Mansur Yavaş'ın fahiş zam teklifi AK Parti'ye takıldı! | Baykus Haber
Connect with us

SİYASET

Mansur Yavaş’ın fahiş zam teklifi AK Parti’ye takıldı!

Millet İttifakı’nın ABB Başkanı Mansur Yavaş her şeyin üstüne zammını koyuyor ve doymuyor. Ankara’da hayır yaptıktan sonra  ulaşım ve halk ekmeğine arda arda  zam yapan CHP’li Mansur Yavaş’ın yönettiği Ankara Büyükşehir Belediyesi onca zammın  ardından sıraya su zammı  yapmaya çalıştı. Fakat AK Partili belediye meclis üyeleri bu zamma izin vermedi.

 

 

Ankara Büyükşehir Belediyesi zam haberleriyle gündemde olmaya devam ediyor.

Geciken yağışlar barajları alarm verir seviyeye getirdi. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, kuraklığı önlemek için kademeli su tarifesine geçelim teklifinde bulundu. Buraya kadar her şey normaldi, ancak buna ek olarak suya yapılmak istenen fahiş zam teklifi AK Parti tarafından kabul görmedi.

ZAMMA AK PARTİLİ ÜYELER “DUR” DEDİ

Belediye tarafından toplu taşımaya, hak ekmeğe ve suya birden fazla zam yapıldı. Suya yeniden zam yapmak için hazırlık içinde olan Ankara Büyükşehir Belesine AK Partili belediye meclis üyeleri dur dedi.

AK Partili meclis üyeleri kademeli su tarifesine tamam dedi. Ancak suya yeni bir zammın yapılmasına karşı çıktı.

“FAHİŞ ZAMMA HAYIR”

Yavaş’ın teklifine göre 0 ile 10 metreküp arası zam yok.10 ile 15 metreküp arasında su kullananların yeni faturaları yüzde 50 oranında zamlı tarifeyle gelecek. 15 metreküpün üzerinde kullananlara ise yüzde 80 zamla karşı karşıya kalacak.

Belediye meclisi AK Parti grup başkanvekili ve Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, “kademli tarifeye evet, ancak fahiş zamma hayır diyoruz” ifadesini kullandı. Yavaş’ın zam teklifi böylece meclisten geri dönmüş oldu.

SİYASET

 Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Mavi Vatan açıklaması: Mecburuz!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mavi Vatan 2021 Taktik Tatbikatı’na canlı bağlantıyla katıldı. Erdoğan, “Uluslararası hukuka olarak eğitim amaçlı icra ettiğimiz tatbikatın fiili safhasını Ege ve Akdeniz’de gerçekleştirdik. Deniz Kuvvetleri Komutanlığımız göğsümüzü kabartan başarılı bir süreç yönetti” ifadelerini kullandı. Erdoğan, “Güçlü donanmaya sahip olmak tercih değil zorunluluk” dedi.

 

 

Önceki gün Bitlis’te kaza kırıma uğrayan helikopterimizde şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet niyaz ediyorum. Kahraman askerlerimizin ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetlerine, aziz milletimize başsağlığı diliyorum.

Mavi Vatan 2021 Tatbikatı’nın kahraman donanmamız için hayırlara vesile olmasını diliyorum.

Yayılmacı zihniyette değiliz, hiç kimsenin toprağında gözümüz yok.

Uluslararası hukuka olarak eğitim amaçlı icra ettiğimiz tatbikatın fiili safhasını Ege ve Akdeniz’de gerçekleştirdik. Deniz Kuvvetleri Komutanlığımız göğsümüzü kabartan başarılı bir süreç yönetti.

Sadece ekonomik ve siyasi bakımdan değil, askeri ve savunma alanında da güçlü olmak durumundayız. Güçlü donanmaya sahip olmak tercih değil zorunluluk.

En küçük bir sendelemede, en ufak bir zafiyette bize üzerinde yaşadığımız şu vatan topraklarını bile çok göreceklerini biliyoruz.

Sahil Güvenliğimizle kendi kara sularımızda, donanmamızla dünyanın dört bir yanında tüm insanlığın barış ve huzuru için varlık gösteriyoruz.

Şu ana kadar tersanelerimizde üretilen bedeli 3 milyar doları aşan 130’dan fazla deniz platformunu ihraç ettik. Türkiye’yi her alanda olduğu gibi denizcilik alanında da dünyanın süper ligine taşımakta kararlıyız.

Denizlere hakim olan cihana hakim olur. Bu inançla Deniz Kuvvetlerimizin caydırıcılığının artırılmasına büyük önem veriyoruz.

Kendi savaş gemisini tasarlayan, inşa eden ve idamesini yapabilen 10 ülke içinde yer alıyoruz.

“SÜRECİ YAKINDA BAŞLATIYORUZ”

Bu sene içinde test ve eğitim gemimiz Ufuk’u ve çok maksatlı amfibi hücum gemimiz Anadolu’yu Deniz Kuvvetlerimize kazandıracağız. Önümüzdeki yıl ise yeni tip denizaltılarımızın ilki olan Piri Reis’i hizmete almayı planlıyoruz. MİLGEM istif sınıfında 6,7 ve 8. fırkateynlerin inşasıyla ilgili süreci de inşallah yakında başlatıyoruz.

KAYNAK: HABER7

Haberi Okumaya Devam Et

SİYASET

CHP Sözcüsü Öztrak: CHP’li belediyeleri kıskanıyorlar çalışın sizin de olur

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, CHP’li belediyelerdeki altyapı ve çöp sorunlarına yönelik yapılan eleştirilere “CHP’li belediyeler olmasa millet aç kalırdı” diyerek cevap verdi. Öztrak, “Kıskanmayın, haset etmeyin, nazar etmeyin, çalışın sizin de olur” ifadesine yer verdi.

İstanbul’un farklı semtinde yükselen çöp dağları, her yağmurda sele ve çamura gömülen İzmir…

CHP yönetimindeki belediyelerde durum içler acısı vaziyetteyken, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “İktidar CHP’li belediyelere dua etsin. CHP’li belediyeler olmasa Türkiye’de gerçekten ciddi bir kaos çıkar” ifadelerini kullanmıştı.

 

Kılıçdaroğlu'ndan şaka gibi açıklama: CHP'li belediyeler olmasa ülkede kaos çıkar
Kılıçdaroğlu’ndan şaka gibi açıklama: CHP’li belediyeler olmasa ülkede kaos çıkar

Benzer bir açıklama bugün CHP Sözcüsü Faik Öztrak tarafından da yapıldı. Düzenlediği basın toplantısında CHP’li belediyelerin kıskanıldığını savunan Öztrak, “CHP’li belediyeler olmasa millet aç kalırdı. Kıskanmayın, haset etmeyin, nazar etmeyin, çalışın sizin de olur” dedi.

 

Çöp dağları geri geldi
Çöp dağları geri geldi

 

Maltepe'de çöp yığınları her geçen gün artıyor: 1980 öncesine döndük bu İstanbul'un hali nedir?

Maltepe’de çöp yığınları her geçen gün artıyor: 1980 öncesine döndük bu İstanbul’un hali nedir?
Maltepe’de belediye işçilerinin greve başlamasının ardından çöp yığınları her geçen gün artıyor.
CHP'li belediyede çöp krizi devam ediyor: Maltepe'de biriken çöpleri vatandaşlar topladı

CHP’li belediyede çöp krizi devam ediyor: Maltepe’de biriken çöpleri vatandaşlar topladı
CHP’li Maltepe Belediyesi’nde işçiler greve gidince sokaklar çöplüğe döndü. CHP’li vatandaşlar ise işçiler nedeniyle sokakların çöplüğe dönmesine tepki gösterip belediyeye destek vermek amacıyla sokaklarındaki çöpleri kendileri topladı. Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’a destek verdiğini söyleyen mahalle sakinlerinden Veysel Pamuk, “Başkanımızın yanındayız işçilerimizin de yanındayız ama bu sendikanın yaptığı iş değil bu pandemi zamanında şu rezilliğe bakın’ dedi. Sevim Ayşe Serin ise “Aldıkları maaşı beğenmiyorlar. Pandemi döneminde temizlik şart ama gördüğünüz gibi çöpleri kendimiz topluyoruz’ dedi.

