Galatasaray’dan Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi’ye cevap

Galatasaray’dan Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi’ye cevap

0
PAYLAŞ

Galatasaray’dan Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi’ye cevap

Ahmet Nur Çebi’nin “1986-1987 sezonunun şampiyonluk kupası Galatasaray’dan alınıp Beşiktaş’a verilmeli” söylemi sonrası Galatasaray’dan cevap geldi.

 

Galatasaray Kulübü, Türkiye Futbol Federasyonuna (TFF) 1986-1987 sezonunda şampiyon ilan edilmeleri için başvuruda bulunduklarını açıklayan Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi’ye tepki göstererek açıklmaada bulundu.

Galatasaray’dan yapılan açıklamada :

“Kulübümüzün, 1986-87 sezonu sonunda alnının akıyla şampiyon olarak kazandığı kupanın, kendi hakları olduğunu iddia ederek kulüplerine verilmesi yönünde müracaatta bulunduklarını ifade eden Beşiktaş Jimnastik Kulübü Başkanı Sn. Ahmet Nur Çebi’nin açıklamaları tam anlamıyla talihsizliktir.

Rakibimizi, geçmişten kupa çıkartma çabalarını bir kenara bırakarak saha içinde adil, dürüst ve sportmence bir yarış içerisinde şampiyonluk kazanmaya davet ediyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Ahmet Nur Çebi açıklması :

Ahmet Nur Çebi ”Mesut Bakkal Bey’in ifadeleriyle belirtmiş olduğu 1986-1987 sezonu için Beşiktaş’ın şampiyon ilan edilmesi ve kupasının verilmesi için başvuru yaptık. TFF’nin en kısa zamanda cevap vermesini arzu ediyoruz.” dedi

Mesut Bakkal açıklaması :

Bakan ,”Denizlispor’da oynarken İstanbul’daki Beşiktaş maçından önce Galatasaray tarafından ağırlandık. Ergun Gürsoy’un bürosunun karşısındaki Dedeman Oteli’nde kaldık. Bir çanta içinde para geldi otele. Kişi başına düşen para bizim transfer taksitimizden fazlaydı. Kişi başı ikişer milyondu. Maça gittik. Orada bize atlar için kullandıkları haplardan verdiler. Maç 1-1 bitti, şampiyonluk yarışında ipler Galatasaray’ın eline geçti.” ifadelerini kullandı

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK