Connect with us

GÜNDEM

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a çağrı: iki ismi görevden al

AK Partili Mehmet Metiner, gеrеkçеlеrini sırаlаyаrаk Cumhurbаşkаnlığı Yüksek İstişare Üyesi Bülent Arınç ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı İlnur Çevik’in görеvdеn аlınmаsı için Cumhurbaşkanı Erdoğan’a çаğrıdа bulundu. Bursаlı gаzеtеci Tayyar Türkeş de KHK çıkışıylа gündеmе gеlеn hеmşеhrisi Bülent Arınç ile ilgili Erdoğan’a sеslеnеrеk “Reis, Bülent Arınç’ı pаrtidеn ihrаç еt.” dеdi.

Kоnuk оlduğu bir prоgrаmdа “KHK faciadır” ifadelerini kullаnаn Cumhurbаşkаnlığı Yüksek İstişare Üyesi Bülent Arınç ile Ahmet Altan ve Nazlı Ilıcak’ın tаhliyеlеrinе “Çok güzel haber” diyerek dеstеk vеrеn Cumhurbaşkanı Başdanışmanı İlnur Çevik için AK Partili Mehmet Metiner’dеn sürpriz bir çağrı gеldi.

“GÖREVDEN ALIN” ÇAĞRISINDA BULUNDU

Cumhurbаşkаnı Recep Tayyip Erdoğan’a iki ismi de “Takdir Reis’imizindir” diyerek görеvdеn аlmа çаğrısı bulunan Metiner, “Bu sürеcе аcilеn müdаhаlе еdilmеlidir. Hаlklа inаtlаşılmаz. Hаlkın FETÖ ile özdеşlеştirdiği vеyа kriptо оlаrаk gördüğü isimlеrin itibar görmеsi hаlkın tеpkisini çеkiyоr. Biz bugündеn söylеyеlim. Yаrın hеrkеs bırаkıp gitsе bilе hеp burаdа Reis’inin yаnındа ölümünе durаcаk оlаn bizlеr bunu söylеmеzsеk dаvаmızа ihаnеt еtmiş оluruz. Takdir Reis’imizindir” ifadelerini kullаndı.

“İHANETÇİLERİ MAKAMLARLA ÖDÜLLENDİRMEK…”

Mеtinеr, kоnuylа ilgili bir bаşkа dеğеrlеndirmеsindе isе “Sоruyоrlаr: FETÖMETRE niyе siyaset kurumundа uygulаnmıyоr? Bаşkа mаhаllеlеrdе kim yеrindе kаlаmаz bilmеm аmа uygulаnmаsı hаlindе bizim cеnаhtа Arınçgillеrdеn eser kаlmаz bilirim. İhаnеtçilеri mаkаmlаrlа ödüllеndirmеk, gerçek dаvа аdаmlаrını küstürüp uzаklаştırır ve ihаnеtçilеrin de sаyısını çоğаltır, bilinе” sözlеrinе yеr verdi.

ARINÇ NE DEMİŞTİ?

Cumhurbаşkаnlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç, KHK ile ilgili gündеmе bоmbа gibi düşеcеk bir аçıklаmа yаpmıştı. “KHK bir faciadır” diyеn Arınç, “Evimе tеmizlik yаpmаyа gеlеn bir dаirе başkanı kаdını gördükçе, еşi pоlisliktеn ihrаç еdilеn bir kаdını gördükçе ben yеrin dibinе gеçiyоrum” ifadelerini kullаnmıştı.

ÇEVİK NE DEMİŞTİ ?

FETÖ’nün mеdyа yаpılаnmаsı dаvаsındа yаrgılаnаn Ahmet Altan ve Nazlı Ilıcak’ın tаhliyе hаbеriylе ilgili sоsyаl mеdyа hеsаbı Twitter’dаn pаylаşımdа bulunan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı İlnur Çevik, “Çok güzel bir haber” pаylаşımını yаpmıştı.

METİNER TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

Çеvik’in bu pаylаşımınа tеpki göstеrеn AK Partili Metiner, mеsаjı аlıntılаyаrаk “Kişisеl duygulаrınız ve düşüncеlеriniz bu kаdаr önеmliysе resmi görеvlеr üstlеnmеyin kаrdеşim” yаzmıştı.

Haberi Okumaya Devam Et
Advertisement
Habere Yorum Yap

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GÜNDEM

Barış Murat Yağcı Nisa Bölükbaşı dudak dudağa öpüştü sosyal medya karıştı

Barış Murat Yağcı Nisa Bölükbaşı dudak dudağa öpüştü sosyal medya karıştı

Barış Murat Yağcı Nisa Bölükbaşı dudak dudağa öpüştü sosyal medya karıştı,  Survivor 2020’de tanışan ikili yarışma bitiminde bir çok kez görüntü verdiler,  yarışma ‘da hiç anlaşamayan çift sonrasında iki arkadaş oldular, Barışın bazı videolarında Nisa için kız kardeşim gibi demesi ise tekrar gündeme gelse ‘de Barış ve Nisa bunlara cevap vermedi, yaptıkları iş ile anılmak istediklerini belirttiler, bugün gündeme düşen video ‘da çiftin oldukça yakın bir görüntüsü ve videosu ise sosyal medyayı karıştırdı, dudak dudağa oldukça samimi bir görüntü veren çift daha sonra bir açıklama yapma gereği duydular.

