Türkiye’den FLAŞ Libya açıklaması !

Türkiye’den FLAŞ Libya açıklaması !

0
PAYLAŞ

Türkiye’den FLAŞ Libya açıklaması

Dışişleri Bakanlığı: “Libya’daki çıkarlarımızın hedef alınması halinde Hafter unsurlarını meşru hedef olarak telakki edeceğimizi tekrar vurguluyoruz.”

 

Dışişleri Bakanlığı’ndan, Halife Hafter’in Trablus şehir merkezine yönelik saldırılarıyla ilgili sert flaş bir açıklama duyurdu.

Bakanlık’tan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

”Libya’da savaş ağası Hafter’e bağlı gayrimeşru milis güçleri son günlerde başta Trablus’ta olmak üzere sivillere ve sivil altyapıya yönelik saldırılarını herhangi bir ayrım gözetmeksizin artırmıştır. Hafter’e bağlı unsurlar, sadece 9 Mayıs günü, Trablus’un merkezindeki yerleşim birimlerine yoğun topçu ateşinin yanısıra 100’ün üzerinde roket fırlatmıştır.

Trablus Büyükelçiliğimiz dahil diplomatik misyonların, Mitiga Havalimanı’nın, kalkışa hazırlanan sivil uçakların ve diğer sivil altyapının hedef alındığı, sivillerin hayatını kaybettiği ve yaralandığı bu saldırılar savaş suçu teşkil etmektedir. Bu vesileyle, Libya’daki temsilciliklerimiz ile çıkarlarımızın hedef alınması halinde, Hafter unsurlarını meşru hedef olarak telakki edeceğimizi tekrar vurguluyoruz.” ifadelerini kullandı.

 

 

 

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK