Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a 'ÖTV' yanıtı: Bütün ÖTV’ler senin olsun Erdoğan, saraylarına oda eklersin! | SİYASET
DOLAR

27,4515$% 0.24

EURO

29,0841% 0.17

STERLİN

33,5566£% 0.23

GRAM ALTIN

1.627,46%0,01

ÇEYREK ALTIN

2.721,00%-0,65

a
resme alternatif yazı
  • Baykuş Haber
  • SİYASET
  • Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a ‘ÖTV’ yanıtı: Bütün ÖTV’ler senin olsun Erdoğan, saraylarına oda eklersin!

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a ‘ÖTV’ yanıtı: Bütün ÖTV’ler senin olsun Erdoğan, saraylarına oda eklersin!

Kemal Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a ‘ÖTV’ yanıtı: Bütün ÖTV’ler senin olsun Erdoğan, saraylarına oda eklersin! Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı sert dille eleştirmeye devam eden CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, eleştirilerinin sertleşmesi dikkat çekti.

HALK İLE BULUŞUYOR!

Kemal Kılıçdaroğlu son 2 yıldır halk ile iç içe olması ve sohbet etmesi, esnaf ziyaretleri ile dikkat çekiyor. Halk ile olan sohbetlerini, meclis kürsüsünde ve toplantılarında dile getiren CHP lideri, Erdoğan’a olan eleştirilerinin dozunu artırmaya devam ediyor.

ERDOĞAN DÜŞ BU MİLLETİN YAKASINDAN!

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a 'ÖTV' yanıtı: Bütün ÖTV’ler senin olsun Erdoğan, saraylarına oda eklersin!

Kemal Kılıçdaroğlu eleştirileri sosyal medyada paylaşıldı, düş bu milletin yakasından düş diye seslenmesi twiter’da TT oldu!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kabine toplantısının ardından yaptığı Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) açıklamasına yanıt verdi.

Twitter hesabından açıklama yapan Kılıçdaroğlu, “Mazotta 2 Lira, benzinde 2,5 Lira ÖTV almamız gerekirken; mazotta 71 kuruş, benzinde 83 kuruş ÖTV alıyoruz” demiş. Halk olarak ayıp etmişiz, özür dileriz! Bütün ÖTV’ler senin olsun Erdoğan, saraylarına oda eklersin” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu AYRICA, “Elektriğe, gaza zam yaptın, yetmedi; şimdi de akaryakıta yapacağın zammın yolunu yapıyorsun. Düş bu milletin yakasından, düş!” dedi.

CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Kabine toplantısının ardından açıklama yapan Erdoğan, “Döviz kurunda yaşanan dalgalanmaların vatandaşa yansımasını en aza inmesi için gerekli önlemleri aldık. Bugün mazotta 2 lira, benzinde 2,5 lira ÖTV almamız gerekirken mazotta 73, benzinde 83 kuruş ÖTV alıyoruz” demiş ve devamında şu şekilde konuşmuştu:

Her bir akaryakıt alımında vatandaşımızı litrede en az 2 lira destekliyoruz. Tüplerde ise hiç ÖTV almıyoruz. Toplam 46 milyar liralık KDV ve ÖTV vergisi gelirinden feragat ediyoruz. Avrupa’da benzinin ve motorinin hem en ucuz olduğu hem de en az vergilendirildiği ülke biziz. Vergisini düzenli ödeyen mükelleflerimize yüzde 5 gelir vergisi indirimi getirdik.”

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Ali Murat Alatepe organize şubeye giderek Sedat Peker’den şikayetçi oldu, Peker cevap verdi!

HIZLI YORUM YAP