Reuters: AB, enerji krizinin tam ortasında! Enerji Krizinde telefonlar kapanabilir... | TEKNOLOJİ
DOLAR

27,4413$% 0.17

EURO

29,0378% 0.08

STERLİN

33,5077£% 0.2

GRAM ALTIN

1.625,14%-0,14

ÇEYREK ALTIN

2.714,00%-1,11

a
resme alternatif yazı

Reuters: AB, enerji krizinin tam ortasında! Enerji Krizinde telefonlar kapanabilir…

İngiliz Merkezli Reuters haber ajansı, Avrupa ülkelerinin önümüzdeki kış aylarında enerji krizinin tam ortasında kalacağını yazdı. Bu yaşanan Enerji krizi mobil iletişimin kapanması tehdidi ile karşı karşıya kalabileceğini raporladı…

Reuters’in haber ajansının kendi özgün kaynaklarına dayandırdığı habere göre; Avrupa ülkeleri, önümüzde yaşanacak olan kış mevsiminin enerji krizinin tam ortasında kalacağını ve mobil iletişimin kapanması tehdidi ile karşı karşıya kalabilecek olması ortaya çıktı.

Haberde, “Elektrik tüketim kesintileri veya kısıtlamaları bölge genelindeki mobil ağların bazı kısımlarını etkilerse, Avrupa genelinde mobil telefonlar bu kış devre dışı kalabilir” denildi.

AVRUPA’DA CEP TELEFONLARI KAPANACAK MI ?

Habere göre GSM operatörleri, yetkililerin kritik hizmetlerin sunulmasını sağlamaya yönelik planı olduğundan emin olmak için hükümetlerle birlikte çalışıyor. Kaynaklara göre bazı şirketler, özellikle de Nokia ve Ericsson, olası elektrik kesintilerinin etkisini azaltmak için operatörlerle çalışıyor.

Reuters Ajansın verilerine göre ‘on yıllar boyunca kesintisiz beslenmeye alışmış’ Avrupa ülkelerinde büyük bir elektrik kesintisi ile başa çıkmak için yedekleme sistemleri yetersiz.

Reuters Ajansın aktardığı üzere Fransız Telekom Federasyonu Başkanı Liza Bellulo, “Elektrik beslemesinin istikrarlı olduğu Avrupa’nın büyük bölgelerinde biraz şımartılmış olabiliriz. Enerji depolamaya yönelik yatırımlar diğer bazı ülkelere göre daha az yapılmış olabilir” açıklamasında bulundu.

Bellulo, örneğin Paris’in ülkenin tüm antenlerine yeni piller sağlayamayacağı bilgisini paylaştı.

Kaynak: Baykushaber.com

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Rapor yayınlandı; Robot kıyameti yaşanacak

HIZLI YORUM YAP