Çağlayan Adliyesi’nde toplandılar Avukatlar çoklu baro düzenlemesine karşı ayakta

Çağlayan Adliyesi’nde toplandılar Avukatlar çoklu baro düzenlemesine karşı ayakta

0
PAYLAŞ
Çağlayan Adliyesi’nde toplandılar Avukatlar çoklu baro düzenlemesine karşı ayakta
AKP’nin çoklu baro düzenlemesine karşı avukatların tepkisi sürüyor. Avukatlar, düzenlemeye karşı Çağlayan Adliyesi önünde toplanmaya başladı. Polisler Çağlayan meydanı çevresini barikatlarla kapattı.

AKP’nin Meclis’e sunduğu, baroların yapısını ve seçim sistemini değiştirecek kanun teklifine karşı barolar eylemlerine devam ediyor. Avukatlar, İstanbul Barosu’nun çağrısıyla bugün Çağlayan Adliyesinde bir araya geldi.

AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan, Avukatlık Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’ni Meclis Başkanlığı’na sunduklarını açıkladı.

İstanbul Barosu Başkanı Mehmet Durakoğlu da, “GELMEYE MECBURSUNUZ!  Hayatımda ilk kez talimat veriyorum: Yanında bağlı avukat çalıştıran bütün üstadlar, o saatte bağlı çalışan meslektaşlara izin versin” sözleriyle bugün Çağlayan Adliyesi’nde gerçekleştirilecek miting için avukatlara çağrıda bulunmuştu.

ÇAĞLAYAN MEYDANI BARİKATLARLA KAPATILDI

Bugün mitingin düzenleneceği Çağlayan meydanın çevresi barikatlarla kapatıldı. Adliye içine ve çevresine çok sayıda polis konuşlandırıldı.

DURAKOĞLU: KATILANLARIN POLİTİK KİMLİKLERİ ÖNE ÇIKMAMALI

Miting öncesi Twitter’dan paylaşım yapan Başkan Durakoğlu, “Bugün yapacağımız toplantının talebi “hukuk devleti”dir. Katılanların politik kimlikleri öne çıkmamalıdır. Tam tersine bütün görüşleri ortaklaştırmak iddiası içinde olmalıyız. Bu nedenle, pankart döviz gibi materyaller taşınmamalıdır.” dedi.

AVUKATLAR TOPLANMAYA BAŞLADI; POLİS GİRİŞLERE İZİN VERMİYOR

Avukatlar Çağyalan Adliyesi’nin önünde toplanmaya başladı. Polislerin, avukatları alana sokmadığı ancak gazetecilerin meydana girişine izin verdiği belirtildi.

Avukatlar, ‘Savunma susmadı susmayacak’ ve ‘Feyzioğlu istifa’ ve ‘Barikatı kaldır’ sloganlarıyla alana girmeye başladı.

Kaynak: Yeniçağ

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK