Connect with us

SİYASET

Tunç Soyer’den  ‘Çav Bella’ açıklaması

Tunç Soyer’den  ‘Çav Bella’ açıklaması

Tunç Soyer, İzmir’de  bazı camilerin hoparlörlerinden kimliği belirsiz kişilerce İtalyan marşı olan ‘Çav Bella’ çalınmasıyla ilgili açıklama bulundu. Soyer, açıklmasın da “Oyuna gelmeyelim. Bu provokasyonu gerçekleştirenleri lanetliyorum” diye konuştul.

İzmir’de birden fazla nokta da  camilerin hoparlörlerinden İtalyan marşı olan Çav Bella çalındı. İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı,bu şerefsiz eylemi gerçekleştiren kişi ya da kişiler ile söz konusu haber videolarını zafer ve övme ifadelerle sosyal medya hesaplarından paylaşanlar hakkında, ‘dini değerleri alenen aşağılamak’ suçundan  soruşturma başlattığını duyurdu.

 

Bu  çirkin olayın  ardından konuya ilişkin açıklama’da bulunan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Oyuna gelmeyelim. Bu provokasyonu gerçekleştirenleri lanetliyorum” ifadelerini kullandı.

TUNÇ SOYER  HALKIMIZI BİRBİRİNE DÜŞÜRMEYE ÇALIŞIYORLAR !

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de dün yaşanan alçakça , şerefsizce yapılan olayla ilgili bir açıklama bulundu.

“Mübarek Ramazan ayının sonunda milletçe bayrama hazırlanırken İzmir’de dün bazı camilerin minarelerinden şarkı çalınması benimle birlikte tüm İzmirlileri üzmüştür” dedi

Konuşmalarının devamın da Soyer :

“En fazla birlik beraberlik içinde olmamız gereken günlerde, halkımızı birbirine düşürmeye, kutuplaştırmaya çalışanların bu kadar alçakça provokasyona tevessül etmeleri niyetlerini açıkça ortaya koyuyor. Hedefleri halkımızın dirliği, birliğini bozmaktır. Bu oyuna gelmeyelim.

Diyanet İşleri Başkanlığımıza bağlı camilerin bazılarının ses sistemine girerek bu eylemi gerçekleştirenleri devletin yetkilileri, emniyet güçlerinin en kısa sürede yakalayarak yüce Türk adaleti önüne çıkacağına inanıyor, İzmirliler adına bekliyoruz. Asla kabul etmeyeceğimiz bu provokasyonu gerçekleştirenleri lanetliyor, güzel İzmir’in adını bu olayla yan yana getirip politika malzemesi yapanları da kınıyorum.” ifadelerini kullandı

Haberi Okumaya Devam Et
Advertisement
Habere Yorum Yap

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GÜNDEM

AK partili Melih Gökçeğin Zarara Uğrattığı 750 milyon dolar AK Parti’de kriz bitmiyor!

AK partili Melih Gökçeğin Zarara Uğrattığı 750 milyon dolar AK Parti'de kriz bitmiyor!

Sosyal medyada gündem olan olayla ilgili kullanıcıların yoğun eleştirisine Maruz kalan Melih Gökçek henüz konuyla ilgili cevap vermedi, Park battı, zarar büyük.

Sosyal Medya kullanıcıları ise ilginç yorumlarda bulundu. İşte gökçeğin batırdığı iddia edilen parayla ilgili çarpıcı yorumlar.

Haberi Okumaya Devam Et

SİYASET

Yavuz Ağıralioğlu öyle bir cevap verdi ki MHP ve AK parti şaşkına döndü!

Yavuz Ağıralioğlu öyle bir cevap verdi ki MHP ve AK parti şaşkına döndü! İYİ partide güçlü isimlerden olan Ülkücü ve Devletçi yapısıyla bilinen Yavuz Ağıralioğlu Atatürk, Abdülhamit han ve Mete han ile ilgili öyle bir cevap verdi ki MHP ve AK parti şaşkına döndü.

Tarihi şahsiyetlerimizi ve bütün değerlerimizi, Bilge Kağan’dan Atatürk’e kadar tek bir çizgi; Türk tarihini bir “vicdan kardeşliği!” ve ortak paydamız olarak görüyorum. Mezarlar üzerinden kavga ettirerek artık milletimizi ve tarihimizi “böl(e)mesinler” diye gayret ediyorum.

Hükumetin vekilleri ise konuyla ilgili henüz cevap veremedi. Bir çok Osmanlıcı olan kişiler ise donup kaldığı mesaj ise Ankara’ya bomba gibi düştü.

Haberi Okumaya Devam Et

GÜNDEM

Başörtülü İyi parti Başkanına Fetöcü diyen iktidar gazetesi özür dilemedi!

Sabah gazetesinde çıkan habere göre iyi partide kriz var denildiği iddia edilen olayın yakınları konuştuğu ve fetöcü demediğinin ardından sabah gazetesin de ortaya çıkan haberin asılsız olduğu ortaya çıktı, Haberi yapan ise sabah gazetesi yazarı ÖZGÜR ÖZDEMİR olduğu ortaya çıktı.

Ne olmuştu gazetede Ayşegül Akyıldız Özyanık için fetöcü denildiği iddia edilmişti. Haberi ortaya atan ise sabah gazetesi olduğu ortaya çıktı.

 

Özgür özdemir ile ilgili daha önce çıkan haberler sosyal medyada tekrardan ortaya çıktığı görüldü, Gazetenin haberi çarpıtarak yayınladığı ortaya çıkmasının ardından Sabah Gazetesinin konuyla ilgili özür dileyip dilemeyeceği merak konusu

 

Haberi Okumaya Devam Et

Popüler