Kılıçdaroğlu: Öyle "dış güçler" demeyi falan bıraksınlar. Batı, Erdoğan rejimine düşman değildir | SİYASET
DOLAR

32,1123$% -0.36

EURO

35,0234% 0.06

STERLİN

41,2459£% -0.18

GRAM ALTIN

2.430,01%0,52

ÇEYREK ALTIN

3.949,00%0,17

a

Kılıçdaroğlu: Öyle “dış güçler” demeyi falan bıraksınlar. Batı, Erdoğan rejimine düşman değildir, Kılıçdaroğlu Erdoğan ve Biden arasında geçen toplantıda çıkan kararı sert dille eleştirdi..

“F-35 yatırımı ve parası ödenmesine rağmen alınmayana uçaklarla ilgili olan madem F-35 alamadık o zaman F-16 alalım”

Kılıçdaroğlunun yaptığı açıklama sosyal medyada trendlerde oldu..

Birçok destek gören açıklamada ise dikkat çeken ise şu şekilde

ABD şartlıları:

  1. Yunan hava sahası işgal edilmeyecek
  2. ABD satışlardan pay alacak!

KILIÇDAROĞLU ŞU ŞEKİLDE SOSYAL MEDYADAN PAYLAŞIMDA BULUNDU

Erdoğan biden f35 Erdoğan biden f35 Erdoğan biden f35 Erdoğan biden f35 Erdoğan biden f35 Erdoğan biden f35 Erdoğan biden f35 Erdoğan biden f35

Sevgili Halkım,
Daha NATO’daki imzanın mürekkebi kurumadan Finlandiya ve İsveç’ten gelen skandal açıklamalar, Erdoğan’ın yine hiçbir şey alamadan imza attığını gösterdi. Şimdi de skandalın F-16 meselesinde devam ettiğini görüyoruz.

·

Yatırımcılarından (sahiplerinden) biri olduğumuz F-35 savaş uçağı projesinden çıkartılmamız ve paramızı geri alamamamız yetmiyormuş gibi, yalvar yakar duruma düşürüldüğümüz F-16 uçaklarını nerede kullanıp nerede kullanamayacağımuza dair şartlar koymaya kalktığını görüyoruz.

·

Erdoğan ne zaman diplomatik görüşmelerde çevirmen olarak yanına o hanım kızımızı aldıysa, ya milyonlarca kaçak sığınmacı ülkemize girdi ya da bedeli milletimize çok yüksek olan sözleşmelere imza attırdılar. Hep söyledim yine söyleyeceğim, Batı Erdoğan hakkında çok şey biliyor.

Erdoğan ucuz propagandalar dışında elle tutulur hiçbir şeyi bu ülkeye kazandıracak durumda değildir. Öyle “dış güçler” demeyi falan bıraksınlar. Batı, Erdoğan rejimine düşman değildir. İddia ediyorum, Batı çok şey bildiği ve elinde tuttuğu bu tarz liderlere bayılır ve destekler.

·

Şimdi Erdoğan, sana ne yapman gerektiğini söyleyeyim. Çık ve de ki “Ben imza attım ama muhalefet bunun onaylanmasını parlamentoda engelleyecek, kendi grubumda da bu konuda kontrolüm tam değil.”

Yeter ki Türkiye masaya yeniden otursun. Tek bir şartımız var. Bu sefer sadece çevirmen hanım kızımızı yanına alarak iş görmeye çalışma sakın, bırak bu işin ehli diplomatlar işlerini yapsınlar. F-35 ve S-400 konularında anlaşmadan da o masadan kimse kalkmasın.

·

Buradan ABD’ye sesleniyorum. Bu konuda suçlu arayacaksanız, suçlusu biziz. Varsa bir sorununuz, bizimle halledin.

Ayrıca çevirmen hanım kızımızdan, yüzbinlerce Afgan sığınmacının ülkemize gelmesine yol açan o toplantıda Biden ile neler konuşulduğunu seçimlerden sonra devletimize açıklamasını talep edeceğiz. Verilen her yetki, sorumluluğu ile birlikte gelir. Kendisi de bunu bilecek yaştadır.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

MHP’li Ali Uğur Akbaş’dan 15 Temmuz Mesajı

HIZLI YORUM YAP