Adana Demirspor'a seyirci cezası Murat Sancak'a maske cezası! | Baykuş Haber
Connect with us

SPOR

Adana Demirspor’a seyirci cezası Murat Sancak’a maske cezası!

Adana Demirspor'a seyirci cezası Murat Sancak'a maske cezası!

Adana Demirspor’a seyirci cezası sokağa çıkma yasağına rağmen maça seyirci sokmuşlardı! Samsun spor başkanının dile getirdiği konuyla ilgili Adana Demirspor’a ceza yazıldı, Samsun spor sorumlusu konuyla ilgili maçlara seyirci götürüyorlar polis önünü ilikliyor sorduk Süleyman soylunun ismini kullanan kişiler demişti!

TFF, sokağa çıkma yasağına rağmen stadında seyirci bulunduran Adana Demirspor’a ceza verdi.

TFF’den yapılan açıklamada

“ADANA DEMİRSPOR A.Ş.’nin, 01.05.2021 tarihinde oynanan ADANA DEMİRSPOR A.Ş.-AYDENİZ ET BALIKESİRSPOR TFF 1. Lig müsabakasında, tribünlere usulsüz seyirci alınmasından dolayı 65.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına karar verilmiştir.” dendi.

SÜLEYMAN SOYLU VURGUSU

Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım, Adana Demirspor tribünlerinin dolu olması hakkınd “Bunu TFF’ye de açık açık yazdım. Dedim ki, ben stada taraftarımı alamıyorum, polis izin vermiyor. Benim taraftarım Türk vatandaşı değil mi? Neden Samsunsporlular stada giremezken, Adana Demirsporlular bu kadar rahat davranabiliyorlar? Süleyman Soylu’nun oğlu dediler. Emniyet müdürü onların karşısında önlerini ilikliyor. Bunlar açık açık söylendi. Ben de tamam o zaman dedim, Türk futbolu bitmiş demek ki.” ifadelerini kullanmıştı.

Öte yandan

PFDK kararlarını açıkladı. Adana Demirspor Başkanı Murat Sancak maske takmadığı gerekçesiyle para cezasına çarptırıldı.

Kaynak: Cumhuriyet