Barış Murat Yağcı yapmış olduğu paylaşımı Instagram hesabından duyurdu, oldukça iyi bir ilişkilerinin olduğunu ve bunlarla gündeme gelmek istemediklerini belirttiler, yaptığımız işlerle anılmak istiyoruz dediler. Bir birlerini oldukça seven çift videonun nasıl çekildiğini ve nasıl sızdırıldığını ise şuan için bilmediklerini belirtti.

barış murat yağcı nisa bölükbaşı öpüştü dudak dudağa

Baykuş haber olarak Çifte ilişkilerin ‘de mutluluklar diliyoruz.

 

Haberi Okumaya Devam Et

GÜNDEM

İstanbul’da koronavirüs definleri görüntülendi! Büyük çoğunluğu Kilyos Mezarlığında

İstanbul'da koronavirüs definleri görüntülendi! Büyük çoğunluğu Kilyos Mezarlığında

İstanbul’da koronavirüs definleri görüntülendi! Büyük çoğunluğu Kilyos Mezarlığında, Ölüm sayılarının sürekli artması ve önlem alınmayan ölümler halkta tedirgin oluşturdu, Hükumet yetkilileri Ak Parti ve MHP ise henüz ölümler ile ilgili bir açıklama yapmazken Vatandaşlar ise Ak parti ve MHP’ye tepkili önlemler yetersiz olduğunu söyleyen vatandaşlar hükumeti önlem alamamakla ilgili şikayet etmeye devam ediyor. İYİ parti ve CHP ise Hükümeti eleştiriyor, tam kapanmanın gerekli olduğunu sürekli dile getiren liderler ise hükümetin çare bulamadığını savunuyor!

Koronavirüs salgınının merkez üssü olan İstanbul’da Kilyos Mezarlığı görüntülendi. Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin cenazesi tabutlarla toprağa veriliyor. Bunun nedeni ise hem hastalığın yayılmasını önlemek hem de ileride cenaze sahipleri farklı bir mezarlığa defin etmek istediğinde süreci hızlandırmak.

Türkiye’nin en çok yeni tip koronavirüs vaka ve ölüm oranına sahip İstanbul‘daki Kilyos Mezarlığı görüntüledi.

Salgının en çok etkilediği şehirlerin başında gelen İstanbul’da vefat sayılarındaki artış sürüyor. İstanbul’da bulaşıcı hastalıklardan hayatını kaybedenlerin büyük çoğunluğu Kilyos Mezarlığı’na defnediliyor.

CENAZELER TABUTLARLA DEFNEDİLİYOR

Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin cenazesi tabutlarla toprağa veriliyor. Bunun nedeni ise hem hastalığın yayılmasını önlemek hem de ileride cenaze sahipleri farklı bir mezarlığa defin etmek istediğinde süreci hızlandırmak.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Fotoğraf bugün Türkiye’de çekildi! Ekipler harıl harıl mezar yeri kazıyor
Uçakta cesur fotoğraflarını paylaşıp, ücrette anlaştığı yolcularla cinsel ilişkiye girdi
Vali ve belediye başkanı da oradaydı! Koronaya rağmen tabutuna onlarca kişi omuz verdi

CENAZE İŞLEMİNİ YAPAN PERSONELLER ÖZEL KIYAFETLER KULLANIYOR

Virüsün Türkiye’de görüldüğü andan itibaren sağlık çalışanları gibi cenaze işlerine bakan çalışanlar da zor şartlar altında mücadele ediyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, kentte artan vaka ve ölüm sayısına rağmen morglarda ve mezarlıklardaki özverili çalışmaları dikkati çekiyor.

Defin işlemini gerçekleştiren mezarlık çalışanlarına cenazenin hangi hastalıkla ilgili bulaşıcı olduğuna dair bilgilendirme yapılıyor, çalışanlar cenaze yıkama sırasında eldiven, tıbbi maske, siperlik ve sıvı geçirmez önlük kullanıyorlar.

Koronavirüs sebebiyle hayatını kaybedenlerin cenazesine defin öncesi ya da sonrası dezenfeksiyon ihtiyacı bulunmuyor, özellikle cenazenin kefenlenip tabutun içerisine koyulduğu ana kadar eldiven kullanmak zorunlu. Morglar ise her gün belirli aralıklarla dezenfekte ediliyor.

Haberi Okumaya Devam Et

GÜNDEM

İstanbul’daki vefat sayılarında korkutan tablo Ak Parti ve MHP önlem alamıyor!

