Futbolda şike kumpası Hidayet Karaca'ya 1406 yıl hapis cezası verildi | Baykuş Haber
Connect with us

SPOR

Futbolda şike kumpası Hidayet Karaca’ya 1406 yıl hapis cezası verildi

Futbolda şike kumpası Hidayet Karaca'ya 1406 yıl hapis cezası verildi

Futbolda şike kumpası Hidayet Karaca’ya 1406 yıl hapis cezası verildi, Gündeme bomba gibi düşen konu sosyal Medya’da gündem oldu. Bir çok Fenerbahçeli ise konuyla ilgili haklı olduğumuzu biliyorduk dedi.

FETÖ şike operasyonu kapsamında verilen ceza ise Fenerbahçe başta olmak üzere spor camiasın ‘da sevinç ile karşılandı. Sahte belge gibi , kumpas kurma resmi belge sahteciliği gibi konulardan ayrı , ayrı ceza yedi.

Fenerbahçe Taraftarı Aziz Yıldırımı unutmadı!

Aziz Yıldırım’ın büyük mücadelesi yönetimin hak arayışı süresi içinde büyük mücadeleler veren Fenerbahçe taraftarı ve Yönetimi ise durumu olumlu karşıladı ve karar mercilerine teşekkür etti.

Hak yerini buldu sözleri ile gündem olan konu hakkında ise şu bilgiler elde edildi.

FETÖ’nün futbolda şike soruşturmasında kumpas kurduğu iddiasıyla süren 88 sanığın yargılandığı davada karar çıktı. Eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, 1406 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

1406 YIL HAPİS CEZASI

İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi’nce 2016 yılından beri devam eden Futbolda Şike Kumpası Davası’nda, FETÖ’nün “futbolda şike” soruşturmasında kumpas kurduğu gerekçesiyle Hidayet Karaca “gizliliği ihlal”, “belgede sahtecilik” ve “iftira” suçlarından 1406 yıl hapisle cezalandırıldı.

Dönemin İEM Organize Suçlar ile Mücadele Şube Müdürü Nazmi Ardıç, 70 kez “Haberleşmenin gizliliğini ihlal”, 135 kez “Resmi belgede sahtecilik”, 17 kez “İftira” gibi suçlardan 2 bin 412 yıl 10 ay hapis cezasına mahkum edildi.

Soruşturma dosyasını hazırlayan eski polis memuru Lokman Yanık ise “Silahlı terör örgütüne yardım”, 91 kez “İftira”, “Resmi belgede sahtecilik” gibi suçlardan toplamda 161 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Davada, diğer sanıklara da çeşitli suçlardan hapis cezaları verilirken bazıları da beraat etti.

NE OLMUŞTU?

Savcı, 13 Nisan’da açıkladığı mütalaada, sanıklardan Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca’nın 2 bin 445 yıla kadar hapsini talep etmişti. FETÖ sanığı eski emniyet müdürü Nazmi Ardıç’ın ise 3 bin 111 yıla kadar hapsi istenmişti.

“Futbolda şike” soruşturma sürecini başlatan polis memuru Lokman Yanık’ın ise 391 yılda kadar hapis istendi.