Samsung Galaxy S10 için yayınlanan güncelleme geri çekildi | Baykus Haber
Connect with us

TEKNOLOJİ

Samsung Galaxy S10 için yayınlanan güncelleme geri çekildi

Samsung Galaxy S10 için yayınlanan güncelleme geri çekildi

Samsung Galaxy S10 için yayınlanan güncelleme geri çekildi, kullanıcılar ise neden geri çekildiği konusunda  farklı görüşleri belirtildi. Kullanıcıların bir çoğu güncelleme gelmesini bekliyordu.

Güney Kore merkezli teknoloji üreticisi Samsung, Android 11 tabanlı One UI 3.0 güncellemesini geri çekme kararı aldı. Peki Samsung bu güncellemeyi neden geri çekti?

Haftalar önce Galaxy S10 serisi telefonlara dağıtılmaya başlayan Android 11 güncellemesi, beraberinde Samsung telefonlara özel One UI 3.0 yazılımını da getiriyor. Ancak şirket, bazı hataları tespit etmesi nedeniyle güncellemeyi geri çekmeye karar verdi.

Ocak ayının ilk haftasında Galaxy S10 serisine dağıtılmaya başlanan söz konusu güncelleme ile ilgili Samsung cephesinden bir açıklama gelmezken, yazılımda düzeltilmesi gereken bazı hataların bulunduğu belirtiliyor.

Örneğin güncelleme sonrası Galaxy S10’un aşısı ısınma sorunu yaşaması ve bulanık fotoğraf çekmesi de bu sorunlardan sadece ikisi.

Hataların giderilmesiyle birlikte güncellemenin yeniden Galaxy S10 serisine sunulması bekleniyor. Ancak Samsung bir açıklama yapmadığı için bu tarihin ne zaman olacağını bugünden söylemek güç.

İşte Android 11 güncellemesi alacak Samsung telefonlar:

 

Ocak 2021:

Galaxy S10 (Geri çekildi)
Galaxy S10+ (Geri çekildi)
Galaxy S10 Lite (Geri çekildi)
Galaxy Note 10
Galaxy Note 10+
Galaxy Note 20
Galaxy Note 20 Ultra
Galaxy Z Flip
Galaxy Z Fold 2

Şubat 2021:

Galaxy Fold

Mart 2021:

Galaxy M21
Galaxy M30s
Galaxy M31
Galaxy A51
Galaxy Note 10 Lite
Galaxy Tab S7

Nisan 2021:

Galaxy A50
Galaxy M51

Mayıs 2021:

Galaxy A21s
Galaxy A31
Galaxy A70
Galaxy A71
Galaxy A80
Galaxy Tab S6
Galaxy Tab S6 Lite

Haziran 2021:

Galaxy A01-Core
Galaxy A01
Galaxy A11
Galaxy M11
Galaxy Tab A

Temmuz 2021:

Galaxy A30
Galaxy Tab S5e

Ağustos 2021:

Galaxy A10
Galaxy A10s
Galaxy A20
Galaxy A20s
Galaxy A30s
Galaxy Tab A 10.1
Galaxy Tab Active Pro

Eylül 2021:

Galaxy Tab A8 (2019)

Haberi Okumaya Devam Et
Advertisement
Habere Yorum Yap

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TEKNOLOJİ

‘Akıllı telefon bağımlılığı’ uyku düzenini etkiliyor: Uzmanlardan gri ton modu önerisin ‘de bulundu!

'Akıllı telefon bağımlılığı' uyku düzenini etkiliyor: Uzmanlardan gri ton modu önerisin 'de bulundu!

‘Akıllı telefon bağımlılığı’ uyku düzenini etkiliyor: Uzmanlardan gri ton modu önerisin ‘de bulundu! Milyonlarca kişiyi etkileyen akıllı telefonlar özellikle uyku düzeninde sorunlar oluşturmaya başladı, bir çok kişi ya telefon ile uyumaya devam ediyor veya yatmadan önce yakın meksefeden oldukça fazla telefon ile geçiriyor!

Yapılan bir araştırmaya göre ‘akıllı telefon bağımlılığı’nın uyku düzenini etkilediği ortaya çıktı. Uzmanlar ise telefon ekranlarının gri ton moda alınması önerisinde bulundu.

Haberi Okumaya Devam Et

TEKNOLOJİ

İstanbul Maltepe’de meteor göktaşı görüntülendi!

İstanbul Maltepe'de meteor göktaşı görüntülendi!

2021yılı ilginç doğa olaylarına ev sahipliği yapıyor, Maltepe’de görüntülenen meteor göktaşı görenleri şaşkına çevirdi, binlerce kişi o ana tanıklık etti. Bir çok kişi sosyal medya üzerinden görüntüleri paylaştı.

Bilim İnsanları bu daha başlangıç devamı gelecek dedi.

Yaşanan gök olayları ise depremi tetikleyip tepiklemeyeceği ise henüz cevap bulmadı.

İşte Maltepe semalarında görüntülenen meteor göktaşı görüntüsü..

 

 

Haberi Okumaya Devam Et

TEKNOLOJİ

TikTok gizlilik ihlali için 92 milyon dolar ödeyecek şok karar!

TikTok gizlilik ihlali için 92 milyon dolar ödeyecek şok karar!

TikTok gizlilik ihlali için 92 milyon dolar ödeyecek şok karar! Bir çok ülkede gençlerin kullandığı uygulama para ödeyecek. Özellikle Türkiye’de garip videoların çekildiği video sosyal medya platformu ünlü şarkıcılarda kullanıyor. Tik tok için Türkiye’de dayak dahi yiyenler olmuştu.

TikTok, kullanıcılarının izni olmadan kişisel verileri topladığı iddialarıyla açılan toplu davaların çözümü için 92 milyon dolar ödemeyi kabul etti.

TikTok, uzun süredir Musical.ly’nin izleme ve reklam hedefleme amacıyla kullanıcılarının izni olmadan kişisel verileri topladığı iddialarıyla mücadele ediyordu.
Sonuçta gizlilik ihlalleri nedeniyle açılan toplu davaların çözümü için 92 milyon dolar ödemeyi kabul etti.

Davadaki avukatların bugüne kadar ABD’deki gizlilikle ilgili en büyük ödemelerden biri olduğu tahmin edilen çözüm önerisi, firmanın ABD’de karıştığı 21 toplu davayı kapsayacak.

Dava, TikTok’un Kaliforniya’daki devlet tarafından zorunlu tutulan çeşitli tüketici koruma yasalarının yanı sıra Bilgisayar Dolandırıcılığı ve Kötüye Kullanım Yasası ve Video Gizliliği ve Koruma Yasası dahil olmak üzere federal siber güvenlik ve gizlilik yasalarını ihlal ettiğini iddia ediyor.

“UZAYAN HUKUKİ SÜREÇTEN KURTULMAK İÇİN”

Küçük çocukları uygulamadan uzak tutmak için firmanın, önleyici bir tedbir kisvesi altında kullanıcıların etnik kökenleri, cinsiyetleri ve yaşları gibi biyometrik verilerini sessizce toplamak için yüz tanıma teknolojisini kullandığı iddia ediliyor. Ayrıca bu bilgilerin yasadışı olarak satıldığı da belirtiliyor.

Dava ayrıca, TikTok’un kullanıcıların izni olmadan “son derece hassas kişisel veriler” topladığını ve ardından bu verileri üçüncü şahıslara sattığını iddia ediyor.

TikTok, bu son davanın iddialarını reddetti ve uzayan bir yasal savaştan kaçınmak için anlaşmayı kabul ettiğini iddia etti.

TikTok sözcüsü, birden fazla kuruluşa yaptığı basın açıklamasında, “Uzun davalarla uğraşmak yerine, iddialara katılmasak da çabalarımızı TikTok topluluğu için güvenli ve eğlenceli bir deneyim oluşturmaya odaklamak istiyoruz” dedi.

Kaynak: Sözcü

Haberi Okumaya Devam Et

Popüler