Connect with us

TEKNOLOJİ

Twitter Fleets özelliği kullanımı artık aktifleşti!

Twitter Fleets özelliği kullanımı artık aktifleşti!

Twitter Fleets özelliği kullanımı artık aktifleşti! En fazla Türkiye ve Arabistan’da kullanılan sosyal medya platformu twitter yeni özelliği Fleets özelliğini aktifleşti. Twitter’dan yapılan açıklamada en fazla sahte hesap kullanan ülkeler içinde Türkiye ilk 3 içerisin ‘de, Arabistan’da Türkiye’yi takip ediyor, fake hesapları genel olarak Trol ordusu denilen bir sistem kullanıyor algı yapılması için.

Fikir, yalnızca 24 saat boyunca görülebilen kendi kendini imha eden tweetlere sahip olmaktı. Twitter’ın, ‘Hikayeler’ olarak bilinen aynı özelliği sunan Snapchat ve Instagram ile rekabet etmesine olanak tanıyacaktı. Ancak kullanıcılar özelliğin uygulamayı mahvettiğinden şikayet ettikten sonra Twitter, “performans ve kararlılık sorunlarını” düzeltirken sunumu durdurmaya karar verdi.

Bu performans değerlendirilmesinden sonra artık Twitter Fleets özelliği kullanımı artık aktifleşti!

Twitter , dünya çapında ‘Fleets ‘ adı verilen yeni bir özellik başlattı: Snapchat ve Instagram’daki hikayeler özelliğine benzer şekilde, 24 saat sonra kaybolan tweet’ler.

Twitter daha önce bu geçici tweetler için planını duyurmuş, “Fleets ” olarak adlandırılmış ve bu özelliği Brezilya , İtalya, Hindistan ve Güney Kore’de test etmişti.

Twitter’ın tasarım direktörü Joshua Harris ve ürün müdürü Sam Haveson, “Bazılarınız bize tweetlemenin rahatsız edici olduğunu çünkü çok halka açık, çok kalıcı olduğunu ve retweetleri ve beğenileri toplamak için çok fazla baskı olduğunu söylüyorsunuz,” diye yazdı. Blog yazısı.

“Bir gün sonra gözden kayboldukları için Fleets , insanların kişisel ve gündelik düşüncelerini, fikirlerini ve duygularını paylaşırken kendilerini daha rahat hissetmelerine yardımcı oldu.”

Aracı deneyen bazı Twitter kullanıcıları, istenmeyen doğrudan mesajlara izin vermek gibi çevrimiçi taciz için endişe verici fırsatlar yarattığını söyledi. Ayrıca filo yazarlarının kendilerini engelleyen kişileri etiketlemelerine de izin verdi. Twitter, geri bildirimleri dinlediğini ve bu tür güvenlik endişeleri için düzeltmeler üzerinde çalıştığını söyledi.

Fleets metin, fotoğraf ve videolar içerebilir. Twitter’da ve gönderenin profilinde kullanıcıların ana sayfa zaman çizelgelerinin üst kısmında yer alacaklar.

Twitter ve diğer sosyal medya şirketleri, daha iyi polis ihlalleri ve viral yanlış bilgiler için baskı altında. Twitter sözcüsü Liz Kelley, Fleets tweet’lerle aynı kurallara tabi olduğunu söyledi.

Kelley, Twitter’ın manipüle edilmiş medya ve sivil süreçler veya Covid-19 hakkındaki yanlış bilgiler gibi içeriklere uygulamaya başladığı uyarıların veya etiketlerin Fleets uygulanabileceğini söyledi.

Twitter ayrıca, yakında test etmeyi amaçladığı Spaces adlı canlı bir ses özelliği üzerinde çalıştığını doğruladı. Bu özellik, kullanıcıların halka açık grup konuşmalarında konuşmasına izin verir. Sesli sohbet odalarını kullanan sosyal bir platform olan Clubhouse ile benzerlikleri vardır.

Kelley, “Ses alanlarındaki tüm kötüye kullanım potansiyeli göz önüne alındığında, bunu önce kadınlara ve tarihsel olarak marjinalleşmiş topluluklara sunacağız” dedi.

Twitter, bu yılın başlarında, kullanıcıların kayıtlı sesli notları tweetlemek için bir özellik başlattı.

TEKNOLOJİ

Signal’in kurucusundan WhatsApp itirafı neden istifa ettiğini açıkladı!

