Connect with us

GÜNDEM

Kur-an Müslümanlığı Ne demek ? Kuran Müslümancılığın sonu nerelere gider ?

Kur-an Müslümanlığı Ne demek ? Kuran Müslümancılığın sonu nerelere gider ?

Bize Kur-an yeter , Kur-an apaçık bir mübindir. Kuran’ın her yerinde Apaçık olarak delil var. Bu deliller varken siz ne yapmaya çalışıyorsunuz diyenler ortaya çıkmış. Bir çok genci zehirler hale gelmiştir.

Halbuki Kur-an bu zihnet için bizi Apaçık uyarmaktadır…

Kitap ehlinin bir bölüğü de kitaptan bir şey okuyorlarmış zannına kapılmanız için dillerini oynatıp dururlar, halbuki okudukları, kitapta yoktur. Bu, Allah katındandır derler, değildir Allah katından ve bile bile Allah (c.c)’e bühtan ederler. ” Âl-i İmrân Suresi 78. Ayet

 

Ayeti kendi hava ve heveslerine yönelik okuyanlar İslam içine fitne ve düşmanlık çıkaranların kendileridir.Ayette’de dediği gibi onlar Kur-an’da anlatılmayanları sanki Allah (c.c) bunu diyor demek için  anlatırlar. Günümüzde Şia’da Kur-an okuyor DEAŞ’ta fakat okuduk ve anlattıkları İslam ile alası olmayan İslam’a uymayan şeylerdir. Yani  Âl-i İmrân Suresi 78 ayettin dediği gibi zahire baksan Kur-an dersin….

 

Bu karşımızda ki ” Kur-an Müslümanları ”  İşte böylece biz onu apaçık âyetler olarak indirdik. Kuşkusuz Allah dilediğini doğru yola iletir. Hac Suresi – 16 . Ayet Tefsiri ”  derler.

Burada bile bilerek veya bilmeyerek aslında Allah (C.c) eksiklik ihsan ederler. Bunun ile de kalmaz ardın bir de ” Allah: “Hep birlikte Allah’ın ipine (Kur’an’a) sımsıkı sarılın. Parçalanıp bölünmeyin. (Âl-i İmrân Suresi 103” derler.

 

 

Allah (c.c) Madem Kur-an’ı Apaçık indirdi H.z Muhammed (S.v.a) mi Müslümanlar arasında bölücülük yapsın diye mi gönderdi ?
Madem Apaçıktı neden ? ” “ “Biz sana Kur’an’ı indirdik ki, kendilerine indirileni insanlara açıklayasın!” (Nahl, 16/44)”  böyle söyledi ? Yani Allah (c.c)’nün ilminde eksiklik mi vardı ?
İşte burada olan eksik Allah (C.C) ilim sıfatını bilmemek ve Kur-an’dan kendi hükümlerini kendi isteklerine ve düşüncelerine yönelik çıkarmaktır. Allah (C.c) gaybı bildiği için Kur-an da bizlere tebliğ ediyor metin olarak ve yine Mülkü kendinden olan Allah (c.c)’nün Peygaberine bağış etmiş olduğu açıklama yetkisi ile Kur-an Apaçıktır. Burada ki kıstas Kur-an’i kerimin Peygaberimizin hayatı ve söyledikleri yani Hadisleri ile Apaçık olmuştur.
Bize Sadece Kur-an yeter diyenler
” Namazı bitirince de ayakta, otururken ve yanınız üzerinde yatarken (daima) Allah‘ı anın. Huzura kavuşunca da namazı dosdoğru kılın; çünkü namaz müminler üzerine vakitleri belli bir farzdır. ” 
Bu ayette biz namazı Ayakta mı bitireceğiz ? Yoksa oturarak mı bitireceğiz ? Nasıl anlıyorlar Hadisiz tarifsiz nasıl bir anlam çıkarıyorlar ?
Neden bir defa Rüku yapıyorlar da iki defa secde ediyorlar ?
Nereden çıktı bunlar ?
” Safâ ile Merve Allah’ın nişanlarındandır; dolayısıyla hac veya umre yaparak Beytullah’ı ziyaret eden bir kimsenin bu yerleri tavaf etmesinde kendisi için bir günah yoktur. Kim gönüllü bir iyilik yaparsa bilsin ki Allah iyiliği mükâfatıyla karşılayan ve çok iyi bilendir. ” 
Hac ziyaretlerinde Ayetin de Sefa ve Merve arasında gidip ziyaret et buyruluyor sadece Kur-an yeter açıklayıcısı (Hadis ) önemli değildir  diyen zihniyet !
Sefa ve Merve arasında 7 kere gidilip gelneceğini Kur-an’ın neresinden çıkardılar ?
İşte bu zihniyet bilerek veya bilmeyerek insanları küfre sevk edip , Sünneti aradan çıkarıp önemsizleştiren buna da Muhammedizim adı takan Bize Kur-an yeter diyen yetersizlerin ta kendileridir.
Halbuki : Allah (C.c) olmasaydı sevgiler sevgilisi Peygaber efendimizin ne gibi bir değeri olabilirdi ?
Hiç bir değeri olamazdı !
Şüphesiz Allah (c.c)’nün aşkından aşk bulup Peygaber efendimizin sevgilisine mest oldu bu yürekler !
Bakınız Kur-an da bizlere bunu anlatıyor : ”  Eğer Peygamber bize atfen bazı sözler uydurmaya kalkışsaydı, elbette onu bundan dolayı kıskıvrak yakalardık; sonra da onun şah damarını keser atardık. Hiçbiriniz buna engel de olamazdınız. ” HÂKKA 69:46 – (44-47) 

Kur-an Müslümanlığı adamı kafir eder !

Biz Kur-an Müslümanıyız , Kur-an’ın izindeyiz !
Kur-an da 40’ta bir yok nerden uydurdunuz 40’ta biri nerden çıkardınız ? Neye göre ne vereceksiniz ? Hayvanın varsa sana ne düşer Altın ve gümüşün var ise sana ne düşer Kur-an’ın neresinden çıkaracaksınız ?
Kur-an’i kerim seni her defasında Allah (c.c) resulüne yönlendirirken sen neye yönleniyorsun ?
Sana Kur-an’ı Peygamber açıklayacak diyor sen beğenmiyorsun ben Apaçık olan Kitaptan bulurum diyerek Kibriya’ya uyup Kur-an Müslümanlığı adı altında kendin açıklayarak Kur-an’a ters düşüyorsun bunuda kendine ilim sayıyorsun ! Vallahi ziyanda olanlar kendilerine Kur-an Müslümanı diyenleri ta kendileridir.
De ki: “Eğer Allah’ı seviyorsanız, bana tabi olun ki; Allah da sizi sevsin. Ve günahlarınızı affetsin. Allah Gafur ve Rahimdir. (Yani; Allah’a inandıktan sonra kâfirlere uyulmaz. Allah’ı sevmenin belirtisi, O’nun elçisine uymaktır. Tevbe kapısı açıktır. Yanlış yolun neresinden dönülse kardır.) Âl-i İmrân Suresi 31. Ayet
Şimdi Allah (c.c) sevdiğini söyleyenler acaba ne kadar seviyorlar ?
Apaçık bir şekilde beni sevdiğini söyleyenler Peygamberime uysunlar derken , Nasıl oluyor da Ehli Sünnet’e yani Kur-an ve Peygamber yoluna yine Apaçık düşmanlık ediyor !?
Nasıl Ayet ve Hadis’i bir birinden ayırıyorlar ?
De ki: “Eğer Allah’ı seviyorsanız, bana tabi olun ki; Allah da sizi sevsin. Ve günahlarınızı affetsin. Allah Gafur ve Rahimdir. (Yani; Allah’a inandıktan sonra kâfirlere uyulmaz. Allah’ı sevmenin belirtisi, O’nun elçisine uymaktır. Tevbe kapısı açıktır. Yanlış yolun neresinden dönülse kardır.)

Âl-i İmrân Suresi 31. Ayet
Yine de Allah (c.c) affedicidir ve affetmeyi sever , yine Allah (C.C) tövbe edenleri bağışlar. Biz hatırlatalım bu kafayı nereden tutarsak tutalım elimizde kalıyor. Hangi pencereden , hangi açıdan bakarsak bakalım kafirliğe gidiyor ve Kibriya’ya dalıyor…
Sonra benim başıma bunca belle neden geliyor ? Neden gelmesin yine Allah (C.C) diyor ki ; De ki: “(Her hususta ve hayatın her safhasında) Allah’a (Kur’an’a) ve Resulüne (sünnetine ve sistemine) itaat ediniz. (İslam’ın hükümlerini her halde ve her devirde yerine getiriniz.) Eğer (bazıları İslam’ın hükümlerinden) yüz çevirirlerse(biliniz ki onlar kâfirdir ve) Allah asla kâfirleri sevmemektedir.”
Ey Nebim!) Hayır (onların zannettiği gibi) değil; Senin Rabbine andolsun ki, aralarında çekiştikleri şeylerde Seni hakem kılıp, sonra Senin verdiğin hükme, (hem de) içlerinde hiçbir sıkıntı (ve gizli itiraz) duymaksızın, tam bir teslimiyetle teslim olmadıkça, hakkıyla iman etmiş sayılmazlar. (Çünkü iman; Ayet ve Hadisleri kutsal ölçü edinmeyi gerektirir.) Nisâ Suresi 65. Ayet
UYAN VE AYAĞA KALK !
Kurucu : Raif YAVUZYILMAZ

 

 

Haberi Okumaya Devam Et
Advertisement
Habere Yorum Yap

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GÜNDEM

Ak Parti ve MHP’ye şok! Suriyeli bir polisimizi şehit etti!

Ak Parti ve MHP'ye şok! Suriyeli bir polisimizi şehit etti!

Ak Parti ve MHP’ye şok! Suriyeli bir polisimizi şehit etti! Ak parti hükumetinin sürekli destek verdiği Suriyeliler bu Sefer’de bir polisimizi şehit etti, bir çok suça karışan suriyelilere gelen tepkiler her geçen gün artarak devam ediyor, Türk milleti ise Suriyeliler için referandum yapılmalı, onlar yüzünden iş bulamaz hale geldik, sürekli kaos ve kargaşa halindeler bu toplumun bu millete ayak uyduramıyorlar, ev kiraları onlar yüzünden artarak devam ediyor, şiddet, gürüldü  ve sürekli çocuk yapmaları savaş olduğu halde kadınlara tacizlerinden bıktık, Hükumet bu olaya el atıp onları göndermese seçimde asla oy vermeyeceğiz. Bu millet bu toprakları kanıyla aldı savaştan kaçarak değil tepkileri geliyor, Ak troller ise onlar bizim kardeşimiz, diyerek Suriyelileri savunduğu sosyal medyada Halk suriyelilerin ülkelerine tamamının dönmesini ve vatandaşlık verilenlerin vatandaşlıklarının iptalini istiyor, CHP ve İYİ parti ise seçimde iktidar partisi olunması halinde Suriyeliler ülkelerine döneceği sözünü verdi.

 

Antalya’da cinayet şüphelisi olarak hakkında yakalama kararı bulunan Muhammet Karataş (22), Kahramanmaraş’ta kaldığı otelde kendisini gözaltına almaya gelen polislere tabancayla ateş açtı. Saldırıda biri ağır, 2 polis memuru yaralandı. Yaralı polis memurlarından Barış Göl, hastanede şehit olurken, kent genelinde operasyon sonrasında kaçan zanlı yakalandı.

Gelen son dakika haberine göre, olay, saat 11.00 sıralarında İsmetpaşa Mahallesi Egemenlik Caddesi’nde meydana geldi. İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı Cinayet Büro Amirliği ekipleri, Antalya’da işlenen bir cinayetle ilgili şüpheli olarak aranan Muhammet Karataş’ın kentte olduğu bilgisine ulaştı. Polis ekipleri, hakkında yakalama kararı olan şüphelinin eşkaline uyan kişinin Egemenlik Caddesi yakınlarında görüldüğünü belirledi. Bölgedeki mobese ve güvenlik kameralarını inceleyen polis ekipleri, şüpheli Karataş’ın otelde kaldığını saptadı.

Kahramanmaraş’ta gözaltına alınmak istenirken açtığı ateş sonucu bir polisin şehit olmasına, 1 polisin yaralanmasına neden olan zanlı yakalandı.

1 KİŞİ DAHA GÖZALTINA ALINDI

Kahramanmaraş’ta 1 polisi şehit edip, 1 polis memurunu yaraladıktan sonra kaçan ve Şazibey Mahallesi’nde vurularak yakalanan Muhammet Karataş ile irtibatlı olduğu belirlenen S.Ç., gözaltına alındı. Şüphelinin emniyette sorgulanmasına başlandı. Öte yandan otelden çıkarken mavi renkli pantolonu bulunan Muhammet Karataş’ın saldırının ardından yakalanmamak için pantolonunu değiştirdiği de belirlendi.

HAVALANDIRMA BOŞLUĞUNDAN ATEŞ AÇTI

Hareket geçen polisler, otelin üçüncü katına çıkarak, şüphelinin kaldığı odaya yöneldi. Bu sırada, havalandırma boşluğunun olduğu alanda duran Muhammet Karataş, kendisini gözaltına almaya gelen polislere tabancayla ateş açtı. Saldırıda polis memurlarından birisi karın bölgesinden, diğeri ise bacağından yaralandı. Polislerin de karşılık vermesi üzerine şüpheli, kaçmak için havalandırma boşluğuna girdi.

ACI HABER GELDİ

Muhammet Karataş’ın, kendisini gözaltına almaya gelen polislerden silahla vurduğu Barış Göl, hastanede doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamayarak, şehit oldu.

ÖZEL HAREKAT POLİSLERİ OPERASYON BAŞLATTI

Silah sesleri üzerine bölgeye takviye polis ekipleri ve ambulanslar sevk edildi. Yaralı polis memurları hastaneye kaldırıldı. Tedaviye alınan polislerden birinin sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu belirtildi.

Otelin çevresi ablukaya alınırken, Özel Harekat polisleri de yolu yaya ve araç ulaşımına kapatıp, sivillerin uzaklaştırılmasının ardından otele operasyon düzenledi. İl Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu da olay yerine gelip, gelişmeleri takip etti. Otelde kalanları tahliye eden polislerin yaptığı aramada, şüpheliye ulaşılamadı. Şüphelinin kaldığı odadaki eşyalar ise incelemeye alındı.

KENT GENELİNDE OPERASYON

Görgü tanıkları ile bölgedeki güvenlik ve mobese kameralarını inceleyen ekipler, Muhammet Karataş’ın yakalanması için kent genelinde operasyon başlatıldı.

ZANLININ KAÇIŞI GÜVENLİK KAMERASINDA

Bu arada, zanlının olayın ardından otelden kaçması güvenlik kamerasınca görüntülendi.

Görüntülerde, otelin kapısından koşarak çıkan zanlının kalabalığın arasında hızlıca ilerlemesi yer alıyor.

 

YAKALANDI, AMELİYATA ALINDI!

Kahramanmaraş’ta 1 polisi şehit edip, 1 polis memurunu yaraladıktan sonra kaçan ve Şazibey Mahallesi’ndeki av bayisinden mermi satın almak isterken, polis ekiplerini fark edince kaçmaya başlayan cinayet şüphelisi Muhammet Karataş, ‘dur’ ihtarına uymayınca ateş açılarak, etkisiz hale getirildi.

Yaralanan saldırganın kaldırıldığı Necip Fazıl Şehir Hastanesi’nde ameliyata alındığı belirtildi.

OSMANİYE’YE ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ

Antalya’da cinayet şüphelisi olarak hakkında yakalama kararı bulunan Muhammet Karataş (22), Kahramanmaraş’ta kaldığı otelde kendisini gözaltına almaya gelen polislere tabancayla ateş açtı. Saldırıda 2 polis yaralandı. Yaralanan polislerden Barış Göl, kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere karşın kurtarılamadı. Barış Göl’ün şehit olduğu haberi, memleketi Osmaniye’deki ailesine verildi. Acı haberi yetkililerden alan aile, gözyaşlarına boğuldu. Yakınları ve komşuları, dev Türk bayrağı asılan şehit evine akın etti.

 

ANTALYA’DA ARKADAŞINI ÖLDÜRÜP, OTOMOBİLİNİ SATMIŞ

Kahramanmaraş’ta, kaldığı otelde kendisini gözaltına almaya gelen polislere tabancayla ateş açıp, birinin şehit olmasına, diğerinin yaralanmasına neden olan saldırganın, Antalya’da arkadaşı Aykut Çakal’ı otomobilini satarak parasını almak için öldüren Muhammet Karataş (22) olduğu ortaya çıktı.

Antalya’da, giyim mağazasında reyon yöneticisi olarak çalışan Aykut Çakal’dan (24) İstanbul’da yaşayan ailesi 23 Kasım gecesinden sonra haber alamayınca durumu polise bildirdi. Tüm aramalara rağmen Aykut Çakal’ın izine rastlanmazken, aile, oğullarının kaybolmasının ardından 2008 model otomobilinin Muratpaşa ilçesindeki bir galeriye satıldığını, satış işlemini gerçekleştiren kişinin de arkadaşı Muhammet Karataş olduğunu öne sürdü. Karataş’ın, satış işlemleri sırasında da Aykut Çakal’a benzeyen Suriyeli Muhammet G.’yi aracın sahibiymiş gibi yanında getirdiği iddia edildi.

Antalya’da tüyler ürperten cinayette yeni gelişme

TOPRAĞA GÖMÜLÜ CESEDİ BULUNDU

Çalışmalarını bu yönde genişleten ekipler, Aykut Çakal’ın benzeri Muhammet G.’ye ulaştı. Gözaltına alınan Muhammet G., Aykut Çakal’ı otomobilini satıp parasını almak için Muhammet Karataş ile boğarak öldürdüklerini, cesedini de Varsak bölgesindeki ormanlık alana gömdüklerini itiraf etti. Muhammet G.’nin belirttiği ormanlık alanda arama yapan polis, Aykut Çakal’ın el ve ayakları bağlı cesedini, toprağa gömülü halde buldu. Ekipler tarafından gömüldüğü yerden çıkartılan Çakal’ın cansız bedeni, otopsinin ardından toprağa verilmek üzere İstanbul’a gönderildi. Şüphelilerin Aykut Çakal’a ait otomobili 86 bin liraya sattıkları saptandı. Bulunan otomobile el konuldu.

SURİYELİ ZANLI TUTUKLANDI

Gözaltındaki Muhammet G., emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Muhammet G., savcılıktaki ifadesinin ardından çıkarıldığı nöbetçi sulh ceza hakimliği tarafından tutuklandı.

Haberi Okumaya Devam Et

GÜNDEM

Ak Partili belediye milyonları bakın nereye harcadı! Bu kadarda olmaz!

