Türkiye’de lig maçları şifresiz yayınlansın talebi

Türkiye’de lig maçları şifresiz yayınlansın talebi

Koronavirüs salgını sonrası bir çok ülkede ligler ertelendi. Türkiye'de ise vaka sayısı 5'e yükselince TFF maçların seyircisiz oynanmasına karar vermişti. Peki bu bir çözüm olacak mı? Hayır. İnsanlar cafelere dolup kalabalık ortamlarda bulunmaya devam edeceği için TSYD maçların şifresiz yayınlanması için bir başvuruda bulundu.

0
PAYLAŞ

Koronavirüs salgını sonrası bir çok ülkede ligler ertelendi. Türkiye’de ise vaka sayısı 5’e yükselince TFF maçların seyircisiz oynanmasına karar vermişti. Peki bu bir çözüm olacak mı? Hayır. İnsanlar cafelere dolup kalabalık ortamlarda bulunmaya devam edeceği için TSYD maçların şifresiz yayınlanması için bir başvuruda bulundu.

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD), Süper Lig maçlarının Nisan ayının sonuna kadar şifresiz yayınlanması için çağrı yaptı.

Türkiye Spor Yazarları Derneği corona virüsü önlemleri kapsamında yayıncı kuruluşa çağrıda bulundu, Nisan ayının sonuna kadar Süper Lig maçlarının şifresiz yayınlamasını teklif etti.

TSYD, corona virüsü salgını nedeniyle cafelerde, restaurantlar da kalabalıkların oluşması engelleme amacaıyla Süper Lig maçlarının Nisan ayının sonuna kadar Süper Lig maçlarının şifresiz yayınlamasını teklif etti.

Resmi açıklama şöyle;

“Türkiye Spor Yazarları Derneği virüsle ilgili önlemler çerçevesinde BeIN Sports’un da üzerine düşen görevler olduğunu, Nisan ayının sonuna kadar Süper Lig maçlarının şifresiz yayınlamasını teklif etmektedir.

Böylece kapalı alanlarda cafelerde, restaurantlar da kalabalıkların oluşması engellenmiş olunacaktır.

BeIN Sports’tan Türk sporu ve spor severi adına bu jesti beklemekteyiz.”

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK