Connect with us

SİYASET

Trump için Medya’da üzülen AK partili Trump Türkiye için ne dedi?

Trump için Medya'da üzülen AK partili Trump Türkiye için ne dedi?

Medya’da bir çok AK partiye yakın ismin Trump desteği sunması ve Joe Biden için nefret paylaşımları, sosyal medya üzerine konuşulurken Trump daha önce yazdığı mesajlar yeniden gündeme geldi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret eden Trump, Türkiye Cumhuriyetini tehdit ettiği mesajlar yeniden gündeme geldi.

Amerikan başkanlık seçimlerinde Joe Biden’e karşı seçimleri geride götüren Trump’un Türkiye hakkındaki sözleri, sosyal medya kullanıcıları tarafından yeniden gündeme getirildi.

ABD Başkanlık seçimlerinde Cumhuriyetçilerin adayı Trump, Demokratların adayı Biden’e karşı seçimi geride götürüyor. ABD Başkanı Trump, bazı eyaletlerde yeniden oy sayımı için mahkemeye başvururken, Georgia’da sekreterlik seçimlerinde farkın çok az olması nedeniyle yeniden oy sayımına gidileceği açıklandı.

Trump’ın seçimi geride götürmesinin ardından sosyal medyada da Trump ile ilgili çok sayıda paylaşım yapıldı. O paylaşımlardan biri de Türkiye’de bankacılık sektöründe önemli isimleri arasında yer alan Piraye Antika’dan geldi.  Antika, sosyal medya hesabından Trump ile ilgili şu paylaşımda bulundu:

Kaynak Yeniçağ

SİYASET

AK Partli Sorgun: İşsizim, açım’ diye geliyorlar, iş beğenmiyorlar Cumhur ittifakına göre işsizlik yok!

AK Partli Sorgun: İşsizim, açım' diye geliyorlar, iş beğenmiyorlar Cumhur ittifakına göre işsizlik yok!

AK Partli Sorgun: İşsizim, açım’ diye geliyorlar, iş beğenmiyorlar Cumhur ittifakına göre işsizlik yok! Duyanlar şok oldu! Ak partili millet vekilinin söyledikleri yenilir yutulur cinsten değil, bir çok kullanıcının tepki gösterdiği açıklama ile ilgili MHP askıda ekmek kampanası hatırlatıldı! Cumhur İttifakı henüz açıklama yapmadı

 

AK Part Mlletvekl Ahmet Sorgun, Türkye’de ekonomk krz olmadığını sıfır araç alımı çn 6
ay sonrasına gün verldğn söyled. Sorgun, “İşsizim, açım’ diye geliyorlar, iş beğenmiyorlar”
ded.

Koyna merkezli yayın yapan Kanal 42’de yayınlanan Sümen Altı
programının bu haftaki konuğu MKYK Üyesi ve Konya
Milletvekili Ahmet Sorgun oldu. Türkiye’deki ekonomik kriz ve işsizlikle
ilgili tartışmalara neden olacak söylemlerde bulundu. Sorgun,
dedi. Diyarbakır Valisi Karaloğlu’nun “Mesele
işsizlik değil, iş beğenmemezliktir” çıkışına destek veren
Sorgun, kendilerine yandım, bittim, işsizim, açım diye gelenler olduğu iş
beğenmediklerini savundu.

“Ekonomide problem yok diyemeyiz. Türkiye’de bir kriz yok. Tarihin en
yüksek konut alımını yaptık. Sıfır araç alımı için 3 ay 6 ay sonrasına
vatandaşa gün veriliyor.”

EKONOMİK KRİZ YOK, YÜKSEK KONUT ALIMI YAPTIK

5 yıldır mecliste olduğunu, bu süreçte muhalefetin sürekli ‘öldük bittik’
dediğini savunan Ahmet Sorgun, “Ekonomide problem yok diyemeyiz.

 

görünen ülkelerinin, ’nin ekonomisi ne duruma geldi salgın
sürecinde? Avrupa, ne duruma geldi? Avrupa ülkeleri, birçok şeyi
üretemez hale geldi. Devlet, salgında 600-700 milyara yakın
desteklemede bulundu. Bu süreçten olumsuz etkilenmedik demek,
kafamıza kuma gömmek olur ama Türkiye’de bir kriz yok. Biz, şunu
biliriz. Sayın Cumhurbaşkanımızın iki özelliği benim için çok önemli.
Cumhurbaşkanımız, Allah’tan başka kimseden korkmaz. Bir de bir
konuda sonuna kadar çalışır. Sonra da tevekkül eder. Ekonomik alanda
da bu böyle. Ekonomi ile olur. Kriz varsa biz pandemi sürecinde
insanlara nasıl destek verdik? Tarihin en yüksek konut alımını yaptık.
Sıfır araç alımı için 3 ay 6 ay sonrasına vatandaşa gün veriliyor.”
değerlendirmesinde bulundu.

YANDIM, BİTTİM, İŞSİZİM, AÇIM DİYE GELİYORLAR, İŞ
BEĞENMİYORLAR

Sorgun, işsizlik ile ilgili kendisine yöneltilen bir soruyu da yanıtladı.
Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu’nun “Mesele işsizlik değil, iş
beğenmemezliktir” söylemlerine destek veren Sorgun, şunları kaydetti:
“Çocukluğumuzu bir kenara bırakalım. 50 yıldır cemiyetin içindeyiz.
Konya’da sanayiye gidiyorum. Sanayici ‘Eğer Suriyeliler olmazsa sanayi
bitti’ diyor. Ağır iş kollarında çalışanların çoğu nereli? Suriyeliler. Köylere
gidiyoruz, ‘Afganlılar olmazsa, köylerde çoban yok’ diyorlar. Bize
‘yandım, bittim, işsizim, açım’ diye gelenler oluyor. Bir işadamını
arıyorum. ‘Birisini göndereceğim’ diyorum, hemen gönder diyorlar. Bize
iş için gelenler sonra ‘belediye olmaz mı, hastane olmaz mı diyor’ Bu iş
beğenmeme. Bizim zihniyet olarak bir değişim yaşamamız gerekiyor.
‘Ben asla tulum giyemem’ diyorlar. Ne yapacaksınız? ‘08.00-17.00
çalışacağım, Cumartesi-Pazar tatil olacak, önümde internet açık olacak’
anlayışı var. Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir şey yok.”

Haberi Okumaya Devam Et

SİYASET

Niğde’nin AK partili Alay İlçe Belediyesi fena yakalandı, rezil oldu paylaşımı kaldırmak zorunda kaldı!

Niğde'nin AK partili Alay İlçe Belediyesi fena yakalandı, rezil oldu paylaşımı kaldırmak zorunda kaldı!

Niğde’nin AK partili Alay İlçe Belediyesi fena yakalandı, rezil oldu paylaşımı kaldırmak zorunda kaldı! Linki sonrasında kaldırmak zorunda kalan belediye henüz açıklama yapmadı, Yaşanan gelişme sonrası Ak partide bazı vekiller bu şekilde belediyecilik yapılırsa sonraki seçim bu belediyeleri kaybederiz, şeffaf olmamız gerek dedikleri iddia edildi

Niğde’nin AKP’li Alay İlçe Belediyesi, resmi internet sitesine AKP üye kaydı linkini koydu. Duruma tepki gösteren CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, “Amacınız halka hizmet mi, Sarayın talimatıyla AK Parti’ye üye yapmak mı?” dedi. SÖZCÜ’nün haberi sonrasında belediye linki kaldırdı.

Halil ATAŞ

Niğde’nin AKP’li Alay İlçe Belediyesi, resmi internet sitesine AKP Üye Kaydı linkini koydu. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, belediye internet sitenin ekran görüntüsünü sosyal medya hesabından paylaşarak duruma tepki gösterdi.

“AMACINIZ HALKA HİZMET Mİ, SARAYIN TALİMATIYLA AK PARTİ’YE ÜYE YAPMAK MI?”

Erkek, “Belediyenin görevi mahalli ve müşterek hizmetleri hiçbir ayrım gözetmeden yapmaktır. Sayın Kılıçdaroğlu, seçilen tüm belediye başkanlarımıza rozetlerinizi çıkarın talimatı verirken amacı buydu. Peki, bu ne? Amacınız halka hizmet mi, Sarayın talimatıyla AK Parti’ye üye yapmak mı?” ifadelerini kullandı.

SÖZCÜ’NÜN HABERİ SONRASINDA LİNK KALDIRILDI

Niğde’nin AKP’li Alay Belde Belediyesi, resmi internet sitesine koyduğu AKP üye kaydı linkini, SÖZCÜ’nün haberi üzerine kaldırdı. Konuyla ilgili açıklama yayımlayan AKP’li Belediye Başkanı Sefa Erol, “Kurumsal hesabımıza Ak Parti üyelik kaydı linki, sayfamızı kontrol eden görevli tarafından sehven eklenmiştir” dedi.

“EKLEYEN KİŞİ HAKKINDA İDARİ SORUŞTURMA BAŞLATTIK”

AKP’li Belediye Başkanı Sefa Erol’un açıklaması şöyle:

“Bizler herkese hizmet etmek için seçildik. Alay kasabası halkı Belediye Başkanlığı seçiminde şahsıma teveccüh gösterdi AK Parti’den Belediye Başkanı olarak seçildim. Ama seçim bittiği andan itibaren beldemizin tamamına parti ayırt etmeksizin hizmet edeceğimize söz vererek bu yola çıkıyoruz.

Nitekim seçildiğimiz andan itibaren Alay’da büyük bir değişim yaşandı ve eksikliklerimizi bir bir gidererek yaşam alanımızı güzelleştirmek için gece gündüz çalışmalarımız sürüyor. Kurumsal hesabımıza Ak Parti üyelik kaydı linki, sayfamızı kontrol eden görevli tarafından sehven eklenmiştir. Kurumsal hesaplarımızı asla parti politikasını yapmak için kullanmayız. Zaten görür görmez bu yanlışın düzeltilmesi için müdahale ettim ve görevli arkadaşımıza sehven eklenen bu linki o sekmeden kaldırttım.

Ayrıca ekleyen kişi hakkında da idari soruşturma başlattık. Site istatistikleri kontrol edildiğinde bu link kullanılarak 1 kişinin dahi üye kaydının olmadığını tespit ettik. Liderimiz, Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın bizlerden istediği de zaten budur. Seçildikten sonra bulunduğunuz yerde hiçbir insanı ayırt etmeden, görevinizi en güzel şekliyle yerine getirmek, vatandaşlarımıza güzel hizmetler sunmak asli göreviniz demişlerdir.

Bizler bu anlayış ile çalışan kişileriz. Bu yanlışlık için Alay Kasabası halkından ve kamuoyundan özür diliyorum. Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da Alay halkına parti gözetmeksizin hizmet etmeye devam edeceğiz. Kamuoyuna saygı ile sunarım”

Kaynak: Halil ATAŞ

Haberi Okumaya Devam Et

GÜNDEM

Radikal İslamcı Ak troller neye uğradığını şaşırdı Erdoğan Hayran kaldı! İYİ parti Ak parti için belediye başkanı seçti

Radikal İslamcı Ak Troller neye uğradığını şaşırdı Erdoğan Hayran kaldı! İYİ parti Ak parti için belediye başkanı seçti, Ak parti içinde olan vatan hainleri ve ihvancı terör mensupları adı altında Radikal İslamcı çeteye iyi bir ders oldu. IYI parti Ak parti adayını desteklmesi sonrası Ak partinin adayı belediye başkanı oldu, Erdoğan’ında milli parti dediği İYİ partinin bu çıkışı sonrası Pelikancı ve fetöcü hesaplar bu haberi duyuramadı,
Ak trollerin eski fetö hesapları ile bağlantısı olduğunu daha önce duyurmuştuk.
“Zimmet” ve “irtikap” suçlarından gözaltına alınan ve ardından tutuklanan eski CHP’li Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy’un yerine mecliste başkan vekili seçimi yapıldı. 5. turun sonunda Millet İttifakı ve Cumhur İttifak adayları 15’er oy alınca seçim kuraya kaldı. Kura sonucu başkan vekili Millet İttifakı adayı Deniz Karakurt oldu.

İZMİR’in Menemen ilçe Belediye Başkanı CHP’li Serdar Aksoy, yolsuzluktan tutuklanıp cezaevine gönderildi. İçişleri Bakanlığı, Aksoy’u görevden uzaklaştırdı. Bugün, yeni başkanı seçmek için 4 tur oylama yapıldı. Meclis’te çoğunluk CHP-İYİ Parti ittifakında ancak ittifaktan 3 isim AK parti adayına oy verdi. 5. turda kura çekildi ve CHP’li Deniz Karakurt yeni belediye başkanı oldu. Pelikancı medya ise haberi Millet ittfikakı çatladı mı şeklinde algı haberleri ise sosyal medyada sabah ve yeni şafak gazetesi ile alay edildi, Pelikancı medya olarak Sabah ve yenişafak gazetelerinin isimleri sosyal medyada iddia edilmişti, Son zamanlarda sabah gazetesinin haberlerini ise Soylu ve ekibini endişelendiriyor, Yenişafak gazetssinin ise eski yazılarında halen terör örgütü fetö için yazılan bir çok yazının olması ise soru işareti!