Ak Partili belediye milyonları bakın nereye harcadı! Bu kadarda olmaz!
Ak partili belediyelerin son 5 yılda yapmış olduğu harcamalar halkın gözünden kaçmıyor son seçimde büyükşehirleri kaybeden Ak partinin önümüzde ki dönemde bu şekilde devam ederse küçük şehirleri ‘de kaybedeceği konuşuluyor, Ak parti başkanı Erdoğan’ın belediyecilik bizim işimiz demesine karşın kendi belediyelerin başarısız olmasının önüne geçemediği görünüyor.
Gaziantep’in AKP’li Şahinbey Belediyesi, 5 milyon 790 bin liraya, 15 bin adet kol saati aldı. İhale şartnamesinde belirtilen saatlerin özellik ve markalarının, ihaleyi alan firmanın envanterinde bulunması da dikkat çekti.

Koronavirüsü salgını nedeniyle acil olmayan birçok ihale iptal edilirken Gaziantep’in AKP’li Şahinbey Belediyesi, 5 milyon 790 bin liraya, 15 bin adet kol saati aldı. Belediye kol saatlerini yeni evlenen çiftlere dağıtacak.

İhaleye tek firma katıldı ve şartnamede belirtilen saatlerin özellik ve markalarının, ihaleyi alan Serhat İthalat ve Pazarlama A.Ş., firması envanterinde bulunması da dikkat çekti.

Maliyet belediye tarafından 5 milyon 125 bin TL olarak belirlendi ancak firma ile 5 milyon 790 bin TL’lik sözleşme imzalandı.

Geçmişte seccade, fincan takımı, aşure malzemesi, top, çamaşır makinesi alımlarına da milyonlar harcayan Şahinbey Belediyesi, saat sözleşmesini 5 Kasım’da imzaladı.

 

“ANTİALERJİK OLACAK”

 

Sözcü’den Deniz Ayhan’ın haberine göre; saat şartnamesi şöyle:

– Kordonu deri, çelik veya hasır örgülü olacak. Suya, buğuya, çizilmeye karşı dirençli olacak.

– Ahşap veya ceviz kutuya konulacak. Kutuda bir kadın bir de erkek saati olacak. Ürünler antibakteriyel ve antialerjenik olacak.

– Revello, RMS Romanson & Co, Dice Kayek ve Grand Romanson markaların belirlenmiş modelleri ve garanti süresi de 2 yıl olacak.

Serhat A.Ş. İstanbul’un AKP’li Başakşehir Belediyesi’ne 580 bin lira karşılığında 4 bin adet saat satmıştı.

Kaynak Yeniçağ

Haberi Okumaya Devam Et

GÜNDEM

CHP’den AK partiye şok cevap Photoshop ile bizi PKK cenazelerin ‘de neden gösterdiniz?

CHP: Ak partiye öyle bir cevap verdik ki vekiller dondu kaldı, Photoshop ile PKK cenazelerin ‘de gösterip yayınladınız eğer benim bir PKK cezasesinde olduğumu kanıtlayansanız namussuz ve şerefsizsiniz dedi, Ak partili vekillere seslen  CHP grup başkan vekili bunu birde utanmadan medyalarda yayınladınız! Hesap vereceksiniz hesap!

Ne olmuştu

Ak trol hesapları ve Radikal İslamcı terör grupları bazı görselleri photoshop ile yayınlamış ( fetö taktiği ) ile CHP’in PKK cenazelerinde olduğunu yayınlamıştı, Resimlerin PHOTOSHOP olduğu söylense de medya ve TV kanallarında hükumete yakın yayın organlarında bu görüntüler servis edilmişti.

Hesapların incelendiğin ‘deAkt eski paralel yapı hesapları olduğu ve darbeden sonra bir kaç ay bazıları bir iki sene sonra Ak partili olduklarını dava adamı oldukları açıklamıştı kendilerini gizlemek için Ak partiyi ve Cumhur başkanının resmini kullanan terörist yapı elemanları zaman, zaman sahte belge ve resimler ile kaos çıkarmaya devam ediyor.

Haberi Okumaya Devam Et

Popüler