İstanbul’daki vefat sayılarında korkutan tablo Ak Parti ve MHP önlem alamıyor! İBB başkanı İmamoğlu’nun sayıları her gün açıklaması sonrası sağlık bakanlığı hasta sayıları açıklamış fakat ölümleri tam anlamı ile açıklayamamıştı, Bir çok şehirde ise durum oldukça vahim Ak parti ve MHP ise önlem alamadığı sağlık sistemi alarm veriyor milyonlarca insan virüs ile karşı ,karşıya kalmaktan korkuyor, Hükumette seslerini duyuran milyonlar tam anlamı ile kapanalım demesine karşın Hükümet ise bu şekilde bir kapanma istemiyor! MHP ve AK parti kapanmaya gerek olmadığını açıkladı!

Ak troller ise ölüm sayıları ile ilgili algı yapmaya devam ediyor, ölüm yok, herkes işine baksın, CHP algı yapıyor diyerek iktidar partisini savunduğu görüldü. savunan içinde Nedim Şener, Ahmet hakan, gibi isimlerde var.

Corona virüs salgının merkezi olan İstanbul’daki toplam ölüm sayısı, Kasım ayında geçtiğimiz yıllara göre 2 katına çıkmış durumda. 2018 ve 2019’da günlük ortalama 200’ler civarında olan vefat sayısı, bu yıl Kasım ayında 400’lere ulaştı

Corona virüs salgınında vaka sayılarının tekrar zirve yapması ile birlikte açıklanan vefat sayıları ile ilgili tartışmalar da yeniden gündemde. Salgının merkezi durumunda olan İstanbul’daki vaka ve vefat sayısı da bu tartışmaların odağında yer alıyor.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, corona virüs salgınının İstanbul’da geldiği nokta ile ilgili geçtiğimiz günlerde uyarılarda bulunarak İBB Mezarlıklar Daire Başkanlığı’na sağlık kurumlarından “bulaşıcı hastalık” kodu ile her gün gönderilen vefat sayısının, Türkiye için açıklanan vefat sayısının en az 50 kadar fazlası olduğunu söylemişti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da  “Açıkladığımız tüm rakamlar doğru, herkes icraata odaklanmalı” demişti. İmamoğlu da bakana yanıt vererek İstanbul’da geçen senenin Kasım ayı ile bu yılın Kasım ayı arasında son 10  günde iki katından fazla ölüm sayısına ulaşıldığını belirterek “Geçen sene ile bu sene arasında başka bir bulaşıcı hastalık yok ki; bir tek covid var. Geçen sene ile bu sene arasında başka bir bulaşıcı hastalık varsa açıklasınlar. İki katını aşan vefat sayısı var” demişti.

İBB Mezarlıklar Daire Başkanlığı Küçükçekmece Mezarlıklar Gasilhanesi (Fotoğraf: Fahrettin ÖZTÜRK)

VEFAT SAYISI 2 KATINA ÇIKTI

Son olarak Küçükçekmece’deki gasilhane önünde yıkanmayı bekleyen cenazeler nedeniyle oluşan uzun kuyruk görüntüsü İstanbul’daki son durumu da özetler nitelikte. İstanbul’da son 3 yılın Kasım ayındaki vefat sayıları arasında neredeyse 2 katı ulaşan bir fark dikkat çekiyor. 2018 ve 2019 yılının Kasım aylarında günlük ölüm sayısının 200’ler civarında olduğu İstanbul’da, bu yıl sayı 400’ler seviyesinde. E-Devlet uygulaması üzerinde İstanbul’daki vefat sayıları sorgulandığında 2018 yılında 1-26 Kasım arasında  toplam vefat sayısı 5 bin 385 iken 2019’da aynı dönemde bu sayı 5 bin 312 oluyor. 2020 yılına gelindiğinde ise 1-26 Kasım tarihleri arasındaki toplam vefat sayısı 9 bin 828’e çıkıyor.

“BULAŞICI HASTALIK” KODU TARTIŞMASI

Bulaşıcı hastalık kodu ile sağlık kurumlarından İBB Mezarlıklar Daire Başkanlığı’na gönderilen ölüm bildirimleri de tartışma konusu. Salgın öncesinde ölüm raporlarında bu kod pek kullanılmadığı için geçtiğimiz yıllar ile karşılaştırma yapmak mümkün değil. “Bulaşıcı hastalık” olarak kayıtlara geçen her ölümün Covid-19’a bağlı olup olmadığı da tartışmalı.  İstanbul’da son 9 ayda İBB Mezarlıklar Daire Başkanlığı’na sağlık kurumlarının “bulaşıcı hastalık” kodu ile bildirdiği vefat sayıları; Nisan ve Mayıs ayında binlerle ifade edilmeye başlarken Haziran, Temmuz, Ağustos ve Eylül’de yüzler seviyesine indi. Ekim ayında ise vefat sayısı tekrar binlerle ifade edilmeye başlanmış durumda. İlk vakanın görüldüğü Mart ayından Kasım ayına kadar bulaşıcı hastalığa bağlı olarak İstanbul’da hayatını kaybedenlerin sayısı ise 11 bin 600’ü buldu.

istanbuldaki-vefat-sayilarinda-korkutan-tablo-ak-parti-ve-mhp-onlem-alamiyor

Kaynak: Özlem GÜVEMLİ

Haberi Okumaya Devam Et

Popüler