Kılıçdaroğlu'ndan açıklama: Erdoğan'nın başörtüsü referandum çağrısına cevap, "var mı sende o cesaret" | SİYASET
DOLAR

32,6008$% 0.38

EURO

34,7977% 0.16

STERLİN

40,5862£% -0.04

GRAM ALTIN

2.497,10%0,53

ÇEYREK ALTIN

4.257,00%0,18

a
  • Baykuş Haber
  • SİYASET
  • Kılıçdaroğlu’ndan açıklama: Erdoğan’nın başörtüsü referandum çağrısına cevap, “var mı sende o cesaret”

Kılıçdaroğlu’ndan açıklama: Erdoğan’nın başörtüsü referandum çağrısına cevap, “var mı sende o cesaret”

Kılıçdaroğlu’ndan açıklama: Erdoğan’ın başörtüsü referandum çağrısına cevap, “var mı sende o cesaret” Kemal Kılıçdaroğlu Erdoğan’ın Malatya da başörtüsü ve Yeni Anayasa çağrısına cevap verdi.

Kılıçdaroğlu’nun erken Cevabı ise Ak parti de haraketlilik kazandırdı.

Kılıçdaroğlu’nun bu çukuşunu kendilerine atılmış pas olarak gören ve “Bizim de golü atmamız lazım” diyen AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 5 Ekim’deki partisinin grup toplantısında “aileyi de güçlendirecek şekilde başörtüsüne anayasal güvence” çağrısı yapmıştı.

Erdoğan, anayasa değişikliğini ise hızla Meclis’e sunacaklarını açıklamıştı.

ERDOĞAN’DAN BU SEFER DE REFERANDUM ÇAĞRISI

Erdoğan’ın anayasa değişikliği çağrısının üzerinden 16 gün geçmesine karşın AKP, teklifi TBMM Başkanlığı’na sunmazken, bugün Erdoğan’dan dikkat çeken bir açıklama geldi.

Erdoğan, CHP’nin başörtüsü teklifi üzerinden CHP lideri Kılıçdaroğlu’na seslenerek “Başörtüsü meselesini sıkıyorsa referanduma götürelim” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun televizyonda tartışma çağrılarına da yanıt veren Erdoğan, “Geceleri sosyal medya videosu yayınlaya yayınlaya siyaseti de ekrandaki görüntüden ibaret sanmaya başladı. Siyaset iddia işidir” ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN: HADİ SIKIYORSA GEL

Erdoğan devamında şu fadeleri kullandı:

  • Hayati bir diğer konu olan sapkın akımların dayatmalarına karşı ailelerin korunmasını da ekleyerek bir Anayasa Değişikliği Teklifi’nin hazırlığına başladık. Bakalım konu Meclis’e geldiğinde kim nasıl bir tavır içine girecek. Meclis’e sunacağımızı teklif yeterli çoğunluk sağlanarak kabul edilirse Türkiye için önemli bir kazanım olacaktır. Aksi yönde bir durum ortaya çıkarsa ülkemizi yeni, sivil, özgürlükçü, özellikle böyle bir Anayasaya kavuşturma mücadelemizi inşallah seçimden sonra da sürdüreceğiz. Hatta şunu da yapabiliriz, ilk defa bugün Malatya’da açıklıyorum. Haydi sıkıyorsa gel bu işi referanduma götürelim. Parlamentoda bu iş çözülmüyorsa millete götürelim, kararı millet versin. Türkiye Yüzyılı artık bu tür tartışmaların aşıldığı yeni bir devrin adı olacaktır.

KEMAL KILIÇDAROĞLU’NDAN ERDOĞAN’A OLAY YANIT

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından Erdoğan’ın ‘çağrı’sına yanıt verdi. 

Kılıçdaroğlu, “Ne oldu, çakma Orban’lık mı yapacaksın Erdoğan? Burası Türkiye, Macaristan değil. Kanun teklifini destekle, ne referandumu… Kaçmazsan bu iş çözülür; erkekler kadınların giyim kuşamını konuşamaz hale gelir. Var mı sende o cesaret?” dedi.

Erdoğan: Yeni Anayasa ve Başörtüsü için Referandum çağrısında bulundu

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Erdoğan: Yeni Anayasa ve Başörtüsü için Referandum çağrısında bulundu

HIZLI YORUM YAP