Signal'in kurucusundan WhatsApp itirafı neden istifa ettiğini açıkladı!

Haberi Okumaya Devam Et

TEKNOLOJİ

Telegram dünyaya Erdoğan’ı örnek verdi: Onur duyduk…

Whatsaap’ın aldığı karar sonrası Dünya’da kişisel hakları ihlal gerekçesi ile büyük tepkiler almaya devam ediyor.

 

 

Dünyada Telegram çılgınlığı hız kesmeden devam ediyor. Telegram’ın kurucusu Durov, Whatsapp’ın tepki çeken zorunlu güncelleme kararına yönelik bir açıklama yaptı. Tarihi bir an yaşadıklarını belirten Durov, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Telegram hesabı açmasını da dünyaya örnek gösterdi.. İşte detaylar…

 

 

Popüler anlık mesajlaşma uygulamalarından Telegram’ın kurucusu Pavel Durov, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro’nun da Telegram’a katıldıklarını belirterek, liderlerin Telegram’ı tercih etmesinden ötürü onur duyduklarını bildirdi.

‘EN BÜYÜK DİJİTAL GÖÇE ŞAHİT OLUYORUZ’

Durov, “İnsanlık tarihinin en büyük dijital göçüne tanık oluyor olabiliriz” ifadesini kullandı.

Pavel Durov, Telegram üzerinden yaptığı paylaşımda, uygulamaya yönelik yeni kullanıcı akışının hızlı bir şekilde devam ettiğini aktardı.

Telegram, Whatsapp, açıklamaTelegram, Whatsapp, açıklama

Telegram’a yönelik küresel çapta bir ilgi olduğunu belirten Durov, “İnsanlık tarihinin en büyük dijital göçüne tanık oluyor olabiliriz. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro da Telegram kanallarını açtılar” ifadelerini kullandı.

‘TEK DOĞRUDAN YOL’

Telegram kanallarının, liderlerin kitleleriyle güvenilir bir şekilde bağlantı kurmasının “tek doğrudan yolu” olduğunu savunan Durov, “Liderlerin Telegram’ı tercih etmesinden ötürü onur duyduk. Telegram kanalları, 2010’ların teknoloji platformlarıyla eş anlamlı hale gelen manipülatif algoritmaları kaldırarak kamusal iletişime şeffaflık ve bütünlük kazandırır” değerlendirmesinde bulundu.

Telegram kullanıcı sayısının bu yılın ilk haftasında 500 milyon kişiyi geçtiği açıklanmıştı.

BAŞKAN ERDOĞAN’IN TLEEGRAM’DAN İLK MESAJI

WhatsApp milyonlarca kullanıcısına dayattığı gizlilik sözleşmesi nedeniyle günden güne erirken, Cumhurbaşkanı Erdoğan da geçtiğimiz günlerde WhatsApp yerine Telegram kullanmaya başladığını duyurmuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın son günlerin popüler mesajlaşma uygulaması Telegram üzerinden paylaştığı ilk mesaj ise su tasarrufu konusunda oldu.

BAŞKAN ERDOĞAN’DAN TELEGRAM’DAN AŞI MESAJI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Şehir Hastanesi’nde Covid-19 aşısı oldu. Erdoğan, aşı olduktan sonra ilk mesajını Telegram hesabından “Ben de aşı oldum” yazarak verdi

Haberi Okumaya Devam Et

TEKNOLOJİ

YouTube’tan Donald Trump’a yasak içerik Yükleyemeyecek!

YouTube'tan Donald Trump'a yasak içerik Yükleyemeyecek!

YouTube’tan Donald Trump’a yasak içerik Yükleyemeyecek! Halkı sokağa çıkarıp karışıklığa sebep olan Abd eski başkanı Trump için sonuçlar ortaya çıkmaya başladı, bir tekmede YOUTUBE attı. Halkını sokağa çıkarıp koltuğu için direniş göstermeleri istemişti!

Google’ın video paylaşım platformu YouTube ABD Başkanı Trump’a yasak getirdi. Şirket, Trump’ın kanalındaki bir videonun şirketin şiddeti kışkırtmaya karşı politikasını ihlal etmesi nedeniyle videoyu kaldırdığını ve kanala içerik yüklenmesinin 7 gün boyunca engellediğini açıkladı.

Haberi Okumaya Devam Et

Popüler