CHP’li Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy, yolsuzluk suçlamasıyla tutuklanınca İçişleri Bakanlığı tarafından görevden el çektirildi. Menemen Belediye Meclis’i yeni belediye başkanını seçiyor. 4 tur oylama yapıldı, ancak CHP ve AK Partili adayların eşit oyu alması nedeniyle başkan seçilemedi. CHP ve İYİ Parti’nin oluşturduğu Millet İttifakı’nın Belediye Meclisi’nde çoğunluğu oluşturmasına rağmen adayları seçimi kazanamadı. Çünkü ittifak içinde 3 fire verildi. Menemen’in yeni belediye başkanı kura ile belirlenecekti ancak vazgeçildi ve 5. tur oylamaya geçildi.

Belediye Meclisi’nde kimin kaç üyesi var?

Menemen Belediye Meclisi’nde 31 üye bugün başkanvekilini seçti. Meclis toplantısı 14.00’da toplandı. CHP’nin adayı Deniz Karakurt, AK Parti’nin ise Aydın Pehlivan oldu. Meclis üyeleri tek tek gelerek oylarını gizli kullandı. 31 Meclis üyesinin bulunduğu Menemen Belediye Meclisi’nde 15 CHP’li, 10 AK Partili, 3 İYİ Partili, 2 MHP’li ve 1 bağımsız üye bulunuyor.

 

Radikal İslamcı Ak troller Troller neye uğradığını şaşırdı Erdoğan Hayran kaldı! İYİ parti Ak parti için belediye başkanı seçti

Millet İttifakı’ndan AK Parti adayına oy

İlk tur oylamada AK Partili Pehlivan 14, CHP’li Karakurt 17 oy aldı. İlk tur oylamasının sonucuna göre bağımsız meclis üyesi ve millet ittifakından bir isim AK Parti adayına oy verdi. İkinci turda ise AK Parti’li Pehlivan bir sürpriz daha yaptı. Pehlivan 15, CHP’nin adayı Karakurt 16 oy aldı. Bu sonuca göre millet ittifakından 2 isim AK Parti adayına oy verdi. CHP grubu meclis toplantısına ara verilmesini önerdi. AK Parti karşı çıktı.

Her turda Millet İttifakı’nda fire çoğaldı

Meclis başkanvekili toplantıya 5 dakika ara verdi. Aranın ardından 3. tur oylamaya geçildi. Oylama sonucunda AK Partili Pehlivan 15, CHP’li Karakurt 15, CHP’li Ali Aydın’a 1 oy çıktı. Beraberlik olduğu için dördüncü tur oylamaya geçildi. 4. tur oylamasında da CHP’nin adayı Karakurt 15, AK Parti’nin adayı Pehlivan 15 oy aldı. Bu oylamada da Millet İttifakı 3 fire verdi. Oylama bitti ancak başkan belirlenemedi. CHP ve İYİ Parti’nin oluşturduğu Millet İttifakı’nın 4. turda seçimde 3 fire verdiği görüldü.

CHP adayı kura ile seçildi

 

15 dakikalık molanın ardından kura seçimi yapıldı. Buna göre kuradan çıkan Millet İttifakı adayı Deniz Karakurt başkan vekili oldu.

Belediye Başkanı ve 10 kişi yolsuzluktan tutuklandı

Menemen Cumhuriyet Başsavcılığının başlattığı soruşturma kapsamında “zimmet” ve “irtikap” suçlarından gözaltına alınan, aralarında eski CHP’li Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy’un da bulunduğu 11 kişi tutuklanmıştı. Menemen Sulh Ceza Hakimliğinin tutuklama kararının ardından Menemen Adliyesinden yoğun güvenlik önlemleri eşliğinde çıkarılan Başkan Aksoy ve diğer 10 kişi İzmir 4 No’lu T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna gönderilmişti.

Haberi Okumaya Devam Et

Popüler