Connect with us

SİYASET

Ümit Özdağ CHP,İYİPARTİ,AKPARTİ VE HDP açıklaması Gündeme Bomba Gibi Düştü!

İyi Parti Millet vekili Ümit Özdağ gündeme dair önemli açıklamalar yaptı, İyi parti, saadet patisi, CHP, AK parti ve HDP ile ilgili açıklamalara yer veren paylaşımlar ve canlı yayında konuşan Özdağ iyi parti HDP ile ve CHP, saadet partisi yasa hazırlamışlar bu belgeye ben yeni ulaştım dedi.

AK parti için ‘de iyi parti ile gizli görüşmeler yapıyor sözlerine ise AK parti sözcüsünden cevap geldi.

Diğer partilerden henüz cevap gelmedi.

SİYASET

Kemal Kılıcdaroğlu: Erdoğan’a sen orduya kumpas kuran adamsın

Kemal Kılıçdaroğlu Erdoğan’ı sert dille eleştirdi, Erdoğan’a net cevaplar verdiği görüldü, Dinleyinlerin ağzı açık kaldı.

Bir çok konuya değinen kılıçdaroğlu katar meselesine ‘de değindi  son zamanlarda tartışılan CHP vekili askere hakaret etti konusuna değinen kılıçdaroğlu orduya hakaret yok, tan palet fabrikasını satılmasına karşı olduğumuz belirttik ve bunun cevabını verdiklerini dile getirdi,

Orduya kumpas kuranın Erdoğan olduğunu dile getiren Kılıcdaroğlu Erdoğan’ı sert dille eleştirdi, salgınla mücadele edemediğini ‘de belirten kılıçdaroğlunun tam konuşması

Türkiye’yi, katar ,katar sattılar!

Haberi Okumaya Devam Et

DÜNYA

Cumhurbaşkanı Erdoğan : Medya organları İslam düşmanlığı yapıyor !

 

Başkan Recep Tayyip Erdoğan TRT World tarafından düzenlenen TRT world forum açılışan da dünya gündemine dair çok önemli açıklamalarda bulundu.

 


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, çevrim içi düzenlenen TRT World Forum 2020’nin açılış konuşmasında önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, Batı medyasının üç maymunu oynadığına dikkat çekerek, “Medya organlarının İslam düşmanlığı ve yabancı karşıtlığına bayraktarlık yapması gerçekten utanç vericidir. Basın özgürlüğü kılıfı altında sergilenen çirkeflikler, farklı din ve kültüre mensup insanların bir arada yaşama iradesini zehirlemektedir. Bu konuda ‘Özü Sözü İnsan’ felsefesiyle dünyaya açılan kapımız olan TRT’ye, özellikle de TRT World’e önemli sorumluluklar düşüyor.” dedi

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 1-2 Aralık tarihlerinde “Pandemi Sonrası Dünya’da Uluslararası Düzen ve Değişen Dinamikler” temasıyla bu yıl 4’üncüsü düzenlenen TRT World Forum 2020’nin açılış konuşmasını gerçekleştirdi. Pandemi nedeniyle sanal ortamda düzenlenen forumda video konferans yoluyla katılımcılara hitap eden Erdoğan, TRT World Forum’u dünya, bölge ve ülke için verimli tartışmaların zemini olarak gördüğünü söyledi.

TRT World Forum 2020’nin başarılı geçmesini temenni eden Erdoğan, iki gün boyunca çevrim içi olarak yapılacak oturumlarda dijitalleşmeden teknolojiye, ticaretten Suriye, Yemen ve Karabağ’daki çatışmalara kadar her biri diğerinden önemli konuların ele alınacağını belirterek, TRT yönetimini tebrik etti.

 

 

Koronavirüs salgınının hayatın her alanında derin izler bıraktığını ifade eden Erdoğan, şöyle devam etti: “Salgınla beraber ikili ilişkilerimizde, ekonomide, alışveriş yöntemlerimizde ve daha birçok alanda köklü değişiklikler yapmak zorunda kalıyoruz. Medya, siyaset ve uluslararası ilişkilerin de bu değişim dalgasından etkilendiğini görüyoruz. Bir süredir yükselmekte olan yeni medya araçları salgının ortaya çıkardığı tabloda daha da yaygınlık kazandı. Ticaretin yanı sıra basında da dijitalleşme öne çıkmaya başladı. Geleneksel medyanın etkisini tamamen yitirdiğini elbette söyleyemeyiz. Ancak yeni bir gerçeklikle karşı karşıya olduğumuzu da inkâr edemeyiz. İşin uzmanları tarafından TRT World Forum’da yapılacak tartışmaların bu noktada bizlere yeni ufuklar çizeceğine inanıyorum.”

