Connect with us

GÜNDEM

Sözcünün haberine bir kez daha yalanlama

Yalan haberlerinin tezhib yayınlaması ile gündem den düşmeyen Sosyal medya dalga konusu olan Sözcü Gazetesinin haberine bir yalanlama daha geldi.

Sözcü Gazetesi’nde yer alan “Rektör babanın talihli oğlu” başlıklı haberin gerçeği yansıtmadığı ortaya çıktı.

 

Fatih Sultan Mehmet (FSM) Üniversitesi Rektörü Muhammed Fatih Andı’nın oğlu Ahmet Fatih Andı, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, Sözcü Gazetesi’ni yalanladı.

Söz konusu gazetenin iddia ettiği gibi “öndeğerlendirme sınavı” diye bir sınavın olmadığını belirten Fatih Andı, “Marmara Üniversitesinin Araştırma Görevlisi kadrosuna şartları tutan herkes gibi müracaat ettim. Daha sınava bile girmeden, Sözcü ve sosyal medya hesapları üzerinden sınavın yapıldığı, benim kazandığım şeklinde verildi” dedi.

ANDI: “HİÇBİRİ DOĞRU DEĞİL”

Fatih Sultan Mehmet (FSM) Üniversitesi Rektörü Muhammed Fatih Andı’nın oğlu Ahmet Fatih Andı, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, “18 Kasım 2020 tarihinde Sözcü Gazetesi’ne ait internet sitesi ve sosyal medya hesapları üzerinden sabah 06.00’da Ali Ekber Ertürk imzasıyla paylaşılan haber-yazı ile 12.21’de eksisozluk.com’da ‘partizan solcu’ rumuzlu kullanıcı tarafından paylaşılan gönderi ve müteakip gönderilerdeki iddialar gerçeği yansıtmamaktadır. Haber metni, Sözcü hempâsı başka haber platformlarında ekleme, çıkarmalarla yeniden tedavüle sokulmuş ve olay daha da çarpıtılmıştır. Ardından TGRT kanalının ‘Yedi kişi sınava girdi, bir kişi kazandı’ şeklinde yaptığı yorum, diğer haber kaynaklarının agresif üslubu ve sosyal medya sayfalarında yapılan kin ve hakaret içerikli yorumlar bu görüntünün ardında başka bir çarkın döndürülmeye çalışıldığını göstermektedir” ifadelerini kullandı.

“SÖZCÜ’DEKİ YAZI ÇARPITMALARLA DOLU”

Ahmet Fatih Andı şunları söyledi:

“Marmara Üniversitesi’nin Araştırma Görevlisi kadrosuna şartları tutan herkes gibi müracaat ettim. Bu müracaatım öncesinde ve sonrasında babamın, bir başka üniversitenin rektörü olarak, Marmara Üniversitesi yönetimi ile tek kelimelik bir görüşmesi veya müdahalesi olmamıştır. Buna rağmen konunun Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi ile ilişkilendirilmesi, olayın arkasındaki hesap ve niyetlerin dışa vurulmasıdır. Ben, Marmara ve Medeniyet Üniversitelerinin açtığı başka kadrolara da başvurdum ve sınavlara katıldım. Bir kayırmacılık teşebbüsü olsaydı onlarda olurdu. Sözcü’deki yazı çarpıtmalarla doludur. Üniversite camiası bilir ki, ‘öndeğerlendirme sınavı’ diye bir sınav yoktur. Müracaatlar ilgili birim tarafından değerlendirilir, uygun adaylar sınava çağrılır. Fakat haber metni, adayların ‘öndeğerlendirme sınavı’ sonucu elendiklerini söylemektedir. Bu, konuyu bilmeyen geniş kitlelerin yanıltılmasına yönelik bir ifadedir.”

“OLMAMIŞ SINAVIN UYDURMA SONUCU”

“Girmediğim sınavı kazanmış gibi gösterdiler” diyen Ahmet Fatih Andı, “Öndeğerlendirme listesinde, üniversitelerce hep yapıldığı üzere, diğer adayların zaten asgari başvuru şartı olan ALES yeterliliğini sağlayamadıkları veya çift anadal öğrenimin bulunmaması vb eksiklikler dolayısıyla sınava çağrılmaması, açık ve şeffaf bir tablonun neticesidir. En önemlisi ise, ben daha sınava bile girmeden, başta Sözcü olmak üzere haber kaynaklarının sınavdan önce sınavın yapıldığı ve benim kazandığım, atanmamın bile yapıldığı iddialarıyla haberi vermesi, TGRT’nin ise olan bitenden habersiz, yedi kişinin sınava girdiği ve kazandırılmadığı şeklindeki ciddiyetsiz, çarpık ve art niyetli tutum ve ifadelerle ve beni değil FSM Üniversitesi Rektörü olan babamı öne çıkararak vermeleridir. Zira gariptir ki, sınav 18.11.2020 günü 15.00-17.00 arasında yapıldı. Ama Sözcü ve sosyal medya hesapları üzerinden sabah 06.00’da sınavın yapıldığı ve benim kazandığım şeklinde verildi” ifadelerini kullandı

Haberi Okumaya Devam Et
Advertisement
Habere Yorum Yap

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GÜNDEM

Ekrem İmamoğlu’na Fetö tuzağı kurmaya çalışan bakan kim! Ak Partiyi karıştıran iddia!

Ekrem İmamoğluna Fetö tuzağı kurmaya çalışan bakan kim! Ak Partiyi karıştıran iddia!

Ekrem İmamoğluna Fetö tuzağı kurmaya çalışan bakan kim! Ak Partiyi karıştıran iddia! Fetö terör örgütünün hedefinde olan Ekrem İmamoğlu dikkat çeken bir açıklama yaptı, İmamoğlu’nu radikal İslamcılar başta olmak üzere fetö eski üyeleri  sevmediğini belirtmişti. Fetö eski hesaplarının ise İmamoğlu için Kaos planlarını sosyal medyada paylaştıkları ortaya çıkmış bir çok eski fetöcü hesap Ekrem İmamoğlu için Algı operasyonu yaptığı görüntülenmişti.

 

Hangi bakan, FETÖ tutuklusuna “İmamoğlu aleyhine konuş serbest kal” dedi

Halk Tv’de Şirin Payzın’ın sorularını yanıtlayan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, çok konuşulacak açıklamalarda bulundu.  Ekrem İmamoğlu, “FETÖ Tutuklusuna ya İmamoğlu aleyhinde konuş serbest kal ya da ömür boyu hapis yat tehdidi” yapıldığına dair iddiayı doğruladı.

Halk Tv’de Şirin Payzın’ın sorularını yanıtlayan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, çok konuşulacak açıklamalarda bulundu. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Barış Pehlivan ve Barış Terkoğlu’nun Cendere kitabında yer alan “FETÖ Tutuklusuna ya İmamoğlu aleyhinde konuş serbest kal ya da ömür boyu hapis yat tehdidi” yapıldığına dair iddiayı doğruladı.

“BU İŞİN İÇİNDE BİR BAKAN OLDUĞUNU İFADE ETTİM”

İmamoğlu, “Bir danışmanımın FETÖ imamı olduğu konusunda bir iddiası oldu. Hatta bu iddianın çok daha önce yapıldığını, bu süreçle ilgili beni suçlamak için çaba gösterdiklerini ben biliyorum. Bu işin içinde bir bakan olduğunu ifade ettim bunda 10 -11 ay önce ifade ettim ama kimse benim ne demek istediğimi araştırma ihtiyacı hissetmedi.”

Kaynak: Halk

Haberi Okumaya Devam Et

GÜNDEM

Otobüs polemiği büyüdü Hizmeti Ak Parti ve radikal İslamcı Troller engelledi!

Otobüs polemiği büyüdü Hizmeti Ak Parti ve radikal İslamcı Troller engelledi!
Otobüs polemiği büyüdü Hizmeti Ak Parti ve radikal İslamcı Troller engelledi! Sosyal medyada algı çalışması yapan radikal islamcı ve fetöcü hesaplar bir çok çalışmayı engellemeye devam ediyor, radikal islamcı teröristler hizmetin gitmesini sosyal medyadan duyurdu ve engel kararı çıktı!
Bolu Belediyesi Meclis toplantısı Aralık ayının ilk oturumu dün gerçekleşti. Oturuma İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB)’nin, Bolu Belediyesine hibe etmek istediği otobüsler damgasını vurdu.

Daha önce Belediye Başkanı Tanju Özcan, İBB tarafından beş adet yüksek yolcu kapasiteli büyük otobüsün ilimize tahsis edileceğini belirtmişti. Açıklanan tahsisle ilgili söz alan Ak Partili Belediye Meclis Üyesi Bülent Oturak, Özcan’a; “Otobüslerin daha önce hibe olarak ilimize tahsis edeceğini söylemiştiniz. Fakat öyle olmadığını anlamış olduk. Şeffaf olmadığınızı otobüslerin ücretsiz geldiği algısını oluşturup aslında aylık kiralama ile alındığını bugün öğrendik” dedi.

Ak Partili Belediye Meclisi Plan Bütçe Komisyonu Üyesi Bülent Oturak cevaben açıklamalarda bulunan Başkan Özcan, “Evet daha önce 5 adet yüksek taşıma kapasiteli otobüsün İBB tarafından Bolumuza tahsis edilmesi için İBB Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu talimat vermişti. Fakat İBB’nin belediye meclisinde bildiğiniz gibi Ak Partili üyeler çoğunlukta olduğu için bu kararı meclisten geçirememişti. Yani ilimize bedelsiz tahsis edilecek olan otobüsler sizin AK Partili İBB Meclisi üyeleri tarafından engellendi. İlimizin ihtiyacının aciliyeti açısından sorunun giderilmesi için 34 plakalı otobüsler aylık 2 bin TL’ye İBB encümeni kararıyla kiralandı. Maalesef İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisinde İmamoğlu’nun çoğunluğu olmadığı için encümen kararıyla bunu çözdüler. Bolu’ya 5 tane otobüsü ücretsiz tahsis edilmemesi için uğraşan AK Partili Meclis üyeleri bir hizmeti daha engellemiş oldu. Fakat değeri milyonlarca lirayı bulan bu otobüsler yasanın elverdiği en uygun fiyata, hatta bedava sayılacak bir ücrete kiralanmış oldu” ifadelerini kullandı.

Kaynak: GT

Haberi Okumaya Devam Et

GÜNDEM

Radikal İslamcı Ak troller neye uğradığını şaşırdı Erdoğan Hayran kaldı! İYİ parti Ak parti için belediye başkanı seçti

Radikal İslamcı Ak Troller neye uğradığını şaşırdı Erdoğan Hayran kaldı! İYİ parti Ak parti için belediye başkanı seçti, Ak parti içinde olan vatan hainleri ve ihvancı terör mensupları adı altında Radikal İslamcı çeteye iyi bir ders oldu. IYI parti Ak parti adayını desteklmesi sonrası Ak partinin adayı belediye başkanı oldu, Erdoğan’ında milli parti dediği İYİ partinin bu çıkışı sonrası Pelikancı ve fetöcü hesaplar bu haberi duyuramadı,
Ak trollerin eski fetö hesapları ile bağlantısı olduğunu daha önce duyurmuştuk.
“Zimmet” ve “irtikap” suçlarından gözaltına alınan ve ardından tutuklanan eski CHP’li Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy’un yerine mecliste başkan vekili seçimi yapıldı. 5. turun sonunda Millet İttifakı ve Cumhur İttifak adayları 15’er oy alınca seçim kuraya kaldı. Kura sonucu başkan vekili Millet İttifakı adayı Deniz Karakurt oldu.

İZMİR’in Menemen ilçe Belediye Başkanı CHP’li Serdar Aksoy, yolsuzluktan tutuklanıp cezaevine gönderildi. İçişleri Bakanlığı, Aksoy’u görevden uzaklaştırdı. Bugün, yeni başkanı seçmek için 4 tur oylama yapıldı. Meclis’te çoğunluk CHP-İYİ Parti ittifakında ancak ittifaktan 3 isim AK parti adayına oy verdi. 5. turda kura çekildi ve CHP’li Deniz Karakurt yeni belediye başkanı oldu. Pelikancı medya ise haberi Millet ittfikakı çatladı mı şeklinde algı haberleri ise sosyal medyada sabah ve yeni şafak gazetesi ile alay edildi, Pelikancı medya olarak Sabah ve yenişafak gazetelerinin isimleri sosyal medyada iddia edilmişti, Son zamanlarda sabah gazetesinin haberlerini ise Soylu ve ekibini endişelendiriyor, Yenişafak gazetssinin ise eski yazılarında halen terör örgütü fetö için yazılan bir çok yazının olması ise soru işareti!

CHP’li Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy, yolsuzluk suçlamasıyla tutuklanınca İçişleri Bakanlığı tarafından görevden el çektirildi. Menemen Belediye Meclis’i yeni belediye başkanını seçiyor. 4 tur oylama yapıldı, ancak CHP ve AK Partili adayların eşit oyu alması nedeniyle başkan seçilemedi. CHP ve İYİ Parti’nin oluşturduğu Millet İttifakı’nın Belediye Meclisi’nde çoğunluğu oluşturmasına rağmen adayları seçimi kazanamadı. Çünkü ittifak içinde 3 fire verildi. Menemen’in yeni belediye başkanı kura ile belirlenecekti ancak vazgeçildi ve 5. tur oylamaya geçildi.

Belediye Meclisi’nde kimin kaç üyesi var?

Menemen Belediye Meclisi’nde 31 üye bugün başkanvekilini seçti. Meclis toplantısı 14.00’da toplandı. CHP’nin adayı Deniz Karakurt, AK Parti’nin ise Aydın Pehlivan oldu. Meclis üyeleri tek tek gelerek oylarını gizli kullandı. 31 Meclis üyesinin bulunduğu Menemen Belediye Meclisi’nde 15 CHP’li, 10 AK Partili, 3 İYİ Partili, 2 MHP’li ve 1 bağımsız üye bulunuyor.

 

Radikal İslamcı Ak troller Troller neye uğradığını şaşırdı Erdoğan Hayran kaldı! İYİ parti Ak parti için belediye başkanı seçti

Millet İttifakı’ndan AK Parti adayına oy

İlk tur oylamada AK Partili Pehlivan 14, CHP’li Karakurt 17 oy aldı. İlk tur oylamasının sonucuna göre bağımsız meclis üyesi ve millet ittifakından bir isim AK Parti adayına oy verdi. İkinci turda ise AK Parti’li Pehlivan bir sürpriz daha yaptı. Pehlivan 15, CHP’nin adayı Karakurt 16 oy aldı. Bu sonuca göre millet ittifakından 2 isim AK Parti adayına oy verdi. CHP grubu meclis toplantısına ara verilmesini önerdi. AK Parti karşı çıktı.

Her turda Millet İttifakı’nda fire çoğaldı

Meclis başkanvekili toplantıya 5 dakika ara verdi. Aranın ardından 3. tur oylamaya geçildi. Oylama sonucunda AK Partili Pehlivan 15, CHP’li Karakurt 15, CHP’li Ali Aydın’a 1 oy çıktı. Beraberlik olduğu için dördüncü tur oylamaya geçildi. 4. tur oylamasında da CHP’nin adayı Karakurt 15, AK Parti’nin adayı Pehlivan 15 oy aldı. Bu oylamada da Millet İttifakı 3 fire verdi. Oylama bitti ancak başkan belirlenemedi. CHP ve İYİ Parti’nin oluşturduğu Millet İttifakı’nın 4. turda seçimde 3 fire verdiği görüldü.

CHP adayı kura ile seçildi

 

15 dakikalık molanın ardından kura seçimi yapıldı. Buna göre kuradan çıkan Millet İttifakı adayı Deniz Karakurt başkan vekili oldu.

Belediye Başkanı ve 10 kişi yolsuzluktan tutuklandı

Menemen Cumhuriyet Başsavcılığının başlattığı soruşturma kapsamında “zimmet” ve “irtikap” suçlarından gözaltına alınan, aralarında eski CHP’li Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy’un da bulunduğu 11 kişi tutuklanmıştı. Menemen Sulh Ceza Hakimliğinin tutuklama kararının ardından Menemen Adliyesinden yoğun güvenlik önlemleri eşliğinde çıkarılan Başkan Aksoy ve diğer 10 kişi İzmir 4 No’lu T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna gönderilmişti.

Haberi Okumaya Devam Et

Popüler