iPhone 12 ve iPhone 12 Pro Tanıtımı ne zaman neler bekleniyor?

iPhone 12 ve iPhone 12 Pro Tanıtımı ne zaman neler bekleniyor?

1
PAYLAŞ
iPhone 12 ve iPhone 12 Pro özellikleri hidayet kadiroğlu ve tanıtımı

iPhone 12 ve iPhone 12 Pro tanıtımı ne zaman hangi yenilikler bekleniyor, resmi duyurunun yapılmasından sonra ise konuyla ilgili İphone inceleyen Hidayet kadiroğlu açıklamalarda bulundu.

Apple’ın 15 Eylül etkinliğinden bir ay sonra yine buradayız. Apple temsilcileri, 13 Ekim Salı günü, şirketin “Hi, Speed” adını verdiği bir etkinlikte yeni ürünlerini duyurmak için yayın aşamasına geçecek . Ama olaydan ne bekleyebiliriz?

Normalde Apple, iPhone’ları bir Eylül etkinliğinde piyasaya sürüyordu , ancak bu yıl muhtemelen yeni cihazların test edilmesindeki COVID ile ilgili gecikmeler nedeniyle başlamadı . Aksine, Eylül etkinliği esas olarak Apple Watch’la ilgiliydi (ayrıca yeni, yeniden tasarlanmış bir iPad Air , bazı hizmet duyuruları ve biraz değiştirilmiş Air olmayan, Pro olmayan, mini olmayan iPad vardı).

Tüm bunlar, iPhone’ların Apple’ın Ekim şovunun yıldızları olma ihtimalinin çok yüksek olduğunu söylemek. Onlardan ne bekleyeceğimize ve bu etkinlikte başka neler görebileceğimize bakalım.

iPhone 12 ve iPhone 12 Pro

Sızıntı yapanlara, iOS 14 ile ilgili araştırmalara ve Bloomberg gibi genel olarak saygın yayınlardan gelen raporlara inanılacaksa, yıllardır en önemli iPhone revizyonunu yapmaktayız – kesinlikle 2017’deki iPhone X’ten bu yana.

Apple’ın şifreli olay adlarıyla ne anlama geldiği konusunda fazla tahmin yürütmeye çalışmak genellikle aptalca olsa da, “Hi, Speed” muhtemelen aşağıdaki iki şeyden birini veya her ikisini de ifade eder: A14 yongası ve 5G bağlantısı. Her ikisinin de Apple’ın yeni iPhone’larında olması bekleniyor.

A14, Apple geçen ay yeni iPad Air’i duyurduğunda halka tanıtılmıştı. A14, iki yüksek performanslı çekirdek ve dört verimli çekirdeğe sahip altı çekirdekli bir CPU’nun yanı sıra makine öğrenimi görevleri için özel bir GPU ve 16 çekirdekli bir sinir motoru içerir.

A14, geçen yılın amiral gemisi iPhone’larında bulunan A13’ten önemli ölçüde daha hızlı gibi görünmese de, Apple’ın rakip cihazların çoğunda performans liderliğini sürdürecek. 5G’ye gelince, Apple’ın rakipleri çoktan bu büyük çoğunluğa atlamaya başladı ve Apple’ın bu sezon tüm yeni iPhone’larında 5G sunarak hepsi bir arada olması bekleniyor.

Çoğu yerde 5G ağlarının ortaya çıkışı göz önüne alındığında, 5G’nin şu anda çoğu kullanıcı için büyük bir fark yaratması pek olası değil. Ancak iPhone’larda uygulanmasına bağlı olarak uzun vadede iyi olabilir.

iPhone 12 ve iPhone 12 Pro

Raporlar, yeni iPhone’ların üç boyutta dört farklı modelde geleceğini söyledi. 2019’un iPhone 11’i iki halef görecek: biri 5,4 inç ekrana, diğeri 6,1 inç ekrana sahip. Bu arada iPhone 11 Pro, 6.1 inç ve 6.7 inç varyantlarda satışa sunulacak.

