Boğaziçi Üniversitesi'nde polisin müdahalesiyle çok sayıda öğrenci gözaltına alındı » Baykuş Haber
Connect with us

GÜNDEM

Boğaziçi Üniversitesi’nde polisin müdahalesiyle çok sayıda öğrenci gözaltına alındı

Boğaziçi Üniversitesi'nde polisin müdahalesiyle çok sayıda öğrenci gözaltına alındı

Boğaziçi Üniversitesi’nde polisin müdahalesiyle çok sayıda öğrenci gözaltına alındı, Boğaziçi öğrencilerin göz altına alınması ile birlikte sosyal medyada yeniden gündem olan konu için bir çok kişi uygulamaya tepki gösterirken, Öğrenci ve Polisi karşı karşıya getirmek kutuplaştırma yapmak kimsenin yararına olmaz açıklamaları yapılmaya devam ediyor.

Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüsü’nde özel güvenlik görevlileri, öğrencilerin nöbet çadırına el koydu.

Boğaziçi Üniversitesi’ne rektör olarak atanan Prof. Dr. Melih Bulu ile başlayan, daha sonra Bulu’nun görevden alınıp yerine Prof. Dr. Naci İnci’nin atanmasıyla devam eden protestolar 292. gününde de devam ediyor.

Güney Kampüs’teki rektörlük binasının önündeki nöbet çadırı, bugün özel güvenlik birimleri tarafından kaldırıldı. Görevliler, öğrencilerin çadır açma girişimini de engelledi.

Müdahale sonrası kampüse çevik kuvvet ekipleri girdi.

POLİS MÜDAHALESİ: ÇOK SAYIDA GÖZALTI

Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüs’e giren polis, akşam saatlerinde öğrencilere müdahalede bulunup gözaltı yapmaya başladı.

Kampüsü terk etmeyen öğrenciler “Polis defol, üniversiteler bizimdir!” sloganlarıyla polise tepki gösterdi. Gözaltına alınan öğrenci sayısının en az 13 olduğu belirtiliyor.

Kaynak: Cumhuriyet