Haberi Okumaya Devam Et

SİYASET

Ümit Özdağ istifa edip bomba açıklamalarda bulundu! İYİ Parti-CHP ve HDP…

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, TBMM’de basın toplantısı yaptı. Ümit Özdağ, düzenlediği basın toplantısında, İYİ Parti’den istifa ettiğini açıkladı. Özdağ, “Siyasi omurgasızlarla, HDP’yle masaya oturanlarla, HDP’nin kapatılmasına karşı çıkanlarla, Türk gençlerini aldatanlarla aynı partide bulunmam mümkün değildir. Kurucusu olduğum İYİ Parti’den istifa ediyorum” dedi.

 

 

 

 

İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ yaptığı açıklamada, “HDP, Kars’ı Akşener’in yanlış tutumundan dolayı kazandı. Benimle Akşener, Akşener ile değişik yetkililer arasındaki görüşmelerin hepsi devlet kayıtlarında vardır, bir gün ortaya çıkacaktır. Akşener, HDP’nin kazanması karşısında sessiz kalmıştır, bu sürecin önünü açmıştır. Bu süreci durduracak mükemmel ötesi bir çözüm önüne konmasına rağmen bunu reddetmiştir.” dedi.

 

 

Ümit Özdağ, kongrede dağıtılan ‘kara liste’nin kim tarafından oluşturulduğu sorulduğunda Akşener’in yalan söylediği ifade etti. Özdağ, “Bu liste Akşener ve Koray Aydın tarafından oluşturulmuş” şeklinde konuştu.

Özdağ, “Meral Akşener’in beni ihraç etmeye cesareti yok ama ben İYİ Parti’den istifa ediyorum” ifadelerini kullanarak konuşmasını sonlandırdı.

İYİ Partili Ümit Özdağ, dün Twitter hesabından “Yarın saat 11.00’de TBMM’de düzenleyeceğim basın toplantısında önemli konuları kamuoyu ile paylaşacağım” mesajını paylaşmıştı.

Bugün yaptığı zehir zemberek açıklamasının ardından istifasını duyuran Ümit Özdağ’ın konuşmasından satır başları şu şekilde;

İYİ Parti kuruluş amacından uzaklaşmıştır. İYİ Parti’deki FETÖ’cü sızma, bugün de devam etmektedir. HDP ile Anayasa çalışmalarını yürüten Bursa Milletvekili Ahmet Erozan’ın yönettiği İYİ Parti Diplomasi Akademisi’nde İstanbul İl Başkanı’nın eniştesi 3 kez FETÖ’den soruşturma geçiren Fırat Yıldır konferans verecekmiş. Ahmet Erozan’a da bu yakışıyor. FETÖ’den soruşturma geçirenlerin İYİ Parti kadrolarına ders verdiği günlere de başladınız.

Benim CNNTürk’te yaptığım programda İstanbul İl Başkanı ile ilgili yaptığım konuşma sonrası ihraç komplosuyla başladığını düşünüyorlar. Prof. Yusuf Halaçoğlu, Özcan Yeniçeri, Nevzat Bor, Fatih Eryılmaz, Ali Türkşen, Ali Aydın gibi isimlerin tasfiyesi sonrasında, Türkiye Cumhuriyeti’ne hakaret eden etnik milliyetçilerin genel başkan yardımcılığına getirilmesi izledi.

“AKŞENER FETÖ İLE MÜCADELEMDEN RAHATSIZ OLDU”

Bu sızma girişimleriyle mücadele ettim, engelledim. Bana yönelik Akşener’in kızgınlığının temelinde bu vardır. Parti içi muhalefet gibi muhalefet yapmadım, Akşener’e karşı genel başkanlık mücadelesinde de olmadım. Bu parti kurulurken, Türk milliyetçilerine vermiş olduğum bir söz vardı; bu partiye FETÖ, PKK ve diğer etnik bölücü unsurlar, milli devletin altını oyan kişiler sızamaz. Ben bu sızmayla mücadele ettim. Akşener, FETÖ ile mücadelemden rahatsız oldu.

‘CHP’NİN UYDU PARTİSİ OLDU’

İYİ Parti’yi, CHP’nin uydu partisi haline getirmişlerdir. Bunu söyleyince bana kızıyorlar. Bana kızacağınıza CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı’na, İYİ Parti’yi aşağılayan Çanakkale İl Başkanı’na kızın. İYİ Parti’nin onurunu sattınız. Söylediklerimin kanıtı var.

‘AKŞENER, HDP’NİN KARS’I KAZANMASINA SESSİZ KALDI’

İYİ Parti’nin zarar görmemesi açısından, seçimler sürecinde sahaya çıkmadım ama istifamı da erteledim. İstifamın en büyük nedeni, 4 kez uyarmama rağmen, bana yalan söylenerek İdris Naim Şahin’in Ordu’dan büyükşehir belediye başkanı adayı gösterilmesidir.

HDP, Kars’ı Akşener’in yanlış tutumundan dolayı kazandı. Benimle Akşener, Akşener ile değişik yetkililer arasındaki görüşmelerin hepsi devlet kayıtlarında vardır, bir gün ortaya çıkacaktır. Akşener, HDP’nin kazanması karşısında sessiz kalmıştır, bu sürecin önünü açmıştır. Bu süreci durduracak mükemmel ötesi bir çözüm önüne konmasına rağmen bunu reddetmiştir.

‘ALÇAKCA PROPAGANDA SÜRECİ BAŞLATILDI’

Hakkımda alçakça propaganda süreci başlatıldı. Benim hakkımda il başkanlarına mektup yollandı. Bununla ilgili suç duyurusunda bulundum. Akşener’e de uyarıda bulundum, üzerine gideceğimi söyledim.

‘KARA LİSTEDE ÜSTÜ ÇİZİLECEKLER OLARAK AÇIKLANDIK’

Kumpas çok daha önce kurulmuş. Sonra kongrede Adana Milletvekili İsmail Koncuk ve ben aday olmadığımız halde bir kara listede üstü çizilecekler olarak açıklandık. Bu liste kimin tarafından oluşturuldu? Meral Akşener bu listeden haberi olmadığını söylüyor, Akşener’in yalan söylediğini biliyorum. Bu liste Meral Akşener ve Koray Aydın tarafından oluşturulmuş. Bu kara listeyi dağıttılar.

Akşener ile görüşmeyi bekledim, Sayın Koncuk Akşener ile görüştü. Akşener benimle görüşmedi, herkesle görüştüğünü söyledi. Yalan söyledi, benimle görüşmemişti.

‘İDDİALARIMIN ARKASINDAYIM’

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu FETÖ ile iltisaklıdır. Bu hukuki bir gerçek. İYİ Parti içindeki FETÖ’cü ilerleme devam ediyor. Rize İl Başkanı’yla ilgili gizlilik kararı olan bir soruşturma var. Bunu açıklayan Güneysu ilçe başkanı görevden alınıyor.

Akşener istediği kadar inkar etsin, HDP ile kirli bir anayasa çalışması yapılmıştır. 64 saat görüntüsü var. Ahmet Erozan’ın katıldığını söylüyorum, bir kez ‘yalan söylüyorsun’ demedi. Akşener de Kılıçdaroğlu da Erozan için konuşuyor. Saadet Partisi Genel Başkanı Akşener’i korumak için haberi olmadığını söylüyor.

2020 içinde İYİ Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz. Şu anda yetkileri alınmış bir genel sekreter. Poyraz, Ömer Çelik başkanlığında bir anayasa çalışmasında görev aldığını söyleyenler var. Akşener bunu geçiştirmeye çalıştı. Bu üç iddiamın arkasındayım.

19 Ekim 2020’de açıklamalarım üzerinde 24 saat geçmeden İYİ Parti Genel Merkezi tarafından ihraç işlemi başlatıldı. 80 il başkanının önüne benimle ilgili mektuba imza atmaları istendi. 80 il başkanı Meral Akşener ve Koray Aydın’ın baskısıyla bu mektubu imzalamıştır. Bu ihraç kararı mahkeme tarafından bozuldu. Bugüne kadar hiçbir faaliyete davet edilmedim. Akşener’den randevu istedim ama benim talebime bir cevap vermedi.

‘İSTİFA EDİYORUM’

Yeniden ihraç çalışmalarına başladığını duyuyorum. Akşener’in beni İYİ Parti’den ihraç edecek kadar cesur olmadığını biliyorum. Siyasi omurgasızlarla, HDP’yle masaya oturanlarla, HDP’nin kapatılmasına karşı çıkanlarla, Türk gençlerini aldatanlarla aynı partide bulunmam mümkün değildir. Kurucusu olduğum İYİ Parti’den istifa ediyorum.

Haberi Okumaya Devam Et

Popüler