Dört model de iPhone 4, iPhone 5 ve son iPad Pro ile yeni duyurulan iPad Air’e benzer bir tasarım ve estetiği benimseyecek ve düz kenarlara sahip olacak. İki alt uç model cam ve alüminyumdan yapılırken, üst düzey modeller cam ve paslanmaz çelik olacak.

Aşağıda: iPhone 11 Pro Max. Bir sonraki ileri teknoloji iPhone daha da büyük olabilir.

En azından üst seviye telefonların bu yılki iPad Pro yenilemesinde ortaya çıkan lidar sensörünü içerme olasılığı dışında kamera özellikleri açısından ne bekleyeceğimizden emin değiliz. Sensör, yeni veya geliştirilmiş hesaplamalı fotoğrafçılığı ve artırılmış gerçeklik özelliklerini ve uygulamalarını destekleyecektir.

Yeni iPhone’larla ilgili potansiyel olarak bomba gibi bir haber daha var: analistler ve sızıntılar aylardır Apple’ın ucuz kablolu kulaklıkları EarPods’un yeni iPhone’larla birlikte kutuya dahil edilmeyeceğini söylüyorlar. Doğruysa, Apple bunu, yeni Apple Watch kutularındaki şarj tuğlasını çıkarırken olduğu gibi, çevre dostu, atık karşıtı bir gerekçeyle sarmalayacaktır.

Apple Silikon Mac

Bu Haziran ayında Apple, yeni Mac’lerde Intel’in CPU’larından iPad Pro’da bulunanlara benzer kendi özel tasarlanmış, ARM’den türetilmiş silikon lehine hareket etmeye başlayacağını (çok kademeli olarak) duyurdu. Ayrıca, bu yongalarda çalışan ilk Mac’lerin (“Apple Silicon” olarak adlandırılan) 2020’nin sonunda geleceği belirtildi.

Bu, Apple Silicon Mac’i 13 Ekim’de görebileceğimiz zaten onaylanmış tek ürün haline getiriyor  . Ancak, bu etkinlikte olacağının garantisi yok. Şirket bunun yerine Kasım veya Aralık aylarında duyurmayı tercih edebilir.

Her halükarda, yeni Mac hakkında Apple Silicon’a sahip olacağı gerçeğinin yanı sıra henüz bir şey bilmiyoruz. Düşük kaliteli bir MacBook mu yoksa canavarca yüksek kaliteli bir makine mi olacak? İlkine bahse girerdik – belki de MacBook (“Air” veya “Pro”) ürün serisinin bir dönüşü. Ama bu sadece akıllıca bir tahmin.

Apple, geliştiricilere, bu yılın başlarında, Apple Silicon’da Mac uygulamaları geliştirmek ve test etmek için özel olarak yapılmış bir makine gönderdi – esasen içinde bir iPad Pro çipi olan bir Mac mini idi – ancak cihazın, hangi ürünün bir tüketici alacağının habercisi olduğuna dair hiçbir kanıt yok önce bırakın.

MacBook, MacBook Air veya Mac mini seviyesindeki bir Apple Silikon Mac, muhtemelen Intel CPU’lu düşük kaliteli Mac’lerden daha iyi performans gösterecektir (iPad Pro kıyaslamalarına göre). Bu, Apple’ın “Hi, Speed” sloganının yeni bir Mac için de geçerli olabileceği anlamına gelir.

Ayrıca — bu gizemli öğe için ayrı bir bölüm eklemiyoruz, çünkü bu gerçekleşirse, küçük bir özellik artışı olabilir ve hatta etkinlikte bahsedilmeyebilir — Apple, Intel tabanlı 16’yı yenileyecek. -inç MacBook Pro önümüzdeki ay veya iki ay içinde.

Ancak, 16 inç MacBook Pro’nun yeni mimari için henüz yeniden inşa edilmemiş yazılıma güvenen içerik oluşturma uzmanları tarafından yaygın olarak kullanıldığı göz önüne alındığında, Apple Silicon’a giden ilk ürün olma ihtimalinin düşük olduğuna inanıyoruz.

AirTags

Temelde, bu , Apple’ın şirketin tüm zamanların en kötü saklanan sırlarından biri olan AirTag’leri nihayet duyurduğu olay olabileceğine göre,  artık geçerli bir şaka  . Ama işte yine: zamanı gelmiş olabilir.

Sızıntılara, güvenilir raporlara ve hatta iOS’ta gömülü kanıtlara dayanarak, AirTags, GPS gibi konum hizmetleriyle izleyebileceğiniz küçük fiziksel etiketler olan Tile için Apple’ın rakibi olacaktır. Bir kullanım durumunda, kaybolursa bulabileceğinizden emin olmak için değerli bir AirTag’i bağlayabilirsiniz.

İlk sızıntılar, AirTag’lerin artırılmış gerçeklik özellikleri sunacağını ve sahibinin bunları iPhone’larında, iPad’lerinde veya (gelecekte) AR gözlüklerinde baş üstü ekranı benzeri bir AR görünümüyle bulmasını sağladığını ileri sürdü. Ayrıca , son iPhone’larda biraz gizemli bir şekilde yer alan U1 ultra geniş bant yongasıyla da çalışabilirler .

AirPods Studio

Birkaç ay önce bir Bloomberg raporu, Beats markasının aksine Apple markasını taşıyacak yeni, kulak üstü kulaklıkları tanımladı. Muhtemelen Beats Studio3’ünkine (350 $) benzer bir fiyatla gelirler.

Beats kardeşleri gibi, yeni Apple kulaklıklar (muhtemelen AirPods Studio olarak adlandırılır), geçen yıl piyasaya sürülen kulak içi AirPods Pro’da sahip olduğumuza kıyasla üstün aktif gürültü engelleme ve ses kalitesi özelliklerine sahip olacaktı. Aynı rapor, bu yeni kulaklıkların modüler olacağını ve kullanıcıların diğer şeylerin yanı sıra kulak pedlerini değiştirmelerine izin vereceğini iddia etti.

Aşağıda: AirPods Pro

Bu kulaklıkları duyurmak için zaman çizelgesinden emin değiliz, ancak yeni iPhone’ların yanı sıra ideal gibi görünüyor.

HomePod mini

Yeni bir HomePod hakkında yeni kulaklıklar hakkında bildiğimizden daha az şey biliyoruz, ancak çeşitli yayın ve kaynaklardan gelen raporlar, Apple’ın Amazon ve Google’ın alt düzey hoparlörleriyle rekabet edebilmek için daha küçük, daha ucuz bir HomePod sunmayı planladığını söylüyor.

Şu anda HomePod, bu iki rakibin en pahalı tekliflerine göre fiyatlandırılıyor. Gözden geçirenler genellikle HomePod’un ses kalitesi açısından kazanan olduğunu ancak akıllı hoparlör özellikleri açısından kazanmadığını söylediler.

Daha ucuz bir konuşmacı, Siri’yi daha fazla insana ulaştırmak için muhtemelen bu ses kalitesinden ödün verir. Ancak gizlilik politikası farklılıklarından ayrı olarak, bu asistanların bu konuda Siri’den daha kullanışlı ve doğru olduğu göz önüne alındığında, birçok tüketicinin neden Google Asistanlı bir Google Home hoparlörü veya Amazon Alexa içeren bir cihaz yerine Siri’li düşük kaliteli bir HomePod seçtiği açık değil. zaman.

Ancak önümüzdeki haftaki etkinlikte Apple’ın yeni konuşmacı için argümanının tam olarak ne olduğunu öğrenebiliriz.

 

PAYLAŞ

1 YORUM

  1. okuduğum en kaliteli IPHONE haberi bu ARAŞTIRMANIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM HARİKASINIZ GERÇEKTEN.

BİR CEVAP BIRAK