“Medya organlarının İslam düşmanlığı ve yabancı karşıtlığına bayraktarlık yapması gerçekten utanç vericidir”

Suriye’de yüz binlerce sivilin kanını döken bölücü terör örgütü mensupları, batılı sözde prestijli dergilerin kapağını süslediğini ifade eden Erdoğan, uluslararası medya tarafından uygulanan çifte standarda ilişkin şu değerlendirmede bulundu:

“Ama aynı olaylar daha sonra Avrupa’nın farklı ülkelerinde yaşanınca bize basın özgürlüğü dersi verenler üç maymunu oynadılar. Paris’in göbeğinde haftalarca süren sarı yeleklileri görmezden geldiler. Fransız polisinin göstericileri kör eden orantısız müdahalelerinden hiç bahsetmediler. Fransız devlet organlarının medyaya yönelik ablukası karşısında eleştirel tek cümle kurmadılar. Benzer bir çifte standardın İsrail güvenlik güçlerinin Filistinlilere yönelik devlet terörünü andıran uygulamalarında da tekerrür ettiğini görüyoruz. Sokak ortasında elleri havada katledilen Filistinli çocuklar sözüm ona bu bağımsız medya organlarında haber değeri dahi taşımıyor. Daha birkaç gün önce Filistinli bir yaralıyı taşıyan ambulansın durdurularak yaralının apar topar gözaltına alınmaya çalışılması uluslararası basında hiçbir tepkiye neden olmadı. Hemen her gün şahsımı hedef alan iğrenç manşetleri ise burada söyleme gereği dahi duymuyorum. Bu tarafgirliğe aşinalık kazanmış birisi olarak bizi asıl üzen, bizi asıl rencide eden kutsallarımıza yönelik saldırılardır. Medya organlarının İslam düşmanlığı ve yabancı karşıtlığına bayraktarlık yapması gerçekten utanç vericidir.”

“Özü sözü insan felsefesiyle dünyaya açılan kapımız olan TRT’ye önemli sorumluluklar düşüyor”

Basın özgürlüğü kılıfı altında sergilenen çirkefliklerin, farklı din ve kültüre mensup insanların bir arada yaşama iradesini zehirlemekte olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu nobran tavra bir dur denilmezse bunun acısını Avrupa’yla beraber tüm insanlığın çekeceğini söyledi. Erdoğan, sözlerini şu cümlelerle tamamladı:

“Bu konuda ‘Özü Sözü İnsan’ felsefesiyle dünyaya açılan kapımız olan TRT’ye, özellikle de TRT World’e önemli sorumluluklar düşüyor. TRT World’ün yeni bir dil ile hikâyeyi yeniden anlatmak, mikrofonu konuşturulmayanlara uzatmak, kamerayı görülmeyenlere çevirmek hedefini son derece kıymetli buluyorum. Uluslararası medyanın tekdüzeleştiği günümüzde TRT World haksızlıklara karşı haklının, zalimlere karşı mazlumun, adaletsizliklere karşı adaletin sesi oluyor.

Kuruluşundan bu yana geçen 4 yıllık sürede TRT World’ün aralarında dünya çapında üne sahip gazetecilerin yer aldığı nitelikli kadrosuyla önemli bir boşluğu doldurduğuna inanıyorum. Kendilerine üstlendikleri ağır ama onurlu görevde başarılar diliyorum. Genel Müdüründen muhabirine, teknik elemanlarına kadar tüm TRT çalışanlarını cani gönülden tebrik ediyorum.”

“Kötülük yapanın, suç işleyenin yanına kar kaldığı bir düzenin adı özgürlük olamaz”

Teknolojinin olumlu ve olumsuz yönlerinden bahseden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bir siyasetçi olarak burada bir hususu vurgulamak istiyorum. Hayattaki her şey gibi teknoloji de insan hayatını kolaylaştırmak için vardır. İnsanı maddi ve manevi varlığıyla bir bütün olarak gören dijitalleşme, hepimiz için hayırlı neticeleri beraberinde getirecektir. Ancak hiçbir denetimin olmadığı, keyfiliklere açık, hukukun dışında bir alan olarak algılandığında dijitalleşmenin bizi götüreceği yer faşizmdir. Bunun için dijitalleşme, özgürlüğün alanını genişletirken yeni adaletsizliklere, yeni haksızlıklara, yeni ötekileştirmelere yol açmamalıdır” dedi.

 

Son yıllarda sosyal medya platformlarının kullanımının yaygınlaşmasıyla bu konuda çok ciddi sorunların yaşandığını söyleyen Erdoğan, şunları kaydetti:

“Sınırsız özgürlük bu başlık altında tamamen denetimsiz bir alan oluşturularak yeni mağduriyetlerin oluşmasına sebebiyet veriyor. Kimi zaman mevcut hukuk düzeninin bile yetersiz kaldığı bu durum siber zorbalık başta olmak üzere psikolojik ve sosyal sorunlara kapı aralıyor. Mağdurlar çoğu kez şikâyetlerini ulaştırabilecekleri ne bir muhatap ne de haklarını arayabilecekleri hukuki bir mecra bulabiliyor. Kötülük yapanın, suç işleyenin yanına kar kaldığı bir düzenin adı özgürlük olamaz. Meselenin bir başka boyutu ise sosyal medya platformlarının artan mağduriyetleri önleyecek bir çabanın içine dahi girmemesidir. Devletlerin vatandaşlarını koruma gayesi ile attığı iyi niyetli adımlar ise hemen özgürlüklere müdahale parantezine alınarak akim bırakılmaya çalışılmaktadır. Türkiye olarak bir süredir bu konuda yaşanan haksızlıkları dile getiriyor, kimsenin hiçbir şirketin hukukun üstünde olmadığını vurguluyoruz.”

 

“Türkiye her şart altında vatandaşının hukukunu korumayı sürdürecektir”

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında, geçen aylarda yürürlüğe giren kanuni bir düzenlemeyle sosyal medya şirketlerine Türkiye’de temsilci bulundurma zorunluluğu getirdiklerini söyleyerek konuşmasına şöyle devam etti:

“Bunu yaparken de uluslararası hukukun bize tanıdığı yetki çerçevesinde özgürlük-güvenlik dengesini gözeterek hareket ettik. Vatandaşlarımızı bilhassa da yetişkinlere nazaran daha hassas durumda olan çocuklarımızı korumayı amaçlıyoruz. Temennimiz kendilerini hukukun dışında gören bu kurumların ülkemizin iyi niyetli çabalarına gönüllü bir şekilde destek vermesidir. Aksi takdirde Türkiye her şart altında vatandaşının hukukunu korumayı sürdürecektir.

 

“Ülkemiz çok ciddi haksızlıklara, çifte standartlara maruz kalmıştır”

Dünyada yapılan çalışmaların uluslararası kamuoyuna ulaştırılmasının öneminin giderek arttığını belirten Erdoğan, “Türkiye olarak bu konuda maalesef uzun yılardır çok sıkıntı çekiyoruz. Türkiye’nin uluslararası alandaki başarıları, ülke içinde yaşadığı büyük değişim dış dünyada hakkaniyetli bir şekilde yer almıyor. Hatta çoğu durumda başarılarımız yok sayılarak ya da çarpıtılarak, olduğundan farklı bir şekilde aktarılıyor. Gerçeği keşfetmek için değil, zihinlerdeki oryantalist kalıplara uygun cevaplar bulmak için Türkiye’ye bakılıyor. Özellikle 2013 senesinden itibaren gezi olaylarıyla başlayan süreçte, ülkemiz çok ciddi haksızlıklara, çifte standartlara maruz kalmıştır. Sokakları yakıp yıkanlar, 24 saat canlı yayın yapan uluslararası medya kuruluşları tarafından barışçıl göstericiler olarak lanse edilmiştir” ifadelerini kullandı

Haberi Okumaya Devam Et

SİYASET

CHP’den AK partiye cevap: Katar’a satılan varlıklarının encamını perdelemek için troll ağzıyla konuşuyorlar

CHP'den AK partiye cevap: Katar’a satılan varlıklarının encamını perdelemek için troll ağzıyla konuşuyorlar

Ak partiye yakın medyanın durumuna CHP üyeleri ve Siyasiler cevap vermeye devam ediyor, Katara satılan yerleri savunmakda trollere düştü diyen CHP vekilleri, acınacak haldeler dediği görüldü, Erdoğan madem çok meraklıydı satmaya ihalesiz olarak neden verdi? İhale yappsaydın ya neden yapamadın diye sordu Erdoğan bu soruya cevap vermedi.

İşte CHP’in söylediği sözleri

CHP’li Faik Öztrak:’tan Ali Mahir Başarır’a açılan soruşturmaya tepki: Sayın Başarır neyi kastettiğini katıldığı programda defalarca açıkladı ama AK Parti Sözcüleri Katar’a satılan varlıklarının encamını perdelemek için troll ağzıyla konuşmaya başladılar.

Türk milleti Ali Mahir Başarır ‘ın YANINDA! #Korkmuyoruz CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır

üzerinden yapılmak istenilen korkutma, yıldırma, susturma operasyonuna karşı Sn. Başarır’ın yanındayız. ” Tank Palet Fabrikası namustur, ordudur, Türkiye’dir. “

Millete salgınla ilgili YALAN söylediniz,gerçekleri örttünüz; Ama CeHaPe Esnaf kan ağlıyor,dişe dokunur destek vermediniz; Ama CeHaPe Ekonomiyi batırdınız,tüm varlıklarımızı sattınız; Yine CeHaPe Milleti böldünüz,birbirinden nefret ettirdiniz; CeHaPe ANLAŞILDI; Sizi CHPgötürecek!

 

Sarayın Trolleştirdiği Zihniyete karşı, Milletimizin Özkaynaklarını Savunmaya Devam Edeceğiz. #TankPaletVatandırSatılamaz Yabancılara ve Yandaşlara Peşkeş Çekilemez Diyeceğiz.

Vekilimizin Sözlerini Çarpıtan Zevat, Tarih Önünde ve Halkımızın Vicdanında Mahkum Olacak.

Aklı başında her insan, milletvekilimiz Ali Mahir Başarır’ın malum programda ülkesinin bağımsızlığına sahip çıktığını anlar. Nokta.

Haberi Okumaya Devam Et

Popüler