Fahrettin Altun : ‘Benim olan benim, senin olan müzakereye tabidir’ diyorsanız müzakere...

Fahrettin Altun : ‘Benim olan benim, senin olan müzakereye tabidir’ diyorsanız müzakere yapılmaz

0
PAYLAŞ

Fahrettin Altun : ‘Benim olan benim, senin olan müzakereye tabidir’ diyorsanız müzakere yapılmaz

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Doğu Akdeniz’de Türkiye’nin diplomatik ve çözüm odaklı olmaya çalıştığının altını çizerek , “Yunanistan başta olmak üzere tüm taraflara Türkiye’nin diplomatik çabalarını destekleme çağrısında bulunuyoruz” dedi.

Altun, Türkiye’nin sismik araştırma gemisi Oruç Reis’in, rutin bakımlarının ardından yeniden Doğu Akdeniz’e açılmasıyla ilgili Twitter hesabından paylaşımda bulundu.

Oruç Reis’in, Türkiye’nin deniz yetki alanı içerisinde faaliyetlerini sürdüreceğini vurgulayan Altun, İngilizce yaptığı paylaşımında şunları kaydetti:

“Mesajımız açık; Diplomatik çözüme bağlılığımızı sürdürüyor, Yunanistan başta olmak üzere tüm taraflara Türkiye’nin diplomatik çabalarını destekleme çağrısında bulunuyoruz. Ancak ‘Benim olan benimdir, senin olan ise müzakereye tabidir’ diyorsanız herhangi bir müzakere yapılamaz. Bugünlere kolay gelmedik. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde ‘aşılmaz’ denen engelleri bir bir aştık. Her seferinde ülkemiz, milletimiz kazandı. Durmak yok, yola devam. Oruç Reisimizin yolu açık olsun.”

 

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK