anlayışla da karşıladı; 8 hafta var ve bunu bekleyeceğiz. İlerisi için de başka görevler de olabilir.” ifadelerine yer verdi.

“TRABZONSPOR’DA ÇOK MUTLUYUM”

Sözlerine devam eden SOSA, “Başkanımız beni anlayışla karşıladı. Burada çok mutluyum. Takıma nasıl yardımcı olabileceksem o şekilde devam etmek istiyorum. Saha içerisinde veya dışarıda, başkanımızın uygun göreceği pozisyonlarda devam etmek istediğimi ilettim. Ben Trabzonspor’da çok mutluyum. Kulübümüzü aile olarak görüyorum. Futbola konsantre olmak istiyorum. Ne eşime, ne de ailemden herhangi birine yapılan bir söylemin beni üzdüğünü söylemem gerekiyor. Buna izin vermeyeceğimi de. Kızlarım burada doğdu. Burada ne kadar mutlu olduğumu söylememe gerek yok.” dedi

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK