Chrome kullanıcılarının bilgileri hacklendi ! | Baykuş Haber
Connect with us

TEKNOLOJİ

Chrome kullanıcılarının bilgileri hacklendi !

Chrome kullanıcılarının bilgileri hacklendi !

Google Chrome içerisinde bulunan web mağazasından 32 milyon defa indirilen ek uzantıların hesap bilgilerini hack edildiği ortaya çıktı. Google içersinde bulunan Casus yazılımların Chrome içerisinde yer alan mağazasından kaldırıldı duyurdu fakat kullanıcıların hala tehlikede olduğunun altını çizdi.

Google’da yeni keşfedilen 32 milyon kullanıcı tarafından  indirilmiş casus yazılım sayesinde Google kullanıcılarının hesapları hack edildi.

 

Reuters’da yer alan habere göre : Google araştırmacıların tenkinlerinin hemen ardından harekete geçip müdahalede bulunan Google’ın, geçen ay resmi Chrome Web Mağazası’nda 70 Chrome uzantısını sildiği kaydedildi.

User  yani kullanıcıların internetteki virüs ve şüpheli sitelere karşı koyma ile ilgili uzantıların, kullanıcıların verilerini yazılımı yapan hackerlar tarafından kötü amaçlı (Porno grafi) web sitelerine yönlendirmek için kullanıldığı siber operasyonlar yapma amacı ile kullanıcıların adreslerinin kullanıcıların haberleri olmadan alet edildikleri ortaya çıktı.

 

Ayrıca bu Uzantıların  bilgisayarlardaki internet geçmişlerini silme yetkisi olduğu ve bu sebepten dolayı şirket içi ağlarda kullanılan uygulamalar için gerekli veri referanslarının kaldırdığı da ortaya çıktı. Birçok şirketi virüslere karşı tamen savunmasız bir halde kaldığıda  belirtiliyor.

Geçtiğimiz şubatta araştırmacıların ortaya çıkardığı benzer sahte eklenti ağları ile bir çok kötü amaçlı reklam kampanyasını Chrome Web Mağazası’nda gün yüzüne çıkarmıştı.

Kullanıcıların acilen hesap şifrelerini değiştirmeleri gerekiyor !

Devam et
Habere Yorum Yap

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir